sobota 03.06.2023

Imieniny: Leszka Tamary

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Uwaga na oszusta działającego metodą „na pracownika energetyki”!

SkomentujŚredzcy policjanci ostrzegają mieszkańców powiatu przed oszustem, który pod pretekstem naprawy instalacji elektrycznej, wchodzi do mieszkań i okrada domowników. Do zdarzenia, w wyniku którego dwie kobiety w wieku 69 i 71 lat straciły kosztowności warte kilka tysięcy złotych, doszło wczoraj w godzinach popołudniowych na terenie Środy Śląskiej.


Fot. ilustracyjne Fot. ilustracyjne

'


Jak ustalili policjanci, 69-letnia kobieta wpuściła do mieszkania mężczyznę, który podając się za pracownika energetyki twierdził, że musi sprawdzić stan instalacji elektrycznej i w tym celu potrzebuje elementów metalowych, które przewodzą prąd, a najlepiej złota. Wówczas kobieta przekazała mężczyźnie złotą biżuterię. Sprawca następnie wykorzystując jej nieuwagę, zabrał pokrzywdzonej kosztowności. W ten sam sposób oszust wprowadził w błąd i okradł jej 71-letnią sąsiadkę.

W wyniku działania sprawcy pokrzywdzone straciły złotą biżuterię w postaci pierścionków, obrączki, łańcuszków, medalików i kolczyków o łącznej wartości blisko 8 tysięcy złotych.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, aby zachować ostrożność w kontaktach z osobami obcymi i stosować wobec niech zasadę ograniczonego zaufania. Należy weryfikować cel wizyty osób, które „stają w naszych drzwiach”, podając się za przedstawicieli różnych instytucji i chcą coś sprawdzić w mieszkaniu, czy zainstalować, czy też proponują podpisanie nowej, oczywiście „korzystniejszej” umowy.

Aby potwierdzić wiarygodność osoby i cel jej wizyty należy zadzwonić do danej firmy, czy instytucji. Jeśli już zdecydujemy się wpuścić osobę do mieszkania, nie zostawiajmy jej samej, zadbajmy o to, żeby nie być samemu i by ktoś nam towarzyszył. Przede wszystkim pod żadnym pozorem nie należy przekazywać obcym pieniędzy i rzeczy wartościowych.

Apelujemy nie tylko do osób starszych, aby zachowali ostrość, ale również do młodszych członków rodzin, by przestrzegali seniorów przed oszustami i stosowanymi przez nich różnego rodzaju metodami.

Zadbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo.

KPP Środa Śląska
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Polecam wcześniej obejrzeć film 100 POLICJANTÓW zdradza TAJEMNICE polskiej Policji https://www.youtube.com/watch?v=Gg58n2DKlT4 gdzie autor oparł się na ...
Z innej beczki - czy ktoś wie gdzie Gmina Środa Śląska publikuje wyniki naborów na stanowiska ...

Lokalne ogłoszenia drobne

03.06.2023 08:42 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI czy KOLEKCJI ANTYKÓW ... 603 - 567 - 304Kupię stare: Obrazy…

26.05.2023 12:50 wrote:

 Oferuję wapno nawozowe w cenie 25zł netto za tonę. Kontakt: 885 965 342…

24.05.2023 08:52 wrote:

Oferuję do wynajęcia garaż o pow 18m2 wyposażony w energię elektryczną.Garaż posadowiony jest w Środzie Śl ul. Wrocławska 18. Kontakt 79475…

16.05.2023 17:55 wrote:

Oferuję usługę drukowania dowolnego obrazu na każdej ścianie. Zamiast fototapety pod którą trzeba przygotować ścianę i później odpowiednio …

taxi stas

przyjeciapozegnalne postfb