sobota 24.02.2024

Imieniny: Macieja Marka

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Weekendowe policyjne działania "Prędkość" na drogach powiatu średzkiego

SkomentujW trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących, szczególnie pod kątem zbliżających się ferii zimowych już dziś i jutro na drogach naszego powiatu, średzcy policjanci przeprowadzą działania pod kryptonimem „Prędkość”. Niestety mimo wielu apeli, a także licznych kampanii społecznych nadal wiele osób kierujących pojazdami przekracza dozwoloną prędkość i to często w sposób rażący ignorując obowiązujące limity. Dlatego funkcjonariusze będą dyscyplinować kierujących. Apelujemy o rozsądek za kierownicą i ostrożną jazdę.


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


Głównym celem działań jest zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Akcja pod kryptonimem „Prędkość” ma także za zadanie wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna i to nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących, szczególnie w okresie zimowym i mając na względzie zbliżające się ferie zimowe, średzcy policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Na drogach naszego powiatu pojawi się więcej niż zwykle pojazdów, zwłaszcza autobusów. Przypominamy zatem, jak ważna jest jazda z prędkością dostosowaną do panujących warunków drogowych, czyli taka, aby kierowca miał możliwość pełnego panowania nad pojazdem i w razie potrzeby mógł go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą, bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

Warto również podkreślić fakt, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ponieważ w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność cierpią inni uczestnicy ruchu drogowego. Każdego dnia przyczyną wypadków, do których dochodzi na drogach, jest między innymi brawura połączona z niedostosowaniem przez kierujących prędkości do warunków panujących na drodze i obowiązujących przepisów.

Średzcy policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności na drodze, a tym bardziej o dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów i trudnych, zimowych warunków. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyna wypadków, a wpływ na bezpieczeństwo na drogach mają wszyscy uczestnicy ruchu drogowego - wzajemny szacunek na drodze, kultura i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego to podstawa bezpieczeństwa!

Źródło: KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

Lokalne ogłoszenia drobne

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po …

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

05.01.2024 15:56 wrote:

Chciałbym wynająć garaż w Środzie śląskiej, nawet od zaraz. Tel. 732 557 764…

hydrotech do gazety nowa reklama

warsztat 336224 px

Nie przegap tych artykułów.