Zajęcia to inicjatywa pani Anny Sikorskiej, brainolożki i ekspertki zarządzania dobrostanem oraz zarządzania personelem z 15-letnim doświadczeniem w firmach produkcyjnych. - W dzisiejszych trudnych czasach bardzo łatwo wpadamy w złość, frustrację. Jesteśmy przeciążeni bodźcami, mamy problemy z koncentracją i uwagą. W rzeczywistości każdy z nas posiada w swoich zasobach umiejętności pozwalające na adaptację w sytuacji stresu i zmiany. Każdy posiada te zasoby w sobie, nie trzeba niczego kupować, wystarczy wiedza i przekucie tej wiedzy na codzienne praktyki - wyjaśniała prowadząca.
Najpierw pani Anna omówiła potrzeby ludzkiego mózgu, sposoby reagowania na sytuacje zagrożenia oraz wpływ mediów społecznościowych na układ nerwowy. Następnie przybliżyła i zaprezentowała proste metody na pobudzenie nerwu błędnego (nazywanego regulatorem stresu), m.in. technikę oddychania Box Breathing, picie zimnej wody oraz techniki na okiełznanie negatywnych myśli. Jak podkreślała prowadząca ludzki mózg rozwija się (tworzy nowe połączenia neuronalne) całe życie poprzez pozytywne doświadczenia, dlatego tak ważne jest próbowanie nowych rzeczy np. z dziedziny sportu, uczenie się czy zdobywanie nowych umiejętności.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach i uznali je za bardzo ciekawe. Dla ugruntowania zdobytej wiedzy otrzymali ulotki z zebranymi najważniejszymi informacjami. Pani Annie bardzo dziękujemy za tę inicjatywę i cenne wskazówki.
(Powiat Średzki - RFP)