Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

W terenie zabudowanym pędził ponad 120 km/h!

W terenie zabudowanym pędził ponad 120 km/h!

16.01. 2019

W minionym tygodniu (7-13 stycznia) policjanci z powiatu średzkiego interweniowali 120 razy. Patrol drogowy został wysłany do 14 kolizji. Ponadto zatrzymano: 2 nietrzeźwych kierujących, 4 osoby na gorącym uczynku, 3 osoby poszukiwane oraz 1 do wytrzeźwienia.

Oto niektóre ze zdarzeń, które miały miejsce w ostatnich dniach.

10 stycznia o godzinie 00:07, na terenie gminy Udanin policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego.

- Po sprawdzeniu w systemie mężczyzna okazał się być osobą poszukiwaną przez sąd celem ustalenia miejsca pobytu oraz doprowadzenia do aresztu śledczego. Mężczyzna trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a następnie został przewieziony do aresztu – informuje asp. sztab. Marta Stefanowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

12 stycznia o godzinie 21:00, na terenie gminy Środa Śląska Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali kierującego samochodem marki Renault, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości.

- Przeprowadzone badanie wykazało, że 55-latek ma w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a po wykonaniu czynności zwolnili go. W związku z popełnionym przestępstwem 55-latkowi może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności  – wyjaśnia policjantka.

13 stycznia o godzinie 12:00, na terenie Środy Śląskiej policjanci zatrzymali prawo jazdy 27-letniemu mężczyźnie kierującemu pojazdem marki Volkswagen. Miało to związek z przekroczeniem przez niego dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o 78 km/h.

- Mężczyzna przy obowiązującej "50-tce" jechał z prędkością 128 km/h. Oprócz utraty uprawnień do kierowania, otrzymał mandat oraz punkty karne – podkreśla asp. sztab Marta Stefanowska.

(kb) / fot. policja, zdj. ilustracyjne

 

 
Komentarzy (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

No brawo, w końcu policja choć na chwilę się ruszyła i zrobiła coś pożytecznego. Akurat zabranie prawka temu oszołomowi to dobry uczynek. Jak zawsze ich krytykuje, tak dziś szczerze pochwalę - plus dla was panowie. Tylko mała sugestia - takich idiotow co pędzą w nocy/wcześnie rano ponad 100km/h przez rynek jest wielu. Częściej róbcie takie kontrole, to może będę z was jeszcze ludzie.

This comment was minimized by the moderator on the site

nie przesadzasz aby , akurat policja robi swoje i jest potrzebna

This comment was minimized by the moderator on the site

Nie, nie przesadza. Policja owszem jest potrzebna i nikt tego nie kwestionuje, ale średzka policja jest dość leniwa, prawie w ogóle ich nie widać na mieście, a i zawiadomienia maja często w głębokim poważaniu. Więc dobrze, że się ruszyli. Szczerze doceniam i gratuluję udanej akcji.<br />Swoją drogą warto czytać komentarze pod artykułem na Facebooku - cwaniaczki, którzy swoje ego przedłużają przez zapie*dalanie ponad 100km/h w terenie...

Nie, nie przesadza. Policja owszem jest potrzebna i nikt tego nie kwestionuje, ale średzka policja jest dość leniwa, prawie w ogóle ich nie widać na mieście, a i zawiadomienia maja często w głębokim poważaniu. Więc dobrze, że się ruszyli. Szczerze doceniam i gratuluję udanej akcji.<br />Swoją drogą warto czytać komentarze pod artykułem na Facebooku - cwaniaczki, którzy swoje ego przedłużają przez zapie*dalanie ponad 100km/h w terenie zabudowanym sami się ujawniają. trzeba się w końcu pochwalić jakim jest się "inteligentnym" (inaczej). Dzieciarnia, której tez warto byłoby prawko na chwilę zabrać, może da im to do myślenia (jeżeli posiadają w ogóle coś takiego jak mózg) i nie dojdzie przez to do żadnej tragedii.

Czytaj więcej
Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Ta kładka na Działkowej już raz w tym roku była naprawiana przez zaprzyjaźniona firmę pana burmistrz...
Trzaśniety bel " 20 groszy" czwarty z lewej.
VD Trzaskowski- Po.co metro w Warszawie?Przecież jest w Berlinie !!!!!.

Lokalne ogłoszenia drobne

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.&nbsp; tel. 790 618 688…

14.05.2020 06:33 wrote:

Wykonam usługi spawalnicze (płoty, bramy, schody ,konstrukcje stalowe, zabudowy, stoły itp.) Jestem mobilny więc prace mogę wykonać w ter…