środa 19.02.2020

Imieniny: Arnolda Jozefa Konrada

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

W tej szkole są duże możliwości

W tej szkole są duże możliwości

02.06. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

24 maja uczniowie klas gimnazjalnych i podstawowych odwiedzili Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Wincentego Witosa w Środzie Śląskiej. Dni Otwarte miały pomóc im w trudnym wyborze, który czeka ich niebawem.

Jak co roku młodzież, wspólnie z nauczycielami, przygotowała bogaty program pełen ciekawych informacji oraz wielu warsztatów. Udział w wydarzeniu zgłosiło wiele licznych grup. Uczniowie wspomnianych szkół oprowadzani przez starszych kolegów, poznali kierunki, ciekawe zajęcia oraz uzyskali wiele informacji z życia szkoły. Każdy "kierunek" przygotował swoje stanowiska oraz krótką prezentacją zawodu.

Jak co roku uczniowie klasy informatycznej zaskoczyli wszystkich. Tym razem za sprawą współpracy z Wydziałem Mechaniczno – Energetycznym Politechniki Wrocławskiej  zaprezentowali pojazd kriogeniczny, przy którego udoskonaleniu pracowali średzcy uczniowie. Wszyscy, którzy mieli okazję przejechać się niesamowitą konstrukcją, byli pod ogromnym wrażeniem.

Uczennica PZSP nr 2 przedstawiła projekt Erasmus +, w którym szkoła bierze udział po raz kolejny. - Praktyki za granicą, to wspaniały czas na zdobywanie cennego doświadczenia, a także spędzenie czasu np. w ciepłej Hiszpanii – pokreśliła.

Uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, wspólnie z koleżankami i kolegami z kucharskiej szkoły branżowej przygotowali przepyszne przekąski, które przyrządzili w nowocześnie wyposażonej szkolnej kuchni.

Typowo męskie zawody zaprezentowali uczniowie klas - technik elektryk, mechanik precyzyjny, mechatronik oraz mechanik - operator pojazdów rolniczych. To na ich stoisku stoły uginały się od kluczy i nasadek. A elektrycy przygotowali krótkie prezentacje przygotowanych maszyn. Z kolei mechanicy, wspólnie z nauczycielem przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa, przedstawili krótką inscenizację dotyczącą udzielania pierwszej pomocy.

Podczas Dni Otwartych nie zabrakło pracodawców z zaprzyjaźnionych firm: Eldisy, Gotec, Polboto, Wago, IT Gigaset Communications Polska z Wrocławia. Byli także  lokalni przedsiębiorcy - Państwo Sylwia i Dariusz Hamkałowie.

Po zaplanowanym programie uczniowie mieli czas wolny, w którym była możliwość zajrzeć w każdy zakamarek szkoły.

(kb) / fot. kb

 

 
Komentarzy (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Odwiedzili mury???? Dobre!

This comment was minimized by the moderator on the site

spełniają się marzenia , praca na strefie!!!

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

drewno kominkowe

handlo trans

panele 5kw

58543632 295375021394617 475021145259638784 n

0001

stihl

Serwis

komnet internet

zuk baner

allago reklama kino Obszar roboczy 1

 

nadania i odbiory 18

hydrotech do gazety nowa reklama

taxi stas