Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

W pierwszej odsłonie konkursu kulinarnego najlepsze Ciechowianki!

W pierwszej odsłonie konkursu kulinarnego najlepsze Ciechowianki!

04.04. 2019

W miniony weekend uczestniczyliśmy we wspólnym gotowaniu kucharzy - amatorów z powiatu średzkiego. Tegoroczną edycję konkursu kulinarnego „Najlepsze w powiecie średzkim” rozpoczęto od produktu, którym w związku z zbliżającymi się świętami wielkanocnymi było jajko.

Konkurs wystartował 30 marca. W specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym oraz Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnym nr 2 w Środzie Śląskiej, gotowało 13 zespołów. Swoimi umiejętnościami kulinarnymi pochwaliły się „Rachowianki”, Klub Nowoczesnej Gospodyni z Brzezinki Średzkiej, Stowarzyszenie „Mój Szczepanów”, Koło Gospodyń Średzkich, Koło Gospodyń Wiejskich w Szczepanowie, Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Konarach, „Wisienki”, Koło Gospodyń Wiejskich w Piersnie, „Jastrzębianki”, „Ciechowianki”, Sołectwo Chomiąża, Koło Gospodyń Wiejskich w Wilkszynie oraz „Proszków Gotuje”.

Zapachy witały od drzwi wejściowych i pomimo, że w kuchni "rządziło" jajko, to specyficzny jego zapach został wykluczony przez inne produkty. W kuchni gospodynie zmagały się z pieczeniem, smażeniem oraz gotowaniem. Na sali głównej było kolorowo, przede wszystkim zielono, a to za sprawą rzeżuchy. 

Uczestnicy do ostatnich chwil, zmagały się z przygotowaniem potraw. Następnie nadszedł czas na ocenę jury, które wzięło pod uwagę nie tylko smak potraw, ale też sposób ich podania i pracy zespołu. Po konsumpcji ogłoszono wyniki. Najlepszym nagrody wręczał starosta średzki Krzysztof Szałankiewicz wraz z członkiem zarządu powiatu średzkiego Grzegorzem Pierzchalskim i zawodowym kucharzem, szefem restauracji hotelu Azyl, Radosławem Błaszczykiem.

Bony podarunkowe o wartości 300 zł otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich z Wilkszyna i „Jastrzębianki”. Najlepszą potrawę z jajka, zdaniem jury, przygotowały Ciechowianki, tym samym otrzymując voucher o wartości 1000 zł.

Przedstawiciel stowarzyszenia LGD Szlakiem Granitu wręczył wyróżnionym zespołom przedmioty kuchenne, wykonane przez lokalnych rzemieślników. Jak podkreślał:  – Cenię sobie prostotę i wyśmienity smak. 

- LGD Szlakiem Granitu nagrodziło ekipę „Proszków gotuje” za roladę mięsną z jajkiem oraz Koło Gospodyń Wiejskich ze Szczepanowa za jajko w koszulce na grzance z chleba ziołowego z pastą awokado - poinformował organizator, średzkie starostwo. Warto nadmienić, że gospodynie ze Szczepanowa otrzymały także nagrodę specjalną od lokalnego restauratora.

Kolejne wspólne gotowanie w ramach konkursu pn. Wegetariańskie grillowanie odbędzie się 25 maja na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Środzie  Śląskiej.

(kb) / fot. kb

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Zanim do jasnej cholery napiszesz coś o młodzieży z lutyni, sprawdź swój PESEL, początek zaczyna się...
z Twojej wypowiedzi wynika że jak idziesz to leją na Twoje dzieci ? Czy co ? No to faktycznie jak l...
Ze świdnickiej skomentował/a W Proszkowie coraz piękniej
Może czas coś z tym zrobić? za co burmistrz bierze pieniądze? od czego jest ochrona środowiska w gmi...
Wyszła dwa razy taniej ale od czego. Bo tak Ci Ruciński powiedział. Wioskowy moje gratulacje że wier...

Lokalne ogłoszenia drobne

09.07.2020 14:49 wrote:

Kupię praktycznie wszystko z Antyków, w każdym stanie, bez specyfikacji : Obrazy, Ikony, Porcelanę, Ceramikę, stare Szkło, przedwojenne Kry…

09.07.2020 09:24 Sprzedam umeblowane mieszkanie wrote:

Sprzedam umeblowane mieszkanie 48,8 m2, I piętro, pełna własność, 2 pokoje, piwnica, ul. Warzyńska, po generalnym remoncie w 2018 r.&nb…

01.07.2020 14:37 wrote:

Jeśli remontujesz, zmieniasz wystrój, sprzedajesz albo kupiłeś mieszkanie, dom, wille, w której są Antyki, różne Poniemieckie przeróżne gra…

29.06.2020 13:32 wrote:

Sprzedam dom wolnostojący, piętrowy, podpiwniczony o powierzchni 125 m2 ulokowany  na działce o rozmiarze 22 arów. Dom znajduje się  w miej…