poniedziałek 20.09.2021

Imieniny: Filipiny Eustachego

Fot. ilustracyjne Fot. ilustracyjne

Wypadki, pożary, ewakuacja mieszkańców... [raport strażaków]

Pn, 26.07.2021 10:36
 •  

W okresie od 19.07.2021r. do 25.07.2021 r. w  rejonie działania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej doszło do 14 zdarzeń;  5 pożarów, 9 miejscowych zagrożeń.


Przedstawiamy niektóre z nich:

20.07.2021 r. – na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Osiek doszło do dachowania samochodu osobowego, pojazdem jechała jedna osoba. W wyniku odniesionych w zdarzeniu obrażeń została zabrana do szpitala. Strażacy zabezpieczali miejsce zdarzeni, świetlali teren działań oraz udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej do czasu przyjazdu karetki pogotowia.

21.07.2021 r. – na skrzyżowaniu dróg powiatowych w Samsonowicach zderzyły się dwa samochody osobowe. Samochodami jechali tyko kierowcy. Po przybyciu na miejsce strażaków jeden z kierowców był poza pojazdem i zgłaszał dolegliwości w związku ze zdarzeniem, drugi oddalił  się z miejsca przed przybyciem służb. Zabezpieczono miejsce prowadzonych działań, odłączono akumulatory w rozbitych pojazdach, udzielono pomocy przedmedycznej do przybycia ZRM. Osoba po przebadaniu przez ratowników medycznych pozostała na miejscu zdarzenia.

 21.07.2021 r. – o godz. 23:33 do Stanowiska Kierowania KP PSP wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w okolicach Wrocisławic. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażaków okazało się , że palą się śmieci przy starej żwirowni. Pożar ugaszono podając dwa prądy wody.

22.07.2021 r. – o godz. 11: 45 wezwano strażaków do pomocy w zaopatrzeniu medycznym mężczyzny, który doznał urazu kończyn dolnych podczas prac piłą spalinową. Po przybyciu na miejsce okazało się, że mężczyzna jest już pod opieką  Zespołu Pogotowia Ratunkowego. W związku z poważnymi obrażeniami na miejsce  wezwany został również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Straż Pożarna w tym zdarzeniu zabezpieczała start i lądowanie LPR.

24.07.2021 r. - w Lutyni podczas prowadzenia prac ziemnych uszkodzono koparką gazociąg niskiego ciśnienia. Do zdarzenia zadysponowano 7 zastępów strażaków, w tym 4 zastępy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemicznego, Pogotowie Gazowe oraz Policję. Działania polegały na wyznaczeniu strefy zagrożenia, ewakuacji zagrożonych mieszkańców pobliskich domostw – ewakuowano 23 osoby, a następnie udzieleniu pomocy przedmedycznej dwóm osobom, którzy zasłabli na miejscu zdarzenia.

24.07.2021 r.- w niewielkim odstępie czasowym strażacy gasili pożary ściernisk w Budziszowie oraz Sobkowicach.  Szybko podjęte działania zapobiegły zapaleniu się, znajdującego się w pobliżu ściernisk, zboża na pniu.

Stanowisko Kierowania
Komendanta Powiatowego PSP w Środzie Śląskiej

 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze

 • brawo powiedział(a) Więcej
  nadzieja jest w mlodych ludziach :) 3 godziny temu.
 • fi57 powiedział(a) Więcej
  Przynajmniej w rynku nie ma pijaków teraz imprezują na bazarze :Pbrawo Adam 4 godziny temu.
 • Ufo powiedział(a) Więcej
  @Komorniki. Tak, oczywiście to może być spisek a buda stoi pusta. Jeżeli to ma Ci poprawić... 4 godziny temu.
 • Bekon powiedział(a) Więcej
  Restauracja robi katering dla całego powiatu? 4 godziny temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…

31.08.2021 16:15 wrote:

Sprzedam: - jeansy dziewczęce 140cm, dwie  pary, każda po 10 zł, stan idealny, - kurtkę chłopięcą jesienną Decatlon 140-150cm, 30 zł, sta…

11.08.2021 14:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE - LIKWIDACJA - PRZEPROWADZKA DOMU, MIESZKANIA - ZADZWOŃ ! KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE za GOTÓWKĘ !Obrazy, Porcelana, Ce…