niedziela 28.02.2021

Imieniny: Romana Ludomira

Wyróżnienie dla uczennicy z powiatu średzkiego

Wyróżnienie dla uczennicy z powiatu średzkiego

Pt, 13.12.2019 10:39

Ponad 1,2 tys. prac wpłynęło na konkurs „Mistrzowie i patrioci” organizowany pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości.  Wśród wyróżnionych znalazła się Magda Sołtowska, uczennica I klasy LO w Powiatowym  Zespole Szkół nr 1.Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu pracy pisemnej na temat wybitnych postaci polskiego sportu. Prace były oceniane w dwóch etapach – najpierw przez komisję złożoną z przedstawicieli organizatora, a następnie przez sześcioosobowe jury, w którym zasiedli .min. poseł, przedstawiciel KGHM-u i Instytutu Łukasiewicza oraz pisarze.

Magda na temat swojej pracy wybrała Marię Kwaśniewską i sposób w jaki ją opisała zapewnił jej wyróżnienie III stopnia. – W jej biografii zafascynowało mnie to, że realizowała ideał prawdziwej olimpijki, kobiety silnej i niezależnej, odważnej, ale przy tym była też skromna i empatyczna. Kochała ludzi, kochała pracę z nimi i dla nich, dlatego po zakończeniu kariery sportowej została działaczką sportową i społeczną – tak przedstawiła swoje przesłanki Magda.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 10 grudnia w Pałacu Prezydenckim. Nagrody wręczył sam prezydent Andrzej Duda, w towarzystwie minister sportu oraz prezesa fundacji Instytutu Łukasiewicza. Dla Magdy było to niezwykłe wydarzenie. – Gala wręczenia nagród miała bardzo uroczystą oprawę. Pan Prezydent do każdego z nas zwrócił się po imieniu dziękując mu za udział w konkursie i to pomagało nam przezwyciężyć tremę  – podsumował swój wyjazd do Warszawy.

Brawa dla zdolnej młodzieży!

(rfp) / fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP
powrót na górę
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To znaczy, że wcześniej gdy zalecali noszenie tych przyłbice, szalików ,chustek itp narażeni nas na niebezpieczeństwo? godzinę temu.
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To jak te "śmieszne przyłbice i ten szajs" dobre były przez rok pandemii i dopiero teraz minister zdrowia i... godzinę temu.
 • szczerze i naprawdę powiedział(a) Więcej
  Bezsprzecznie  wolę naturalne,szczere, historyczne, wiarygodne i patriotyczne opowiadania Pana Wojtka Kopacza. godzinę temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  p.dyr.G.Borowski-bardzo ciekawe i nowatorskie w swojej formie art.zamieszcza pani Ania Celuch-zawsze z... 2 godziny temu.
 • Mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  Panie Ruciński jak pan nie wie o przykre. Połowa lamp na drodze koło basenu nie swieci podobnie co najmniej... 3 godziny temu.
 • Duo powiedział(a) Więcej
  Każdy ma swoją hierarchię w życiu 4 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM