poniedziałek 27.03.2023

Imieniny: Lidii Ernesta

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Wystartowała 22. edycja Szlachetnej Paczki. Baza potrzebujących już dostępna

SkomentujSzlachetna Paczka działa od 2001 r. i dla wielu Polaków udział w niej stał się coroczną tradycją. 12 listopada wystartowała już 22 odsłona akcji i pod hasłem Dobro to wynik dzielenia niesie pomoc tysiącom Polakom kolejny rok z rzędu. 


Fot. Szlachetna Paczka Fot. Szlachetna Paczka


Pomóc można na 3 różne sposoby:

  1. Wpłacając określoną kwotę jednorazowo lub ustawiając stałe zlecenie. Organizacja przekazuje zebrane środki na pomoc ubogim rodzinom, dzieciom, seniorom i chorym.
  2. Wspierając finansowo wybrane przez siebie dziecko, które dzięki zebranej kwocie będzie miało możliwość uczęszczania na spotkania z tutorem. Dzieci dzięki temu będą mogły odzyskać wiarę w siebie i mieć lepszy start w dorosłym życiu
  3. Przygotowując paczkę 

Szlachetna paczka najbardziej kojarzy się właśnie z coroczną, przedświąteczną akcją przygotowywania paczek dla najbardziej potrzebujących rodzin w Polsce. Cały proces tego przedsięwzięcia jest bardzo prosty. 

Wystarczy wejść na ich stronę internetową i wybrać lokalizację, w której mieszkamy z dokładnością powiatową. Następnie ukazuje nam się lista rodzin, z których możemy wybierać. Opis każdej rodziny składa się z ich krótkiej historii oraz, co najważniejsze, z wyszczególnionymi potrzebami, które jako darczyńcy w pewien sposób zobowiązujemy się umieścić w paczce. Są to przeróżne rzeczy, od zupełnych podstaw jak żywność i ciepła odzież na zimę po pralki, kuchenki, rowery. Po wybraniu swojej rodziny należy przez formularz zostawić swoje dane kontaktowe, na które skontaktuje się wolontariusz i udzieli więcej potrzebnych informacji. 

Ostateczna wartość paczki może być dość spora, dlatego decydując się na wsparcie wybranej rodziny należy upewnić się czy spełnimy jej wszystkie prośby. Paczkę mogą wspólnie przygotowywać rodziny, grupy przyjaciół czy całe zakłady pracy. Koszty się wtedy rozkładają, a wspólne czynienie dobra potrafi bardzo zjednoczyć ludzi. 

Na przygotowanie paczki darczyńcy mają czas do tzw. Weekendu Cudów, który będzie miał miejsce w dniach 10 - 11 grudnia. W tym terminie należy przywieźć wszystkie prezenty do wyznaczonych punktów, z których powędrują już one do potrzebujących. 

Aktualnie na terenie powiatu średzkiego na pomoc oczekuje pięć rodzin, ale ta liczba cały czas się zmienia ponieważ do bazy na bieżąco zgłaszane są nowe osoby. 

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. W okresie przedświątecznym szczególnie ważne jest zwrócenie uwagi na potrzeby innych ludzi, którym życiowe przeciwności zgotowały ciężki los. 

(jk)
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )
POWIAT ŚREDZKI pogoda

Lokalne ogłoszenia drobne

09.03.2023 18:03 wrote:

Sprzedam dom w trakcie remontu w miejscowości Wilczków. Powiat średzki. Powierzchnia 77,40 m2 (3 izby plus łazienka i toa…

09.03.2023 16:12 wrote:

Sprzedam mieszkanie do remontu o powierzchni 50 m kw. (2 pokoje, kuchnia, łazienka, toaleta, przedpokój). Mieszkanie znajduje się w dobrym …

02.03.2023 10:45 wrote:

SZYBKI KONTAKT - KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - ZADZWOŃ ~!~SKUPUJĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy…

28.02.2023 22:11 wrote:

Wynajmę pomieszczenia o łącznej powierzchni 77 m2 w miejscowości Wilczków gmina Malczyce. Bezpośredni dostęp do drogi publicznej. Okna i dr…

allago tworzymy

handlo

handlo trans