piątek 26.02.2021

Imieniny: Mirosława Aleksandra

Wkrótce otwarte zostaną hotele, stoki, kina, teatry i baseny

Wkrótce otwarte zostaną hotele, stoki, kina, teatry i baseny

Pt, 05.02.2021 14:16

Jak pisaliśmy jakiś czas temu, od lutego miało zostać wprowadzone wiele zmian związanych ze zniesieniem niektórych obostrzeń. Sprawdźmy więc jakie nas czekają.W ramach określonego reżimu sanitarnego otwarte zostaną hotele, stoki, kina, teatry i baseny. Rząd chce powoli i ostrożnie wracać do normalności, jednak przypomina, że pandemia trwa, a o zdrowie swoich bliskich i swoje należy dbać w dalszym ciągu.

- Wprowadzamy nowe, łagodniejsze zasady bezpieczeństwa. Wsłuchujemy się w głosy przedsiębiorców, ale też jesteśmy w stałym kontakcie z medykami. Ponieważ liczba zajętych łóżek i respiratorów jest teraz na stabilnym poziomie, chcemy wracać do normalności. Robimy to z dużą ostrożnością. Wirus wciąż jest groźny – każdego dnia do szpitali trafiają kolejne osoby z Covid-19. Chcemy uniknąć nowej fali zachorowań. Nadmierne poluzowanie zasad mogłoby doprowadzić do ponownego, dużego wzrostu liczby pacjentów. Dla niektórych Covid-19 jest chorobą śmiertelną. Dlatego otwieramy niektóre placówki, ale w ścisłym reżimie sanitarnym – czytamy na rządowej stronie.

Nowe ustalenia i zasady / 12-26 lutego

Hotele staną się dostępne dla wszystkich. Warunkiem jest przy zachowanie reżimu sanitarnego, czyli 50% dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi.

Rozrywka, czyli kina, teatry, opery i filharmonie zostaną otwarte.

Jeśli chodzi o organizowanie wydarzeń kulturalnych, to może być zajęte jedynie 50% miejsc siedzących. Ważny jest tutaj zakaz spożywania jedzenia oraz obowiązek noszenia maseczek.

Co z obiektami sportowymi? Otwarte zostaną:

- Baseny, jednakże aquaparki nadal będą nieczynne.

- Stoki narciarskie.

- Boiska zewnętrzne, korty itp. – umożliwione zostanie wznowienie uprawiania sportu amatorskiego, na świeżym powietrzu.

Siłownie niestety dalej pozostaną zamknięte.

Jak z gastronomią?

Tutaj nic się nie zmieni, a więc tak jak do tej pory restauracje będą mogły wydawać posiłki na wynos i na dowóz.

Największe nadzieje na pokonanie pandemii daje szczepionka przeciwko Covid-19. - Od 27 grudnia 2020 r. w ponad 5 tys. polskich punktach przeprowadzono ok. 1,5 mln szczepień. Najpierw szczepionki podawane są osobom z ośrodków zdrowia, tym, którzy są najbardziej narażeni na zachorowanie. Szczepimy także seniorów, a w przyszłym tygodniu zaczniemy podawać szczepionki nauczycielom. Na efekty szczepień trzeba jeszcze trochę poczekać, jesteśmy nadal na początku tego procesu – czytamy na www.gov.pl.

(mk) / fot. gov.pl
powrót na górę
 • Joanna powiedział(a) Więcej
  Do mnie też dzwonił  21.II.2021 r /niedziela/godz.17,52 na telefon stacjonarny właśnie ten numer 41 336... 41 minut temu.
 • Zadowolona powiedział(a) Więcej
  To chyba przesada  !!!! Ten Pan chyba przekreślony !!!! Już pokazał swoje rządy i mu podziękowano .... 2 godziny temu.
 • Krz powiedział(a) Więcej
  Na szczęście on nie musi być jakimś Krajewskim. 4 godziny temu.
 • z miasta powiedział(a) Więcej
  do mnie ostatnio dzwonił kilka razy na komórkowy i stacjonarny - chyba nie notuje gdzie dzwoni :-) 5 godzin temu.
 • mysza powiedział(a) Więcej
  Do mnie też dzwonił i zastanawiam się skąd on ma numery do mieszkańców powiatu, od razu pytał czy... 5 godzin temu.
 • Anonim powiedział(a) Więcej
  Nie kontaktuj się z tym naciągaczem. Zwykła hiena która nie ma żadnych informacji tylko chce zarobić na... 6 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM