poniedziałek 27.01.2020

Imieniny: Anieli Jerzego

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Wkrótce się dowiemy ile ważą szkolne plecaki

Wkrótce się dowiemy ile ważą szkolne plecaki

26.09. 2018
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

1 października "wyjdzie szydło z worka".  W tym dniu odbędzie się ogólnopolska akacja ważenia plecaków uczniów.

O planach tej akcji, usłyszeliśmy m.in. podczas ogólnopolskiego rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 w Lutyni (gm. Miękinia), gdzie specjalnym gościem była Pani Minister Edukacji Anna Zalewska.

- Ogłaszamy dzień 1. październik jako dzień tornistra. Razem z nauczycielami, rodzicami i wami, będziemy pilnować, aby tornister nie był za ciężki  – informowała wówczas pani minister.

- W tym dniu pracownicy kuratoriów i sanepidów odwiedzą polskie szkoły i zważą ile kilogramów codziennie dźwigają uczniowie na swoich plecach. Tornister nie może ważyć więcej niż 10% masy ciała ucznia – podkreślała Anna Zalewska.

(kb) fot. www.roland-gazeta.pl

 

 
Komentarzy (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Trwa kampania samorządowa wszyscy kandydaci ładnie śpiewają wybudujemy szkołę itp (do wyborów wybudują wszystko) .Panowie a co do momentu wybudowania czy mój syn przez kolejne 4 lata będzie targał plecak z wszystkimi książkami gdzie szafki o których mowa w reformie szkolnictwa Tylko gdzie w takiej szkole je umieścić jak dzieciaki mają zajęcia w stołówce .ŻENADA pamiętajcie nie tylko włodarze lecz również radni .Dobrego gospodarza widać po tym...

Trwa kampania samorządowa wszyscy kandydaci ładnie śpiewają wybudujemy szkołę itp (do wyborów wybudują wszystko) .Panowie a co do momentu wybudowania czy mój syn przez kolejne 4 lata będzie targał plecak z wszystkimi książkami gdzie szafki o których mowa w reformie szkolnictwa Tylko gdzie w takiej szkole je umieścić jak dzieciaki mają zajęcia w stołówce .ŻENADA pamiętajcie nie tylko włodarze lecz również radni .Dobrego gospodarza widać po tym jak dba o najmłodszych i o ich rozwój i jego możliwości za ten stan nie odpowiada tylko burmistrz lecz również rada gminy a patrząc po zaangażowaniu to w tej kadencji miernie to wygląda .żenada

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Już wiem, że się okaże że im młodsze dzieci tym ciężkie plecaki, ale co dalej? W jaki sposób problem będzie rowiązany? Książki będą w szkołach zostawiane? Na te pytania oczekuję odpowiedzi od inicjatorów akcji.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację