środa 11.12.2019

Imieniny: Damazego Waldemara

 
Wizyta partnerska średzkiej delegacji na Ukrainie

Wizyta partnerska średzkiej delegacji na Ukrainie

10.05. 2018

Delegacja z gminy Środa Śląska pod koniec kwietnia wyjechała na Ukrainę, do partnerskiego samorządu w Kamionce Buskiej. To jednak nie koniec współpracy zaplanowanej na ten rok.

 

Podczas krótkiego pobytu w partnerskiej gminie członkowie delegacji zwiedzili m.in. Lwów oraz Olesko. Nie zabrakło również pełnej zadumy wizyty na Cmentarzu Łyczakowskim.

To pierwsza z wizyt zaplanowanych na ten rok, delegacja ukraińska została już także zaproszona do Polski. Równolegle toczy się także współpraca między szkołami – Szkołą Podstawową nr 3 w Środzie Śląskiej oraz szkołą w Kamionce Buskiej. Dzieci odwiedzają się wzajemnie od 2013 roku, poznając kulturę obu krajów, ucząc się tolerancji, wymieniając doświadczenia i nawiązując między sobą trwałe relacje.

Przez trzy lata – od 2014 do 2016 roku dzieci ze Środy Śląskiej nie jeździły do wschodnich sąsiadów, ale teraz, jak podkreśla p. Alina Kargol, dyrektor średzkiej placówki, współpraca wraca na właściwe tory.

– Ze względu na obawy rodziców związane z sytuacją na Ukrainie zawiesiliśmy wyjazdy naszych podopiecznych, ale w tym czasie niezmiennie średzkie rodziny gościły naszych partnerów. W ubiegłym roku niewielka grupa polskich dzieci pojechała na Ukrainę, w tym roku, pod koniec maja, wyrusza do Kamionki Buskiej kolejna grupa i nasza wymiana ponownie będzie się toczyć pełną parą – mówi dyrektor Kargol.

Wizyta dzieci z Ukrainy w Środzie Śląskiej planowana jest na wrzesień br.

(um) fot. ug

wizyta ukr

Gminna delegacja złożyła kwiaty i znicze na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację