piątek 19.08.2022

Imieniny: Jana Bolesława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //W poniedziałek policjanci kontrolować będą trzeźwość kierowców
W najbliższy poniedziałek na drogach powiatu średzkiego policjanci prowadzić będą wzmożone kontrole trzeźwości kierowców w ramach akcji „Trzeźwy poranek”.

Średzcy funkcjonariusze zapowiadają kolejną akcję „Trzeźwy poranek” / fot. policja.pl Średzcy funkcjonariusze zapowiadają kolejną akcję „Trzeźwy poranek” / fot. policja.pl


-  Działania te prowadzone są cyklicznie i mają na celu wyeliminowanie z ruchu skrajnie nieodpowiedzialne osoby, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu bądź środków działających podobnie do alkoholu. Niestety, ciągle trzeba przypominać, że nietrzeźwi kierowcy stanowią realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego i bardzo często przyczyniają się do wystąpienia poważnych wypadków drogowych - przypomina mł. asp. Karol Dudziak z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Policjanci apelują!

Apelujemy do kierowców, aby miejsce za kierownicą zajmowały w pojazdach jedynie osoby bezwzględnie trzeźwe. Nawet najmniejsza ilość alkoholu może ograniczyć naszą percepcję i stworzyć zagrożenie dla nas, naszych bliskich oraz innych użytkowników dróg. Jazda na podwójnym gazie grozi spowodowaniem wypadku i śmiercią nie tylko osób znajdujących się w aucie, ale także przypadkowych niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Niestety, niektórzy wciąż pozostają głusi na te apele. Jeśli nie jesteś pewien swojego stanu, przed jazdą autem sprawdź, czy jesteś trzeźwy. W każdej komendzie Policji, także w Środzie Śląskiej, istnieje możliwość sprawdzenia się przed wyruszeniem w podróż. Należy jednocześnie pamiętać, że wynik 0,00 na alkomacie nie zawsze świadczy o tym, że jesteśmy zdolni do jazdy. Zmęczenie, brak snu, rozkojarzenie, zły stan zdrowia, czy przyjmowane leki to czynniki, które należy brać pod uwagę, siadając za kierownicę.

- Bezpieczeństwo na drogach to nasza wspólna sprawa! Reagujmy, gdy widzimy nietrzeźwą osobę za kierownicą i informujmy o tym policjantów. Funkcjonariusze sprawdzają każdy taki sygnał. Dzięki naszej reakcji, być może nie dojdzie do tragedii na drodze - podkreśla mł. asp. Dudziak.

(mpr/kpp)

  • Komorniki powiedział(a) Więcej
    Święte słowa 5 godzin temu.
  • Wędkarz powiedział(a) Więcej
    Kiedy PZW odda pieniądze za składkę wędkarską za 2022r? 9 godzin temu.
  • Erol powiedział(a) Więcej
    Szanowna Gmino. A co z możliwością złożenia wniosków przez e-PUAP? Czyżby za mało było czasu żeby się dostosować? 11 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…