poniedziałek 25.05.2020

Imieniny: Borysława Grzegorza

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Wjechał do przydrożnego rowu – był pijany

Wjechał do przydrożnego rowu – był pijany

07.04. 2020

Pomimo zakazu sądowego ponownie usiadł za kierownicę samochodu i... wjechał do przydrożnego rowu. Był przy tym kompletnie pijany.

Wczoraj wieczorem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące kierującego samochodem, który wjechał do przydrożnego rowu w jednej z miejscowości na terenie gminy Miękinia.

Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Volkswagen nie zachował należytej ostrożności, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu, gdzie dachował. Pierwszej pomocy udzielił kierującemu świadek zdarzenia.

Funkcjonariusze ustalili tożsamość mężczyzny. Był to 36-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. Podczas czynności od kierowcy wyraźnie było czuć woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że 36-latek ma blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Ponadto okazało się, że mężczyzna posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na wszystkie kategorie. Mężczyzna korzystał z pomocy medycznej.

36-latek musi liczyć się z konsekwencjami karnymi swojego nieodpowiedzialnego czynu. Zarówno kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, jak też nie stosowanie się do zakazu sądowego stanowi przestępstwo. Kierującemu może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Wsiadając za kierownicę pojazdu mechanicznego, czy włączając się do ruchu jako rowerzysta, bierzemy na siebie odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoje i innych. Tym razem ucierpiał tylko sam kierujący. Nie trzeba nikogo przekonywać, że sytuacja mogła skończyć się zupełnie inaczej. Tragicznie!

Wypity alkohol utrudnia podejmowanie szybkich, a jednocześnie właściwych reakcji, adekwatnych do sytuacji na drodze.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej / fot. policja.pl

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Tak tak dowożi temu z Ruska i temu do Malczyc chłopak pracuje cza z czegoś Życ nie stety to jest to ...
Z niekłamaną zazdrością patrze jak nasza sąsiednia Gmina się rozwija. Viva Miękinia. A w Środzie od ...
Bravo - Gratulacje. Tyle co Boguś dobrego zrobił z naszą młodzieżą - toż to medal jemu się należy i ...
Jerry-pisz waść po polsku ,bo my dopiero co wstapilim do Unii...:) ps.zamienię 2 kukabury na 1 szpak...

Lokalne ogłoszenia drobne

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…

14.05.2020 06:33 wrote:

Wykonam usługi spawalnicze (płoty, bramy, schody ,konstrukcje stalowe, zabudowy, stoły itp.) Jestem mobilny więc prace mogę wykonać w ter…

09.05.2020 07:52 wrote:

Interesują mnie do kupienia starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże, Porcelana, Ceramika, Figurki, Szkło, kolorowe Szkło z PRL-u, Krysz…