sobota 21.05.2022

Imieniny: Jana WiktoraWeekendowi nietrzeźwi kierowcy wyeliminowani z ruchu
W miniony weekend średzcy policjanci zatrzymali kilku rowerzystów oraz kierującego samochodem, którzy wyjechali na drogę „po kilku głębszych”.

Fot. ilustracyjne / policja.pl Fot. ilustracyjne / policja.pl

O ile jazda samochodem pod wpływem alkoholu budzi powszechną dezaprobatę, to można odnieść wrażenie, że jazda rowerem w stanie wskazującym już niekoniecznie. Świadczą o tym kolejni ujawnieni przez mundurowych nietrzeźwi rowerzyści.

Ponownie należy więc przypomnieć, że rower, tak jak samochód, stanowi w rękach nietrzeźwego kierowcy swego rodzaju broń, która może wyrządzić komuś krzywdę.

Policjanci ze średzkiej drogówki w ostatnich dniach zatrzymali czterech rowerzystów oraz jednego kierującego samochodem, którzy wyjechali na drogę pod wpływem alkoholu. Nieodpowiedzialni miłośnicy „dwóch kółek” to mężczyźni w wieku od 31 do 53 lat oraz 26-letnia kobieta, wszyscy zamieszkali na terenie powiatu średzkiego. Funkcjonariusze nałożyli na nich grzywny w postaci mandatów karnych oraz zakazali dalszej jazdy.

Nietrzeźwym kierującym samochodem był 57-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego. Mężczyzna mając blisko dwa promile alkoholu w organizmie usiadł za kierownicę Volkswagena i w takim stanie jechał całą szerokością drogi, po czym zjechał na stację paliw. Policjanci zatrzymali delikwentowi elektronicznie prawo jazdy, a pojazd przekazali osobie wskazanej. 57-latek musi liczyć się z odpowiedzialnością karną swojego czynu. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do wszystkich kierujących zarówno pojazdami mechanicznymi, ale też jednośladami, aby zachowali zdrowy rozsądek i ostrożność na drodze. Każda, nawet najmniejsza ilość spożytego alkoholu, bez względu na środek transportu, który prowadzimy, negatywnie wpływa na naszą zdolność postrzegania, na odbiór bodźców, na ocenę sytuacji i czas reakcji na drodze.

Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo na drodze.

asp. szt. Marta Stefanowska
Komenda Powiatowa Policji w Środzie Śląskiej

  • Aktor powiedział(a) Więcej
    Za zaoszczędzone z lekkiej zimy i rezygnacji koszenia co kupicie Panowie? 2 godziny temu.
  • Bratek powiedział(a) Więcej
    Było trzeba łąki siać, teraz to nie kosimy he he he 2 godziny temu.
  • Abc powiedział(a) Więcej
    Mylisz winę z zamiarem. 2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …