czwartek 02.07.2020

Imieniny: Jagody Urbana

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Wypadek, pożar i dachowanie w Ciechowie

Wypadek, pożar i dachowanie w Ciechowie

27.06. 2018

Miniony tydzień był dla strażaków z naszego powiatu bardzo pracowity. I nie inaczej zapowiada się obecny, od poniedziałku wpłynęło już kilka zgłoszeń.

 25 czerwca o godzinie 1:30 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego, który wypadł z drogi.

 - Auto wypadło do rowu w miejscowości Lasek w gm. Udanin. Na miejsce wysłano trzy zastępy straży pożarnej. Samochodem podróżowało 5 osób: mężczyzna w wieku 30 lat, dziewczynki w wieku 3 i 6 lat, którym zostało udzielone wsparcie psychiczne, natomiast prawdopodobnie matce, która uskarżała się na duszności i ból w klatce piersiowej oraz dziecku w wieku 10 miesięcy z raną głowy, udzielono pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia. Straty oszacowano na około 3.000 złotych - informuje rzecznik prasowy KP PSP Dariusz Domaradzki.

Tego samego dnia o godzinie 11:00 dyspozytor otrzymał zgłoszenie z miejscowości Proszków o pożarze motocykla typu komar, który stał w garażu. Na miejsce zostały wysłane dwa zastępy straży pożarnej.

- Po dojechaniu na miejsce okazało się, że jest duże zadymienie, a podjęta próba ugaszenia ognia przez właściciela pojazdu za pomocą wody z węzą ogrodowego nie przyniosła skutku.. Strażacy wyłączyli prąd i przystąpili do czynności ugaszania. Pożar powstał prawdopodobnie na skutek prac pożarowo niebezpiecznych. Starty oszacowano na około 8.000 złotych - dodaje Dariusz Domaradzki.

Z kolei o godzinie 17:30 (także 25 czerwca) straż została powiadomiona o pożarze łąki  w miejscowości Lubiatów, gdzie spaliło się około 3 arów traw.

- W działaniach brały udział trzy zastępy jednostek gaśniczych. Na miejscu okazało się, że działka znajduje się w pobliżu lasu, a około 2 arów traw zostało już wypalone. Na miejscu działali również pracownicy lasów państwowych, którzy przeorali pas ziemi, aby nie pozwolić na dalsze rozprzestrzenia się ognia - wyjaśnia rzecznik KP PSP.

Wczoraj pomimo, że grzmoty i błyski nawiedziły nasz powiat, dyżurny średzkiej straży nie odnotował zgłoszeń związanych z burzą. Jednak po ulewnym deszczu nawierzchnie dróg były niebezpieczne o czym przekonała się kierująca samochodem marki Renault Clio. Pojazd 41-letniej kobiety dachował, po czym wpadł do rowu. Zdarzenie miało miejsce około godziny 21:00 w miejscowości Ciechów. - Kobieta opuściła pojazd o własnych siłach - podkreśla D. Domardzki.

W wyniku tego zdarzenia uszkodzony został przód i dach auta oraz pobliskie ogrodzenie przy jednej posesji.

(kb) fot. ak (zdj. ilustracyjne)

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

znowu zaczynacie ? pandemia maseczki idiotyzm a chorych jak nie było tak nie ma,Morawiecki sam powi...
Udanin w ciągu roku z 5 miejsca w powicie awansował na 3 zwiększając z 350 zł wydatki majątkowe na m...
Święty Boże. Od powietrza, głodu, ognia, wojny i Rafała. Wybaw nas Panie. Oto prośimy Cię Boże....
Bardzo pięknie, ale teraz te wszystkie osoby tam obecne powinny na swój koszt przebadać się na covid...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.06.2020 13:04 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przedwojenne, w każdym stanie, bez specyf…

29.06.2020 11:20 wrote:

Sprzedam dom wolnostojący, piętrowy, podpiwniczony o powierzchni 125 m2 ulokowany  na działce o rozmiarze 22 arów. Dom znajduje się  w miej…

24.06.2020 11:34 wrote:

Sprzedam bujaczek dla niemowlaka stan bardzo dobry tel.kontaktowy 607 139 663…

23.06.2020 08:22 wrote:

Zatrudnię mechanika samochodowego, wymagane doświadczenie w naprawie aut osobowych.  Numer kontaktowy 694 340 622…