poniedziałek 18.01.2021

Imieniny: Małgorzaty Piotra

Wypadek, pożar i dachowanie w Ciechowie

Wypadek, pożar i dachowanie w Ciechowie

Śr, 27.06.2018 18:21

Miniony tydzień był dla strażaków z naszego powiatu bardzo pracowity. I nie inaczej zapowiada się obecny, od poniedziałku wpłynęło już kilka zgłoszeń. 25 czerwca o godzinie 1:30 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego, który wypadł z drogi.

 - Auto wypadło do rowu w miejscowości Lasek w gm. Udanin. Na miejsce wysłano trzy zastępy straży pożarnej. Samochodem podróżowało 5 osób: mężczyzna w wieku 30 lat, dziewczynki w wieku 3 i 6 lat, którym zostało udzielone wsparcie psychiczne, natomiast prawdopodobnie matce, która uskarżała się na duszności i ból w klatce piersiowej oraz dziecku w wieku 10 miesięcy z raną głowy, udzielono pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia. Straty oszacowano na około 3.000 złotych - informuje rzecznik prasowy KP PSP Dariusz Domaradzki.

Tego samego dnia o godzinie 11:00 dyspozytor otrzymał zgłoszenie z miejscowości Proszków o pożarze motocykla typu komar, który stał w garażu. Na miejsce zostały wysłane dwa zastępy straży pożarnej.

- Po dojechaniu na miejsce okazało się, że jest duże zadymienie, a podjęta próba ugaszenia ognia przez właściciela pojazdu za pomocą wody z węzą ogrodowego nie przyniosła skutku.. Strażacy wyłączyli prąd i przystąpili do czynności ugaszania. Pożar powstał prawdopodobnie na skutek prac pożarowo niebezpiecznych. Starty oszacowano na około 8.000 złotych - dodaje Dariusz Domaradzki.

Z kolei o godzinie 17:30 (także 25 czerwca) straż została powiadomiona o pożarze łąki  w miejscowości Lubiatów, gdzie spaliło się około 3 arów traw.

- W działaniach brały udział trzy zastępy jednostek gaśniczych. Na miejscu okazało się, że działka znajduje się w pobliżu lasu, a około 2 arów traw zostało już wypalone. Na miejscu działali również pracownicy lasów państwowych, którzy przeorali pas ziemi, aby nie pozwolić na dalsze rozprzestrzenia się ognia - wyjaśnia rzecznik KP PSP.

Wczoraj pomimo, że grzmoty i błyski nawiedziły nasz powiat, dyżurny średzkiej straży nie odnotował zgłoszeń związanych z burzą. Jednak po ulewnym deszczu nawierzchnie dróg były niebezpieczne o czym przekonała się kierująca samochodem marki Renault Clio. Pojazd 41-letniej kobiety dachował, po czym wpadł do rowu. Zdarzenie miało miejsce około godziny 21:00 w miejscowości Ciechów. - Kobieta opuściła pojazd o własnych siłach - podkreśla D. Domardzki.

W wyniku tego zdarzenia uszkodzony został przód i dach auta oraz pobliskie ogrodzenie przy jednej posesji.

(kb) fot. ak (zdj. ilustracyjne)
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
WOŚP w powiecie średzkim

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Marianna powiedział(a) Więcej
  Temat zainteresował dwie(2) osoby, 5 godzin temu.
 • Marian powiedział(a) Więcej
  A prawicowego gdzie? 5 godzin temu.
 • Maria powiedział(a) Więcej
  To PO rządzi szczepieniami.Nie wiedziałam. 5 godzin temu.
 • Pacjentka powiedział(a) Więcej
  Dlaczego największa prywatna przychodnia, spółka PULS w Środzie nie podjęła się szczepienia swoich... 5 godzin temu.
 • dfvg powiedział(a) Więcej
  Wiecznie tam wypadki..... 5 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

01.01.2021 16:01 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - D O J E Ż D Ż A M - ZADZWOŃ - GOTÓWKA od ręki !! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porc…

11.12.2020 09:04 wrote:

ŚRODA ŚLĄSKA! INFORMACJA Z GRUPY POMOCOWEJ FB "WIDZIALNA RĘKA": "Dzień dobry Jestem pracownikiem szpitala psychiatrycz…

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayFrom: 17.01.2021 20:00 CET Until: 18.01.2021 09:00 CETpolski: Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -16°C do -15°C. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 10 km/h. Spodziewaj się utrudnień. Niska temperatury powietrza może stanowić zagroże... więcej informacji.

0
RAZEM