środa 26.01.2022

Imieniny: Tymoteusza Michala

Wypadek, dachowanie auta i mężczyzna w rowie (z raportu strażaków)

Wypadek, dachowanie auta i mężczyzna w rowie (z raportu strażaków)

Pt, 29.11.2019 19:45

Niestety, w ostatnich dniach miało miejsce sporo zdarzeń drogowych, w których pomocy udzielali również nasi strażacy. Oczywiście to nie jedyne zgłoszenia odnotowane w KP PSP w Środzie Śl. Co jeszcze się wydarzyło?


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wypadek na obwodnicy Miękini

20.11.2019 r., przed godziną 18:00, dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie dot. zdarzenia na obwodnicy Miękini.

- Prawdopodobnie wskutek ni ustąpienia pierwszeństwa, na skrzyżowaniu obwodnicy Miękini doszło do zderzenia się samochodu marki Volkswagen Caddy z samochodem marki Iveco Daily.  W zdarzeniu poszkodowany został kierowca samochodu dostawczego, który w związku z licznymi wgnieceniami w pojeździe, nie był w stanie go upuścić. Na miejscu pierwszej pomocy udzielała mu osoba postronna, która okazała się być ratownikiem medycznym. Działania strażaków polegały na ewakuacji uwięzionego w samochodzie mężczyzny, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Poszkodowanego przekazano zespołowi ratownictwa medycznego – informuje Dariusz Domaradzki, rzecznik prasowy KP PSP w Środzie Śląskiej.

Pożar słomy

23.11.2019 r., około godziny 21:00, powiadomiono KP PSP o pożarze sterty słomy na polu w miejscowości Kostomłoty. Pożarem objęta była sterta o wymiarach 10x5m i wysokości około 5m. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia przed rozprzestrzenianiem się ognia, a następnie ugasili pożar.

Zderzenie pojazdów

25.11.2019 r., około godziny 19:00, strażacy zostali zadysponowani do zdarzenia na drodze krajowej nr 5, na wysokości miejscowości Wichrów, z udziałem samochodu osobowego marki Mini Cooper i lawety.

Łącznie pojazdami podróżowały 3 osoby. Jedna z nich została poszkodowana. Była to kierująca samochodem osobowym kobieta, która została uwięziona w pojeździe.

- Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz ewakuacji i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej, która została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego. Starty oszacowano na około 25 tys. złotych – wyjaśnia Dariusz Domaradzki.

Pożar w Szkole Podstawowej

25.11.2019 r., po godzinie 17:00, dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o pożarze na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Rakoszycach.

- W sali, prawdopodobnie na skutek zwarcia elektrycznego, doszło do pożaru lampy oświetleniowej. Pracownicy szkoły przed przyjazdem strażaków ugasili pożar przy pomocy gaśnic. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz upewnieniu się, że pożar został całkowicie ugaszony - informuje rzecznik KP PSP.

Dachowanie pojazdu

26.11.2019 r., po godzinie 11:30, na drodze krajowej nr 94, w pobliżu miejscowości Wilczków, kierujący samochodem marki Peugeot 206, prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, który  dachował w przydrożnym rowie.

- Działania strażaków polegały m.in. na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy zakleszczonemu w pojeździe mężczyźnie - mówi D. Domaradzki.

Mężczyzna w rowie

27.11.2019 r., po godzinie 03:00, dyżurny otrzymał nietypowe zgłoszenie dot. człowieka znajdującego się w rowie przy ul. Kolejowej w Środzie Śląskiej.

- W rowie, w wodzie sięgającej po kolana, znajdował się mężczyzna. Był przytomny, ale kontakt z nim był utrudniony. Strażacy pomogli mu wyjść, a następnie przekazali go zespołowi ratownictwa medycznego – informuje rzecznik prasowy KP PSP.

(kb) / fot. 24Wrocław.pl - wypadek w Wichrowie

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Woytek Kopacz powiedział(a) Więcej
  Anno i Wiktorze to dzięki waszej przychylności i pomocy wiele inicjatyw obywatelskich doszlo do szczęśliwego finalu. Dziękuję za 21 lat... 2 godziny temu.
 • Tak sobie myśle powiedział(a) Więcej
  Powiadasz ze zanles wielu takich..pewnie sami dobrowolnie zgodzili się być szczurami laboratoryjnymi i teraz jest jak jest...ale dobrze oby jak... 3 godziny temu.
 • Marek powiedział(a) Więcej
  A jak pisał burmistrz do starosty zeby cos z tym zrobil to powiat przeprosin chcial ze nie ich punkt. To w koncu kto tym zarzadza i czy Burdzy ktory... 9 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…