sobota 06.03.2021

Imieniny: Róży Wiktora

Umyślnie potrącił żonę samochodem – został zatrzymany

Umyślnie potrącił żonę samochodem – został zatrzymany

Śr, 23.10.2019 16:49

Średzcy policjanci zatrzymali 49-letniego mieszkańca powiatu średzkiego, który celowo potrącił samochodem swoją żonę.- Do policyjnego aresztu trafił mężczyzna, który prowadząc samochód marki Volkswagen umyślnie najechał na swoją żonę powodując u niej obrażenia. Kiedy kobieta upadła, agresor chwycił ją za odzież i ciągnął po asfalcie. Na pomoc pokrzywdzonej ruszyli przypadkowi świadkowie zdarzenia, którzy również powiadomili policję - informuje asp. szt. Marta Stefanowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej. - Z uwagi na obrażenia pokrzywdzonej funkcjonariusze wezwali na miejsce pogotowie, które zabrało ją do szpitala. Policjanci zatrzymali agresywnego 49-latka. Mężczyzna był wyraźnie nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało, że ma blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie - dodaje policjantka.

Na podstawie ustaleń oraz w związku ze zdarzeniem policjanci wszczęli wobec zatrzymanego procedurę „Niebieskie Karty” dotyczącą przemocy w rodzinie.

49-latek, kiedy wytrzeźwiał, przyznał się do zarzucanych mu czynów. Usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznych w stanie nietrzeźwości. Stracił też prawo jazdy. Funkcjonariusze przedstawili mu również zarzut umyślnego uszkodzenia ciała żony, skutkującego naruszeniem czynności narządu jej ciała poniżej dni 7.

- Przestępstwo naruszenia czynności narządu ciała lub rozstroju zdrowia trwającego nie dłużej niż 7 dni zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności - podkreśla asp. szt. Marta Stefanowska.

(rol/ms) / fot. zdj. ilustracyjne
powrót na górę
 • Jojo powiedział(a) Więcej
  Po co zdrowi lekarze noszą w takim razie maseczki np u dentysty? Po co chirurdzy operują w maseczkach? ... 49 minut temu.
 • Nutka powiedział(a) Więcej
  Tak wygląda zabieranie ludziom wolności, a ten który doniósł na sąsiada myśli że jego to nie dotyczy.... 2 godziny temu.
 • Tomasz Strożek powiedział(a) Więcej
  Witam,
  w imieniu zainteresowanych proszę o aktualizację informacji. Jaki jest dalszy plan działań i... 11 godzin temu.
 • Wróżka powiedział(a) Więcej
  Te wasze transmisje pożal sie Boże, z opóźnieniem po 20 minut, i zacinającym się obrazem, możecie sobie... 12 godzin temu.
 • Danka powiedział(a) Więcej
  W przypadku skazania prawomocnym wyrokiem urzędującego wójta - ocena skutków tego zdarzenia następuje... 12 godzin temu.
 • malczycki powiedział(a) Więcej
  Jedno jest pewne. Wyrok pierwszej instancji zapadł. Znając zawziętość tego małego człowieka pewnie się... 13 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …