wtorek 06.12.2022

Imieniny: Mikołaja Jaremy

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Wystartowała 22. edycja Szlachetnej Paczki. Baza potrzebujących już dostępna

Szlachetna Paczka działa od 2001 r. i dla wielu Polaków udział w niej stał się coroczną tradycją. 12 listopada wystartowała już 22 odsłona akcji i pod hasłem Dobro to wynik dzielenia niesie pomoc tysiącom Polakom kolejny rok z rzędu. Fot. Szlachetna Paczka Fot. Szlachetna Paczka


Pomóc można na 3 różne sposoby:

 1. Wpłacając określoną kwotę jednorazowo lub ustawiając stałe zlecenie. Organizacja przekazuje zebrane środki na pomoc ubogim rodzinom, dzieciom, seniorom i chorym.
 2. Wspierając finansowo wybrane przez siebie dziecko, które dzięki zebranej kwocie będzie miało możliwość uczęszczania na spotkania z tutorem. Dzieci dzięki temu będą mogły odzyskać wiarę w siebie i mieć lepszy start w dorosłym życiu
 3. Przygotowując paczkę 

Szlachetna paczka najbardziej kojarzy się właśnie z coroczną, przedświąteczną akcją przygotowywania paczek dla najbardziej potrzebujących rodzin w Polsce. Cały proces tego przedsięwzięcia jest bardzo prosty. 

Wystarczy wejść na ich stronę internetową i wybrać lokalizację, w której mieszkamy z dokładnością powiatową. Następnie ukazuje nam się lista rodzin, z których możemy wybierać. Opis każdej rodziny składa się z ich krótkiej historii oraz, co najważniejsze, z wyszczególnionymi potrzebami, które jako darczyńcy w pewien sposób zobowiązujemy się umieścić w paczce. Są to przeróżne rzeczy, od zupełnych podstaw jak żywność i ciepła odzież na zimę po pralki, kuchenki, rowery. Po wybraniu swojej rodziny należy przez formularz zostawić swoje dane kontaktowe, na które skontaktuje się wolontariusz i udzieli więcej potrzebnych informacji. 

Ostateczna wartość paczki może być dość spora, dlatego decydując się na wsparcie wybranej rodziny należy upewnić się czy spełnimy jej wszystkie prośby. Paczkę mogą wspólnie przygotowywać rodziny, grupy przyjaciół czy całe zakłady pracy. Koszty się wtedy rozkładają, a wspólne czynienie dobra potrafi bardzo zjednoczyć ludzi. 

Na przygotowanie paczki darczyńcy mają czas do tzw. Weekendu Cudów, który będzie miał miejsce w dniach 10 - 11 grudnia. W tym terminie należy przywieźć wszystkie prezenty do wyznaczonych punktów, z których powędrują już one do potrzebujących. 

Aktualnie na terenie powiatu średzkiego na pomoc oczekuje pięć rodzin, ale ta liczba cały czas się zmienia ponieważ do bazy na bieżąco zgłaszane są nowe osoby. 

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. W okresie przedświątecznym szczególnie ważne jest zwrócenie uwagi na potrzeby innych ludzi, którym życiowe przeciwności zgotowały ciężki los. 

(jk)

Najnowsze komentarze:
 • mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  brawo ,pierwszy raz cos tekiego w Ciechowie na osiedlu ,Jaka frajda dla dzieci ,fajna muzyka i... 4 godziny temu.
 • Seniorka powiedział(a) Więcej
  Z Udanina do Środy?Powinno być odwrotnie! 17 godzin temu.
 • Sredzianin powiedział(a) Więcej
  Ludzie są do d..pytanie,ponieważ oni zawsze się czepiają policji i stawiają ich w złym... 19 godzin temu.
 • Ala powiedział(a) Więcej
  A czy autor lub może ktoś z czytelników zna historię domu sprzed pp. Duchnowiczów? W którym... 1 dzień temu
Komentarze najlepiej oceniane:
 • Wojewoda powiedział(a) Więcej
  Wypadałoby pisać prawdę a nie tak łgać. Od stycznia 2008 do listopada 2015 (PO prawie 8 lat...
 • Henryk powiedział(a) Więcej
  Misiu podziękuj tym pedałom z PO co kopalne pozamykali i polikwidowali i chcieli wiatraki i...
 • Daro powiedział(a) Więcej
  Heryk, Ty pisiorowa mendo. Za PO nigdy nie brakowało węgla i był w rozsądnej cenie.

Lokalne ogłoszenia drobne

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

26.11.2022 10:52 wrote:

ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM - KUPIĘ ANTYKI ! Kupię stare Obrazy, Ikony, mniejsze Meble, Sztućce, Srebro, Plate…

24.10.2022 08:48 wrote:

Kupię garaż w Środzie Śląskiej. Stan techniczny bez znaczenia. Telefon kontaktowy 794 759 440.…

12.10.2022 08:57 wrote:

SKUP OBRAZÓW - KUPIĘ OBRAZY - STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - SKUP ANTYKÓW - GOTÓWKA !!!!!!!!Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy…