czwartek 24.09.2020

Imieniny: Gerarda Teodora

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Wjechał do przydrożnego rowu – był pijany

Wjechał do przydrożnego rowu – był pijany

07.04. 2020

Pomimo zakazu sądowego ponownie usiadł za kierownicę samochodu i... wjechał do przydrożnego rowu. Był przy tym kompletnie pijany.

Wczoraj wieczorem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące kierującego samochodem, który wjechał do przydrożnego rowu w jednej z miejscowości na terenie gminy Miękinia.

Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Volkswagen nie zachował należytej ostrożności, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu, gdzie dachował. Pierwszej pomocy udzielił kierującemu świadek zdarzenia.

Funkcjonariusze ustalili tożsamość mężczyzny. Był to 36-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. Podczas czynności od kierowcy wyraźnie było czuć woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że 36-latek ma blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Ponadto okazało się, że mężczyzna posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na wszystkie kategorie. Mężczyzna korzystał z pomocy medycznej.

36-latek musi liczyć się z konsekwencjami karnymi swojego nieodpowiedzialnego czynu. Zarówno kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, jak też nie stosowanie się do zakazu sądowego stanowi przestępstwo. Kierującemu może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Wsiadając za kierownicę pojazdu mechanicznego, czy włączając się do ruchu jako rowerzysta, bierzemy na siebie odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoje i innych. Tym razem ucierpiał tylko sam kierujący. Nie trzeba nikogo przekonywać, że sytuacja mogła skończyć się zupełnie inaczej. Tragicznie!

Wypity alkohol utrudnia podejmowanie szybkich, a jednocześnie właściwych reakcji, adekwatnych do sytuacji na drodze.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej / fot. policja.pl

Udostępnij ten artykuł:

 





Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
Charytatywny Wrak Race 2020

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

No patrząc na twarze, to sami urzędnicy tam byli. A gdzie ci "biznesmeni"??? Widać jakie problemy ma...
No wlasnie pol roku robia placyk z betonu i skonczyc nie moga gdzie oni szpital uruchomia zapomnijci...
No i mamy jawny, lokalny układ urzędniczo-biznesowy.
Coś tam się dzieje a gminne centrum ngo dalej stoi puste

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.