sobota 20.08.2022

Imieniny: Bernarda Samuela

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Uwaga na oszustów wyłudzających pieniądze od osób starszych na terenie powiatu średzkiego!
W miniony weekend dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymał kilka zgłoszeń o usiłowaniu wyłudzenia od starszych osób przez oszustów pieniędzy pod pozorem spowodowania wypadku. Niestety w jednym przypadku przestępcom udało się nakłonić mieszkankę naszego powiatu do przekazania 21 000 złotych oraz biżuterii. Policjanci apelują do seniorów o ostrożność, a do młodszych członków rodziny, aby uświadamiali rodziców i dziadków o realnym zagrożeniu ze strony oszustów.


W każdym przypadku osoba dzwoniąca podając się za krewnego (siostrzeńca, syna) twierdziła, że spowodowała wpadek, w którym ktoś ucierpiał. Rozmówca przekonywał, że w tej sytuacji pilnie potrzebne są pieniądze, aby „załatwić sprawę”. Usiłowania przestępców okazały się nieskuteczne, ponieważ rozmowę z oszustem przerwał inny domownik. Z kolei w jednym przypadku potencjalna ofiara oświadczyła, że nie posiada żadnych oszczędności.

Niestety oszustowi udało się przekonać 74-letnią mieszkankę powiatu średzkiego, że rozmawia z synem, który miał spowodować wypadek na autostradzie i aby sprawę „zamieść pod dywan” potrzebuje pieniędzy. Seniorka potwierdziła, że posiada w domu oszczędności, a także biżuterię i zgodziła się je przekazać, podając jednocześnie swój adres zamieszkania oraz numer Pesel. Następnie mieszkania 74-latki przyszedł młody mężczyzna, któremu wydała swoje oszczędności oraz biżuterię. Pokrzywdzona seniorka straciła łącznie 24 tysiące złotych.

W związku z tym średzcy policjanci apelują do mieszkańców powiatu o zachowanie ostrożności podczas rozmowy telefonicznej z osobami podającymi się za krewnych, którzy nagle znaleźli się w trudnej sytuacji i proszą o pilną pomoc finansową.

Pamiętajmy o zagrożeniu ze strony oszustów, którzy bezwzględnie wykorzystują osoby starsze, wyłudzając od nich oszczędności często całego życia.

Policjanci przypominają, przez telefon, każdy może być wnuczkiem. Sprawdź, czy twój rozmówca jest tym, za kogo się podaje. Przerwij dotychczasowe połączenie i wybierz numer do krewnego, aby potwierdzić, że to on przed chwilą dzwonił i prosił o pomoc.

Bądź ostrożny - chodzi przecież o przekazanie Twoich oszczędności. Prawdziwy krewny nie będzie miał Tobie za złe, że weryfikujesz zasłyszaną historię.

Ostrzeżmy krewnych przed osobami podszywającymi się pod członków rodziny. Nie pozwólmy, aby nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia.

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska
KPP w Środzie Śląskiej

 • S. powiedział(a) Więcej
  Przytocze cytat dotyczacy komentarzy"Polska piekny Kran,tylko ludzie ku...wy" 40 minut temu.
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  ŚŚ to jak ćwierć ćwierci mojej dzielnicy we Wrocławiu , TY MIASTOWY JESTEŚ .

  7 godzin temu.
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  Zamieszkałem gdzieś w okolicy i to co widuję na tutejszych drogach przeraża . Tu się jeździ jak po swojej stodole . Sforki... 8 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…