niedziela 05.04.2020

Imieniny: Katarzyny Wincentego

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

W niespełna godzinę policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych rowerzystów

W niespełna godzinę policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych rowerzystów

25.02. 2019

Pomimo wielu apeli dotyczących tego, aby wyjeżdżając na drogę jako kierujący nie sięgać po alkohol, policjanci wciąż zatrzymują nieodpowiedzialne osoby, które za nic mają bezpieczeństwo swoje i innych.

- Średzcy policjanci czuwając nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego każdego dnia patrolują drogi powiatu średzkiego. Kontrolują kierujących pod kątem przestrzegania przez nich obowiązujących przepisów, obowiązujących ograniczeń prędkości, posiadania wymaganych dokumentów, a także stanu trzeźwości - wyjaśnia asp. szt. Marta Stefanowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej. - Niestety, wystarczyła wczoraj niespełna godzina, aby przekonać się, że nie wszyscy przestrzegają przepisów ruchu drogowego mając na uwadze bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale również innych - podkreśla.

Patrolując rano teren miasta funkcjonariusze KPP zatrzymali trzy osoby, które po wypiciu alkoholu zdecydowały się jechać rowerem po drodze publicznej. Mężczyźni, którzy wpadli na gorącym uczynku, mieli od 0,5 do ponad 1 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze nałożyli na sprawców grzywny w postaci mandatów karnych.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Wsiadając za kierownicę pojazdu mechanicznego, czy włączając się do ruchu jako rowerzysta, bierzemy na siebie odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoje i innych.

- Nie trzeba nikogo przekonywać, że wypity alkohol utrudnia podejmowanie szybkich, a jednocześnie właściwych reakcji, adekwatnych do sytuacji na drodze. Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo - apeluje rzeczniczka średzkiej policji.

(rol/ms) / fot. policja.pl

 
 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Ostatnio komentowane artykuły

Skoro rzecze sam proboszcz, powinien przemówić nikt tylko starosta powiatowy. Wicestarosta to jedynie z wikary...
a cóz to sam proboszcz nie mogł przekazac apelu do chrzescijan czyżby wierni potrzebowali apelu jeszcze wices...

Lokalne ogłoszenia drobne

01.04.2020 09:09 wrote:

  Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legityma…

31.03.2020 17:20 wrote:

Oferuję wiercenie studni głębinowej do 30 metrów. Metoda płuczkowa. Środa Śląska i okolice. Wiecej informacji pod nr 530836378.…

22.03.2020 14:24 wrote:

-Witam państwa zwracam się z prośba do wasz o pomoc ja wiem ze każdy pracuje by mieć wiem ze nie powinienem tak zebrać panuje wirus każdy p…