sobota 26.09.2020

Imieniny: Justyny Cypriana

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Współpraca służb mundurowych w czasie epidemii

Współpraca służb mundurowych w czasie epidemii

14.04. 2020

Średzcy policjanci każdego dnia sprawdzają czy w miejscach objętych zakazem takich, jak parki, skwery, czy inne tereny rekreacyjne, nikt nie przebywa. Mundurowi patrolują teren powiatu średzkiego. Pilnują, by nie były naruszane przepisy dotyczące ograniczeń w poruszaniu się w miejscach publicznych. Działania podejmują również wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej oraz Straży Gminnej w Miękini.  Przyświeca im jeden cel – przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się epidemii, a tym samym zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców.

Wprowadzone przepisy i związane z tym ograniczenia nakładają na funkcjonariuszy wszystkich służb dodatkowe obowiązki, z którymi muszą się zmierzyć, a które mają na celu maksymalne zwiększenie bezpieczeństwa.

Na ulicach powiatu średzkiego z policyjnych radiowozów, ale również z pojazdów innych służb odtwarzane są apele informujące o konieczności pozostania w domach oraz przestrzegania zaleceń służb sanitarnych.

Funkcjonariusze wspólnie też sprawdzają czy zasady kwarantanny są przestrzegane. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, informują o tym fakcie służby sanitarne. Te osoby, które lekceważą wprowadzone prawo, narażają na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale też innych – swoich bliskich, znajomych, sąsiadów.

Mundurowi przypominają również osobom objętym kwarantanną o obowiązku zainstalowania na telefonach aplikacji „Kwarantanna domowa”, która ma na celu ułatwienie i usprawnienie prowadzenia obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych.

Funkcjonariusze dziękują mieszkańcom powiatu średzkiego za mobilizację w tym trudnym okresie, bowiem w zdecydowanej większości przypadków średzianie stosują się do obowiązujących przepisów i rozumiejąc powagę sytuacji współpracują ze służbami.

Bądźmy wytrwali również podczas nadchodzących Świąt Wielkanocnych i ZOSTAŃMY W DOMU!

Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

nich sprawdzają bo niektórzy sobie folgują

This comment was minimized by the moderator on the site

Po******o was wszystkich

This comment was minimized by the moderator on the site

nasza sg jest coraz czesciej widoczna , brawo za uruchomienie

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
Charytatywny Wrak Race 2020

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Proszę podać nazwiska i pokazać mordy tych co zagłosowali za sprzedażą szpitala.
Oni myślą, że Średzianom można sprzedawać kit. Wielu Średzian mieszkało lub mieszka w USA czy na za...
To nie jest restauracja. To wygląda na biurową stołówkę.
Mieszkam w dużym zachodnio -europejskim mieście . I nie zdziwilem się. Tak jak myślałem. To nie Pary...

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayFrom: 25.09.2020 23:00 CET Until: 26.09.2020 13:00 CETpolski: Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia - miejscami od 30 mm do 40 mm. Spodziewaj się utru... więcej informacji.