sobota 25.09.2021

Imieniny: Aurelii Ładysława

Współpraca z gminami to priorytet Powiatu!

Współpraca z gminami to priorytet Powiatu!

Pt, 05.03.2021 13:52
 •  

Budowa ścieżki rowerowej przy drodze powiatowej nr 2020D, pomiędzy miejscowościami Cesarzowice - Michałów - Ujazd Górny, to priorytetowe zadanie władz Powiatu Średzkiego i Gminy Udanin.


W 2018 roku Powiat Średzki, w partnerstwie z gminami Udanin oraz Środa Śląska, zlecił opracowanie dokumentacji technicznej na budowę 4,8-kilometrowej ścieżki rowerowej  pomiędzy miejscowościami Cesarzowice - Michałów - Ujazd Górny. Projekt techniczny został opracowany w 2019 roku, a koszt całego zadania wyceniono na kwotę  4 208 064 zł. We wrześniu 2020 roku inwestycja ta - po raz pierwszy - została zgłoszona do dofinansowania ze środków Funduszu Inwestycji Lokalnych. Z tego naboru Powiat Średzki otrzymał jednak dofinansowanie na modernizację budynku byłego szpitala w Środzie Śląskiej w kwocie 1,8 mln zł. Po raz drugi wniosek o dofinansowanie na budowę tej ścieżki złożono  w grudniowym naborze Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wyniki tego naboru najprawdopodobniej pojawią się w marcu.

– Budowa ścieżki rowerowej  pomiędzy miejscowościami Cesarzowice - Michałów - Ujazd Górny  to priorytet i naturalna kontynuacja już zrealizowanych ścieżek rowerowych od Środy Śląskiej do Cesarzowic – mówi Grzegorz Pierzchalski, przedstawiciel zarządu  odpowiedzialny za drogi i komunikację. Rozwijając infrastrukturę ścieżek rowerowych na terenie powiatu średzkiego, jego włodarze kierują się ideą połączenia nimi wszystkich czterech siedzib gmin wiejskich tj. Udanina, Kosomłotów, Malczyc i Miękini z siedzibą powiatu, czyli Środą Śląską. – W pierwszej kolejności udało się wybudować ścieżki rowerowe od Środy Śląskiej do Rakoszyc, natomiast Cesarzowice pełnić będą funkcję tzw. węzła komunikacyjnego łączącego z Gminami Kostomłoty i Udanin. Na chwilę obecną dysponujemy kompletną dokumentacją ścieżki rowerowej z Cesarzowic do Ujazdu Górnego, kończymy również opracowywać dokumentację na odcinek Cesarzowice - Zabłoto, który połączy Kostomłoty ze Środą Śląską. Złożyliśmy także wniosek o dofinansowanie budowy ścieżki rowerowej pomiędzy Chomiążą a Malczycami i pracujemy nad dokumentacją umożliwiającą budowę ścieżki pomiędzy Chomiążą a Jastrzębcami. Podsumowując, konsekwentnie dążymy do rozwoju infrastruktury ścieżek rowerowych na terenie naszego powiatu – dodaje Grzegorz Pierzchalski.  

– Budowa ścieżki rowerowej Cesarzowice - Michałów - Ujazd Górny to również priorytet dla gminy Udanin. Od początku swojej kadencji popieram tę inwestycję i deklaruję partycypację w jej kosztach. Oczywiście realizacja tego zadania uzależniona będzie od skutecznego pozyskania środków zewnętrznych, w czym od samego początku wspieram Powiat Średzki – informuje Wojciech Płaziuk, wójt gminy Udanin. Współpraca na linii Powiat - Gmina Udanin układa się bardzo dobrze. – Na samym początku kadencji zrealizowaliśmy bardzo ważną inwestycję drogową tj. przebudowę drogi w Udaninie oraz odcinka Udanin - Piekary, przy którym powstała pierwsza w naszej gminie ścieżka rowerowa. Obecnie realizujemy przebudowę drogi Piekary - Konary. Przy współpracy z powiatem udało się wybudować chodniki w miejscowości Gościsław oraz opracować dokumentacje techniczne dla przyszłych inwestycji dotyczących dróg powiatowych w gminie Udanin – podsumowuje wójt Płaziuk.

Reasumując, uspokajamy mieszkańców naszego powiatu, zwłaszcza Cesarzowic, Michałowa i Ujazdu Górnego, zaniepokojonych losami ścieżki oraz pogłoskami o braku współpracy Gminy Udanin i Powiatu. Współpraca ta układa się bardzo pozytywnie i oba samorządy mają w planach wiele innych wspólnych inicjatyw oraz zadań, które przyniosą wymierne korzyści dużej części lokalnej społeczności.

(rfp)

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Demon powiedział(a) Więcej
  A ja powiem tak jeba....wszystkich dilerów w Malczycach co diluja i uznają się za wielkich... 3 godziny temu.
 • Acab powiedział(a) Więcej
  To jest początek grubszej akcji, oni po numerach telefonów namierzają. Lepiej przeczekać. 8 godzin temu.
 • Acab powiedział(a) Więcej
  Na komendzie przyklepią mu nie jedno, nagle się okarze, że to diler albo co. Będzie robił... 8 godzin temu.
 • Też Michał powiedział(a) Więcej
  Dobre pytanie na końcu Twojego postu. AR stwierdził, że FB Serwis nie wywiązywało się z... 8 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…