Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Wspólne działania policjantów i funkcjonariuszy Straży Gminnej w Miękini

Wspólne działania policjantów i funkcjonariuszy Straży Gminnej w Miękini

19.09. 2019

Kilkudziesięciu pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Miękini uczyło się prawidłowego, a tym samym bezpiecznego, przechodzenia po pasach na drugą stronę jezdni. A wszystko to pod czujnym okiem średzkich policjantów oraz funkcjonariuszy Straży Gminnej. Towarzyszył im gość specjalny – Komisarz Lew.

Działania odbyły się w ramach akcji prewencyjnej pn.: „Bezpieczna droga do szkoły”. Każdy uczeń miał możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w dziedzinie wychowania komunikacyjnego. Dzieci, chociaż w parach, to jednak samodzielnie, z pełnym zaangażowaniem przechodziły po pasach.

Po krótkim instruktarzu dotyczącym zasad prawidłowego pokonywania przejścia dla pieszych, a mówiących o tym, by na początku spojrzeć w lewo, potem w prawo i następnie znowu w lewo, a gdy nic nie jedzie, przejść na drugą stronę, przedszkolaki rozpoczęły ćwiczenia praktyczne.

Po drugiej stronie pasów na każde dziecko czekała miła niespodzianka w postaci zakładki do książki oraz planu lekcji. Prawidłowo wykonane zadanie kończyło przybicie piąstki z Komisarzem Lwem.

Podczas spotkania z pierwszoklasistami funkcjonariusze mówili również o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, które szczególnie w okresie jesienno-zimowym są niezbędnym elementem wpływającym na poprawę widoczności, a tym samym na zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Mamy nadzieję, że tego rodzaju inicjatywa będzie zachętą dla rodziców i opiekunów do dalszej nauki swoich pociech w dziedzinie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(ms) / fot. KPP w Środzie Śl.

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Strażnicy powinni wieczorem odwiedzić stadion miejski bo tam gromadzą się łobuzy i chuliganią,A pona...
Szacun dla Pana Wujta, tu się działa a nie bije pianę przed kamerami.
Viola czy inny Pan po porażce po co Ci komentarze przedstaw się i napisz co Cię boli ,a ukrywasz się...
To źle że ciśnie? Chyba dobrze bo widać efekty a i pracownicy jakoś nie narzekaja

Lokalne ogłoszenia drobne

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…

14.05.2020 06:33 wrote:

Wykonam usługi spawalnicze (płoty, bramy, schody ,konstrukcje stalowe, zabudowy, stoły itp.) Jestem mobilny więc prace mogę wykonać w ter…

09.05.2020 07:52 wrote:

Interesują mnie do kupienia starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże, Porcelana, Ceramika, Figurki, Szkło, kolorowe Szkło z PRL-u, Krysz…