środa 03.03.2021

Imieniny: Maryny Kunegundy

W związku z koronawirusem 8 osób zostało objętych kwarantanną

W związku z koronawirusem 8 osób zostało objętych kwarantanną

Pn, 09.03.2020 15:38

Do naszej redakcji wpłynęło zapytanie dotyczące występowania osób chorych i objętych kwarantanną, w jednym z zakładów na terenie naszego powiatu. – Dlaczego, nikt nie informuje o osobach objętych kwarantanną z powiatu średzkiego w naszym zakładzie (…) Krążą plotki o osobach chorych i wysłanych na przymusową izolację z powodu wystąpienia objawów podobnych do tych przy koronawirusie – pyta czytelnik.O przedstawienie obecnej sytuacji na naszym terenie związanej z tą kwestią, poprosiliśmy Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Środzie Śląskiej. Anna Wojtasińska-Żygadło uspokaja i mówi, że na dzień 09.03.2020 r. nie stwierdzono żadnych zachorowań na wirusa SARS-CoV-2.

W związku z zapytaniem Państwa redakcji dot. anonimowego powiadomienia o osobach chorych i objętych kwarantanną, które pracują w jednym z zakładów w naszym powiecie informuję, iż na terenie naszego powiatu na dzień dzisiejszy nie stwierdzono żadnych zachorowań na wirus SARS-CoV-2. Objęto 8 osób kwarantanną, są to osoby które miały bezpośredni kontakt z chorymi na koronawirusa i nie pracują w żadnym z naszych zakładów.

Przypominam Państwu o uruchomionym telefonie całodobowej infolinii NFZ 800 190 590 dla osób mających jakiekolwiek wątpliwości.

Apeluję do Państwa o zachowanie zdrowego rozsądku, proszę pamiętać, iż jesteśmy w sezonie grypowym. Osoby powracające z krajów, gdzie stwierdzono przypadki zachorowań na wirus SARS-CoV-2 proszone są o kontakt telefoniczny z najbliższą Powiatową Stacją Sanitarno-epidemiologiczną. Natomiast osoby, które miały kontakt z zarażonym i zaobserwują u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy jak kaszel, wysoka gorączka, problemy z oddychaniem o natychmiastowe zgłoszenie się do najbliższego szpitala zakaźnego – apeluje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie Śląskiej, Anna Wojtasińska- Żygadło.

Jednocześnie przypomina o wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.
Kryteria kliniczne

Każda osoba, u której wystąpił co najmniej jeden z wymienionych objawów ostrej infekcji układu oddechowego:

 • gorączka
 • kaszel
 • duszność

Kryteria epidemiologiczne

Każda osoba, która  w okresie 14 dni przed wystąpieniem objawów spełniała co najmniej jedno z następujących kryteriów:

 • podróżowała/przebywała w regionie, w którym podejrzewa się  utrzymującą się transmisję SARS-CoV-2
 • miała bliski kontakt z osobą, u której stwierdzono zakażenie SARS-CoV-2 (kontakt z przypadkiem potwierdzonym lub przypadkiem prawdopodobnym)
 • pracowała lub przebywała jako odwiedzający w jednostce opieki zdrowotnej, w której leczono pacjentów zakażonych SARS-CoV-2

W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z najbliższą Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, przekazując wszystkie niezbędne dane (kiedy i z jakiego rejonu osoba powróciła, jakie występują u niej objawy i od kiedy).

Proszę pamiętać o zachowaniu higieny osobistej zawsze takiej samej bez względu na występowanie wirusa SARS-CoV-2.

Osoby chore na choroby zakaźne, a do takich należy również grypa, nigdy nie powinny narażać innych za zachorowanie.

(kb) / fot. zdj. ilustracyjne

jak skutecznie myc rece

kv 174 x 2293mm 1
powrót na górę
 • Adaś powiedział(a) Więcej
  Adam polemizujesz już sam ze sobą ?? Strach pomyśleć co będziesz wypisywał po 2 w nocy :( 9 minut temu.
 • Jasność powiedział(a) Więcej
  Ta SM tak serio??? W Dacię do bagażnika wejdzie im pies, lub na stare koce na tylne siedzenia... wystarczy... 19 minut temu.
 • azorek powiedział(a) Więcej
  z-ca komendanta sm i wszystko jasne-genialna porada...ciekawe skad ona wie czy za chwile pies sie czegoś nie... 37 minut temu.
 • eco powiedział(a) Więcej
  Bardzo dobra wiadomość. Nasze dzieci zasługują na lepszy czysty świat! godzinę temu.
 • JURI BOJKA powiedział(a) Więcej
  kiedyś tej patologii sm nie było i był spokój jak oni się pojawili zawsze są jakieś kłopoty,kase... godzinę temu.
 • Adam powiedział(a) Więcej
  Xxxx napisał:
  Niech zrobią porządek że skrzyżowaniem ZUS ul. Kolejowa/Szczepanów/Jastrzębce. Znaki jakie są, każdy...
  godzinę temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

0
RAZEM