niedziela 23.06.2024

Imieniny: Wandy Zenona

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Wkrótce ruszą przebudowy kolejnych powiatowych dróg

SkomentujPowiat Średzki pozyskał kolejne dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na projekty mające na celu poprawę bezpieczeństwa. Dzięki dotacji przebudowie ulegnie droga relacji Klęka - Białków oraz odcinek drogi w miejscowości Wrocisławice.Listy zadań, które otrzymały państwowe wsparcie, zostały opublikowane 20 listopada i znalazły się na nich oba wnioski złożone przez Powiat.

W ramach dofinansowania przebudowana zostanie droga powiatowa nr 2056D na odcinku Klęka - Białków o długości 1400 mb, a także wybudowana zostanie ścieżka rowerowa. Całkowity koszt realizacji tej inwestycji to około 4 mln zł, z czego 50% wyniesie dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostałą część pokryje w całości Gmina Miękinia.

Dzięki wsparciu z programu przebudowanych zostanie także 500 metrów drogi powiatowej w miejscowości Wrocisławice. Koszt tego zadania to 300 tys. zł. Połowę tej kwoty pokryje dofinansowanie, a kolejne 150 tys. zapewni Gmina Środa Śląska.

Na oba zadania ogłoszono już postępowania przetargowe i w przypadku pozytywnych rozstrzygnięć inwestycje powinny zakończyć się kolejno do września i kwietnia przyszłego roku.

- Do ostatniej chwili czekaliśmy na pozytywne informacje o otrzymaniu dofinansowania, ponieważ oba projekty początkowo znalazły się na liście rezerwowej. Na szczęście rozstrzygnięcia były dla nas korzystne i już wkrótce mieszkańcy będą mogli korzystać z wyremontowanych odcinków dróg. Dziękuję włodarzom obu Gmin za partnerstwo, szczególnie burmistrzowi Miękini Janowi Marianowi Grzegorczynowi za zrozumienie priorytetu realizacji tej inwestycji i pokrycie przez Gminę Miękinia całości wkładu własnego, który wynosi niemal 2 mln zł. Pamiętajmy, że współpraca buduje i działa na korzyść wszystkich mieszkańców - podsumowuje starosta Krzysztof Szałankiewicz.

Powiat Średzki - RFP

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...
Gosc mega inteligentny, zadal im konkretne pytanie, dlaczego radni nie beda pracowac charytatywnie dla miasta jako ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

Nie przegap tych artykułów.