wtorek 13.04.2021

Imieniny: Przemysława Idy

Wypadek, dachowanie auta i mężczyzna w rowie (z raportu strażaków)

Wypadek, dachowanie auta i mężczyzna w rowie (z raportu strażaków)

Pt, 29.11.2019 19:45

Niestety, w ostatnich dniach miało miejsce sporo zdarzeń drogowych, w których pomocy udzielali również nasi strażacy. Oczywiście to nie jedyne zgłoszenia odnotowane w KP PSP w Środzie Śl. Co jeszcze się wydarzyło?Wypadek na obwodnicy Miękini

20.11.2019 r., przed godziną 18:00, dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie dot. zdarzenia na obwodnicy Miękini.

- Prawdopodobnie wskutek ni ustąpienia pierwszeństwa, na skrzyżowaniu obwodnicy Miękini doszło do zderzenia się samochodu marki Volkswagen Caddy z samochodem marki Iveco Daily.  W zdarzeniu poszkodowany został kierowca samochodu dostawczego, który w związku z licznymi wgnieceniami w pojeździe, nie był w stanie go upuścić. Na miejscu pierwszej pomocy udzielała mu osoba postronna, która okazała się być ratownikiem medycznym. Działania strażaków polegały na ewakuacji uwięzionego w samochodzie mężczyzny, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Poszkodowanego przekazano zespołowi ratownictwa medycznego – informuje Dariusz Domaradzki, rzecznik prasowy KP PSP w Środzie Śląskiej.

Pożar słomy

23.11.2019 r., około godziny 21:00, powiadomiono KP PSP o pożarze sterty słomy na polu w miejscowości Kostomłoty. Pożarem objęta była sterta o wymiarach 10x5m i wysokości około 5m. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia przed rozprzestrzenianiem się ognia, a następnie ugasili pożar.

Zderzenie pojazdów

25.11.2019 r., około godziny 19:00, strażacy zostali zadysponowani do zdarzenia na drodze krajowej nr 5, na wysokości miejscowości Wichrów, z udziałem samochodu osobowego marki Mini Cooper i lawety.

Łącznie pojazdami podróżowały 3 osoby. Jedna z nich została poszkodowana. Była to kierująca samochodem osobowym kobieta, która została uwięziona w pojeździe.

- Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz ewakuacji i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej, która została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego. Starty oszacowano na około 25 tys. złotych – wyjaśnia Dariusz Domaradzki.

Pożar w Szkole Podstawowej

25.11.2019 r., po godzinie 17:00, dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o pożarze na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Rakoszycach.

- W sali, prawdopodobnie na skutek zwarcia elektrycznego, doszło do pożaru lampy oświetleniowej. Pracownicy szkoły przed przyjazdem strażaków ugasili pożar przy pomocy gaśnic. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz upewnieniu się, że pożar został całkowicie ugaszony - informuje rzecznik KP PSP.

Dachowanie pojazdu

26.11.2019 r., po godzinie 11:30, na drodze krajowej nr 94, w pobliżu miejscowości Wilczków, kierujący samochodem marki Peugeot 206, prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, który  dachował w przydrożnym rowie.

- Działania strażaków polegały m.in. na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy zakleszczonemu w pojeździe mężczyźnie - mówi D. Domaradzki.

Mężczyzna w rowie

27.11.2019 r., po godzinie 03:00, dyżurny otrzymał nietypowe zgłoszenie dot. człowieka znajdującego się w rowie przy ul. Kolejowej w Środzie Śląskiej.

- W rowie, w wodzie sięgającej po kolana, znajdował się mężczyzna. Był przytomny, ale kontakt z nim był utrudniony. Strażacy pomogli mu wyjść, a następnie przekazali go zespołowi ratownictwa medycznego – informuje rzecznik prasowy KP PSP.

(kb) / fot. 24Wrocław.pl - wypadek w Wichrowie
powrót na górę
 • Kolega z pracy powiedział(a) Więcej
  Prawnik? Bo pracował na biurze podawczym sądu :0 9 godzin temu.
 • cacek powiedział(a) Więcej
  w ramach przyprawy 9 godzin temu.
 • Edek powiedział(a) Więcej
  Sesje Rady 10 godzin temu.
 • cacek powiedział(a) Więcej
  Policja dla PISu straciła całkiem już odremontowany... 10 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

30.03.2021 09:27 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, DOMU, KOLEKCJI - GOTÓWKA od ręki - SZYBKI KONTAKT i DOJAZD ! Kupię Stare Obrazy, Obr…

29.03.2021 04:41 wrote:

Oferuję:- wycinkę drzew,- zrąbkowane gałęzi z wywozem,- przygotowywanie działek pod inwestycję,- karczowanie pni,- usługi melioracyjne,- tr…

18.03.2021 11:20 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! ZDECYDOWANIE KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE od ręk…

14.03.2021 17:54 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. po likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadz…