sobota 31.10.2020

Imieniny: Urbana Saturnina

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Wojewoda dolnośląski spotkał się ze starostą

Wojewoda dolnośląski spotkał się ze starostą

15.07. 2020

Jarosław Obremski, wojewoda dolnośląski odwiedził dzisiaj średzkie starostwo i spotkał się ze starostą powiatu, Krzysztofem Szałankiewiczem.

Wojewoda przyjechał na zaproszenie władz powiatu. Podczas spotkania rozmawiano m.in. o infrastrukturze drogowej, mieniu skarbu państwa znajdującym się pod zarządem powiatu, a także modelu funkcjonowania służby zdrowia.

– Pan wojewoda przybliżył kwestię naboru nowych wniosków na finansowanie inwestycji drogowych, przedstawiając w zarysie jego warunki. Poruszyliśmy również kwestie start finansowych, jakie poniósł nasz Powiat w związku z pandemią koronawirusa. Opisałem też problem wsi Wilkszyn, w gminie Miękinia, polegający na zalewaniu tej miejscowości przez wody opadowe. Było to ciekawe spotkanie i przebiegło w bardzo dobrej atmosferze, świadczące o właściwej współpracy pomiędzy samorządem powiatowym a administracją rządową – podsumowuje starosta Krzysztof Szałankiewicz.

Wojewoda jest przedstawicielem Rady Ministrów w województwie. Jest odpowiedzialny za wdrażanie i wprowadzanie w regionie programów rządowych oraz nadzór nad rządowymi instytucjami działającymi w regionie. Prowadzi także nadzór prawny nad działalnością gmin i powiatów (czy decyzje podejmowane przez władze samorządowe województwa są zgodne z obowiązującym prawem). Reprezentuje także w danym regionie skarb państwa.

Jarosław Obremski urząd wojewody objął w grudniu 2019 r., zastępując na tym stanowisku Pawła Hreniaka, wybranego na posła na Sejm RP IX kadencji.

(rfp)

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

"Zło dobrem zwyciężaj" bł. Ksiadz Jerzy Popiełuszko. Wiem, że ciężko, jak się widzi tyle młodych lud...
Ciekawe te komentarze!
Mistrzunio skomentował/a Spacer średzianek (transmisja na żywo)
Jaroslaw Kaczynski to prawdziwy §. Potwiedzam
Czy sejmik wojewódzki i wicestarosta Środy Śl. poniosą karę za podżeganie do niepokoju w czasie epid...

Lokalne ogłoszenia drobne

27.10.2020 22:15 wrote:

szukam pracy . mężczyzna lat 36 prawo jazdy kat b uprawnienia na suwnice utd uprawnienia na wózki widłowe utd .dyspozycyjny bez nalogów pod…

22.10.2020 21:05 wrote:

Sroda Slaska ul. Skłodowskiej Curie -znaleziono młoda kotkę z białym brzuszkiem. Bardzo przyjazna. tel. 690282606 …

18.10.2020 18:20 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przed i powojenne, w każdym stanie, bez s…

13.10.2020 08:55 wrote:

S k u p u j ę ~ A n t y k i ~ płacę Gotówką - zadzwoń - kupię Antyki ! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Plater…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.