Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Wjechał do przydrożnego rowu. Był nietrzeźwy

Wjechał do przydrożnego rowu. Był nietrzeźwy

23.05. 2019

Patrolując teren gminy Środa Śląska pomiędzy miejscowościami, policjanci zauważyli w przydrożnym rowie pojazd marki Audi. Zatrzymali się, aby sprawdzić, czy ktoś ucierpiał i czy potrzebna jest pomoc.

Z pojazdu od strony kierowcy wysiadł młody mężczyzna, który próbował wyjaśnić funkcjonariuszom okoliczności zdarzenia. Próbował, bowiem miał trudności w komunikowaniu się, nie dlatego, że był obcokrajowcem, ale dlatego, że znajdował się pod znacznym wpływem alkoholu, o czym świadczyła jego bełkotliwa mowa oraz silna woń alkoholu.

- Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mężczyzny potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy. 26-letni obcokrajowiec miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci ustalili, że mężczyzna jadąc drogą publiczną nie dostosował prędkości do warunków ruchu i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, a następnie wjechał do przydrożnego rowu. Podczas czynności okazało się, że 26-latek nie tylko jest nietrzeźwy, ale też nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami - informuje asp. szt. Marta Stefanowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

W związku z popełnionym przestępstwem mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do zarzucanego mu czynu.

- Wobec 26-latka policjanci zastosowali tymczasowe zajęcie mienia ruchomego w kwocie 2000 złotych na poczet przyszłych kar. Ponadto na mężczyznę została nałożona grzywna w postaci mandatów karnych w związku z brakiem uprawnień do kierowania pojazdami oraz spowodowaniem zagrożenia w ruchu drogowym - dodaje policjantka.

Przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

(rol/ms) / fot. policja, zdj. ilustracyjne

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

Ukry jeżdżą na polskich blachach przecież...

This comment was minimized by the moderator on the site

Było widać jak wychodził że to nasz

This comment was minimized by the moderator on the site

To nie Ukrainiec widziałem moment bo jechałem za nim gościu na blachach legnickich

This comment was minimized by the moderator on the site

to pewnie Saszka z ukrainy

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Lokalne ogłoszenia drobne

09.08.2020 20:26 wrote:

Zapraszamy wszystkich z pragnieniem rozważania Słowa Bożego (Biblii) na środowe spotkania w Środzie śląskiej o godzinie 18.00 Zainteresowa…

09.08.2020 15:53 wrote:

Kupie hale magazynowe z mozliwoscia przerobienia na chlodnie do 250m2…

29.07.2020 10:26 wrote:

Witam, zlecę rozbiórkę murowanych komórek lokatorskich. Jako formę zapłaty proponuję odbiór cegieł z rozbiórki. Czerwona cegła wypalana. Zap…

29.07.2020 06:23 wrote:

Kupię dom wolnostojący / szeregówka. W związku ze zmianą pracy poszukuję domu na terenie Środy Śląskiej. Tel 785 558 716…