niedziela 29.01.2023

Imieniny: Franciszka Józefa

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Uwaga na oszusta działającego metodą „na pracownika energetyki”!

Skomentuj
Średzcy policjanci ostrzegają mieszkańców powiatu przed oszustem, który pod pretekstem naprawy instalacji elektrycznej, wchodzi do mieszkań i okrada domowników. Do zdarzenia, w wyniku którego dwie kobiety w wieku 69 i 71 lat straciły kosztowności warte kilka tysięcy złotych, doszło wczoraj w godzinach popołudniowych na terenie Środy Śląskiej.


Fot. ilustracyjne Fot. ilustracyjne


Jak ustalili policjanci, 69-letnia kobieta wpuściła do mieszkania mężczyznę, który podając się za pracownika energetyki twierdził, że musi sprawdzić stan instalacji elektrycznej i w tym celu potrzebuje elementów metalowych, które przewodzą prąd, a najlepiej złota. Wówczas kobieta przekazała mężczyźnie złotą biżuterię. Sprawca następnie wykorzystując jej nieuwagę, zabrał pokrzywdzonej kosztowności. W ten sam sposób oszust wprowadził w błąd i okradł jej 71-letnią sąsiadkę.

W wyniku działania sprawcy pokrzywdzone straciły złotą biżuterię w postaci pierścionków, obrączki, łańcuszków, medalików i kolczyków o łącznej wartości blisko 8 tysięcy złotych.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, aby zachować ostrożność w kontaktach z osobami obcymi i stosować wobec niech zasadę ograniczonego zaufania. Należy weryfikować cel wizyty osób, które „stają w naszych drzwiach”, podając się za przedstawicieli różnych instytucji i chcą coś sprawdzić w mieszkaniu, czy zainstalować, czy też proponują podpisanie nowej, oczywiście „korzystniejszej” umowy.

Aby potwierdzić wiarygodność osoby i cel jej wizyty należy zadzwonić do danej firmy, czy instytucji. Jeśli już zdecydujemy się wpuścić osobę do mieszkania, nie zostawiajmy jej samej, zadbajmy o to, żeby nie być samemu i by ktoś nam towarzyszył. Przede wszystkim pod żadnym pozorem nie należy przekazywać obcym pieniędzy i rzeczy wartościowych.

Apelujemy nie tylko do osób starszych, aby zachowali ostrość, ale również do młodszych członków rodzin, by przestrzegali seniorów przed oszustami i stosowanymi przez nich różnego rodzaju metodami.

Zadbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo.

KPP Środa Śląska

 
 


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )
POWIAT ŚREDZKI pogoda

Lokalne ogłoszenia drobne

21.01.2023 16:00 wrote:

Witam  Dnia 21.01 ok. godz. 11.00 zgubiłem kluczyk do auta Opel na parkingu koło kościoła św. Andrzeja. Znalazcę proszę o kontakt nr tel. 78…

12.01.2023 16:31 wrote:

KUPIĘ STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - Olejne, Akwarele, Grafiki, Ikony, Ramy - SKUP OBRAZÓW --- 603 567 304 --- DOJADĘ / GOTÓWKA ! Kupi…

21.12.2022 12:13 wrote:

Do oddania szczeniaki; piesek i suczka, mają skończone 2 miesiące, będą średniej wielkości, kolor czarny, sa to szczenięta suki bezdomnego …

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

handlo

baner