środa 06.12.2023

Imieniny: Mikołaja Jaremy

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Uważaj na takie wiadomości SMS. To oszustwo!

SkomentujWciąż pojawiają się nowe sposoby oszustw, którymi przestępcy próbują pozbawić nas pieniędzy. W ostatnim czasie oszuści coraz chętniej podszywają się pod różne firmy i wysyłają SMS-a z linkiem do strony, na której należy dokonać rzekomej dopłaty do przesyłki, czy energii elektrycznej itp. Pamiętaj, aby nie wchodzić w załączone linki. Po ich kliknięciu następuje przekierowanie na fałszywą stronę, umożliwiającą przestępcy dostęp do naszych danych, czy naszego konta bankowego. Uważaj to oszustwo!


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


Policjanci coraz częściej są informowani o nowych metodach oszustw, jakie stosują przestępcy, żeby ukraść nam nasze pieniądze. Oszuści podszywają się pod różne firmy i wysyłają SMS-y z informacją o konieczności dopłaty, czy to do przesyłki, energii elektrycznej, gazu itp. Zazwyczaj kwota, jaką należy wpłacić, jest nieduża i wynosi kilkadziesiąt groszy lub kilka złotych. Do wiadomości dodany jest link, który przekierowuje potencjalną ofiarę na stronę łudząco podobną do strony banku bądź operatora płatności. Niczego nieświadoma osoba wprowadza tam swój login oraz hasło. Tym samym umożliwia oszustowi przechwycenie tych danych. Przykład wiadomości tekstowej wysyłanej przez oszustów.

"Twoja paczka zostaje wstrzymana z tytułu niedopłaty 0,50 PLN. Przepraszamy za utrudnienia. Prosimy uregulować należność https://..."

Policja apeluje po raz kolejny o zachowanie ostrożności i dokładne czytanie wiadomości tekstowych od rzekomych kurierów, dostawców gazu, prądu, operatorów sieci komórkowych lub innych firm. Pamiętaj, aby nie wchodzić w załączone linki i nie podawać żadnych kodów BLIK, loginów, haseł lub danych z kart płatniczych oraz kredytowych. Przede wszystkim w okresie przedświątecznych zakupów zachowaj czujność i nie daj się zwieść oszustom!

Poświęcenie kilku minut na zweryfikowanie wiadomości może uchronić nas przed utratą kilku lub kilkunastu tysięcy złotych. 

 Źródło: KPP Środa Śląska

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Rondo by wybudowali lepiej na DK94 Środa-Ciechów!
To ścieżka dla samobójców. Poroniony od początku pomysł (brak pasa oddzielającego od jezdni lub krawężnika) i ...

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

komnet internet

taxi stas

stihl

Nie przegap tych artykułów.