niedziela 28.02.2021

Imieniny: Romana Ludomira

Wjechał do przydrożnego rowu – był pijany

Wjechał do przydrożnego rowu – był pijany

Wt, 07.04.2020 11:38

Pomimo zakazu sądowego ponownie usiadł za kierownicę samochodu i... wjechał do przydrożnego rowu. Był przy tym kompletnie pijany.Wczoraj wieczorem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące kierującego samochodem, który wjechał do przydrożnego rowu w jednej z miejscowości na terenie gminy Miękinia.

Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Volkswagen nie zachował należytej ostrożności, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu, gdzie dachował. Pierwszej pomocy udzielił kierującemu świadek zdarzenia.

Funkcjonariusze ustalili tożsamość mężczyzny. Był to 36-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. Podczas czynności od kierowcy wyraźnie było czuć woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że 36-latek ma blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Ponadto okazało się, że mężczyzna posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na wszystkie kategorie. Mężczyzna korzystał z pomocy medycznej.

36-latek musi liczyć się z konsekwencjami karnymi swojego nieodpowiedzialnego czynu. Zarówno kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, jak też nie stosowanie się do zakazu sądowego stanowi przestępstwo. Kierującemu może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Wsiadając za kierownicę pojazdu mechanicznego, czy włączając się do ruchu jako rowerzysta, bierzemy na siebie odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoje i innych. Tym razem ucierpiał tylko sam kierujący. Nie trzeba nikogo przekonywać, że sytuacja mogła skończyć się zupełnie inaczej. Tragicznie!

Wypity alkohol utrudnia podejmowanie szybkich, a jednocześnie właściwych reakcji, adekwatnych do sytuacji na drodze.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej / fot. policja.pl
powrót na górę
 • Jn powiedział(a) Więcej
  Ja rozumiem noszenie maseczek pod nosem tylko u okularników godzinę temu.
 • Joanna powiedział(a) Więcej
  W czasie pandemi PEWNIE spowiedz jest najważniesza chyba dla moherów jak by nie było innych waznych spraw 2 godziny temu.
 • Robert powiedział(a) Więcej
  Tu NAPRADWĘ nie ma litości nad POJEBEM. Będzie miał ciężko w resztkach swojego życia. Jeżeli Nasze... 3 godziny temu.
 • Robert powiedział(a) Więcej
  Jeszcze nie wiadomo. Wczoraj próbowałem się dowiedzieć o datę pogrzebu ale nie została jeszcze ustalona.... 3 godziny temu.
 • Malczyce powiedział(a) Więcej
  Czy już wiadomo kiedy pogrzeb Edwarda 4 godziny temu.
 • do mieszkańca powiedział(a) Więcej
  A konkretnie to gdzie nie świecą szanowny MIESZKAŃCU ? 5 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM