niedziela 23.06.2024

Imieniny: Wandy Zenona

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Weekendowe policyjne działania "Prędkość" na drogach powiatu średzkiego

SkomentujW trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących, szczególnie pod kątem zbliżających się ferii zimowych już dziś i jutro na drogach naszego powiatu, średzcy policjanci przeprowadzą działania pod kryptonimem „Prędkość”. Niestety mimo wielu apeli, a także licznych kampanii społecznych nadal wiele osób kierujących pojazdami przekracza dozwoloną prędkość i to często w sposób rażący ignorując obowiązujące limity. Dlatego funkcjonariusze będą dyscyplinować kierujących. Apelujemy o rozsądek za kierownicą i ostrożną jazdę.


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


Głównym celem działań jest zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Akcja pod kryptonimem „Prędkość” ma także za zadanie wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna i to nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących, szczególnie w okresie zimowym i mając na względzie zbliżające się ferie zimowe, średzcy policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Na drogach naszego powiatu pojawi się więcej niż zwykle pojazdów, zwłaszcza autobusów. Przypominamy zatem, jak ważna jest jazda z prędkością dostosowaną do panujących warunków drogowych, czyli taka, aby kierowca miał możliwość pełnego panowania nad pojazdem i w razie potrzeby mógł go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą, bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

Warto również podkreślić fakt, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ponieważ w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność cierpią inni uczestnicy ruchu drogowego. Każdego dnia przyczyną wypadków, do których dochodzi na drogach, jest między innymi brawura połączona z niedostosowaniem przez kierujących prędkości do warunków panujących na drodze i obowiązujących przepisów.

Średzcy policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności na drodze, a tym bardziej o dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów i trudnych, zimowych warunków. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyna wypadków, a wpływ na bezpieczeństwo na drogach mają wszyscy uczestnicy ruchu drogowego - wzajemny szacunek na drodze, kultura i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego to podstawa bezpieczeństwa!

Źródło: KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...
Gosc mega inteligentny, zadal im konkretne pytanie, dlaczego radni nie beda pracowac charytatywnie dla miasta jako ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

Nie przegap tych artykułów.