niedziela 24.09.2023

Imieniny: Gerarda Teodora

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Wesprzyj powstanie Stowarzyszenia Cztery Łapy i pomóż porzuconym kotom

4 CommentsW naszym powiecie ma szansę powstać Stowarzyszenie pomagające kotom. Inicjatywa mieszkanek Wilczkowa (gm. Malczyce) wymaga jednak wsparcia ludzi dobrej woli.


Fot. ilustracyjne Fot. ilustracyjne


Stowarzyszenie to pomysł pani Dominiki i Liliany, które w ten sposób chcą oficjalnie pomagać porzuconym i chorym zwierzakom. Panie mieszkają w Wilczkowie, gdzie remontują poniemiecki dom. W tej chwili razem z nimi mieszka 28 kociaków. – Nasza przygoda z kotami zaczęła się w 2020 roku, kiedy to na spacerze w Mojęcicach koło Wołowa usłyszałyśmy przeraźliwy płacz małych kociąt. Ktoś okrutnie wrzucił cztery maleństwa do worka i podrzucił w lesie. Dzisiaj cieszą się dobrym zdrowiem i dokazują w całym domu. Od tego czasu staramy się zapewnić im byt, zdrowie - dzięki pomocy weterynarii w Lubinie przy ul. Paderewskiego 100 - oraz dużą beczkę miłości – opowiadają inicjatorki.

Najstarszy koci domownik to 5-letni Major. Gdy trafił pod ich dach wydawał się ciężarną kotką. Dopiero po badaniach i diagnozie lekarza weterynarii okazało się, że kotek ma zapalenie otrzewnej. Takich historii panie mogłyby opowiedzieć wiele. Gdy kot jest chory wymaga konsultacji, leczenia i dużej dawki cierpliwości i miłości. Kiedy dwóch ostatnich rzeczy zwierzakom nigdy nie zabranie, to koszty leczenia i zapewnienia im godnych warunków życia są niestety coraz wyższe. Stąd pomysł utworzenia Stowarzyszenia Cztery Łapy, które będzie zajmować się opieką nad kotami w sposób sformalizowany.

Chcemy zakupić kojce, klatki, wyburzyć starą stodołę i tam wybudować ocieplany i klimatyzowany kojec z dostępem do bieżącej wody. Dodatkowo w przyszłości edukować, w formie teatru i zabaw, przedszkola oraz najmłodsze klasy szkoły podstawowej, aby wzrastała świadomość dzieci na uczucia zwierząt. Mamy dużo planów i bardzo dużo pracy, a funduszy brakuje - stąd pomysł zbiórki na portalu zrzutka.pl – informują panie.

Wszystkim, którym nie jest obojętny los czworonogów podajemy adres zbiórki - pomagam.pl/pnn3mn - i zachęcamy do jej wsparcia. Każda złotówka to szansa na poprawę warunków życia bezdomnych kotów.

OLO
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Sentymentalna podroż po PRL. Sklepowa na dzień dobry przyitala Cię  uprzejmym słowem.  Czego ... pan sobie ...
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

stihl

handlo trans

Nie przegap tych artykułów.