poniedziałek 24.06.2024

Imieniny: Jana Danuty

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Wystartowała 22. edycja Szlachetnej Paczki. Baza potrzebujących już dostępna

SkomentujSzlachetna Paczka działa od 2001 r. i dla wielu Polaków udział w niej stał się coroczną tradycją. 12 listopada wystartowała już 22 odsłona akcji i pod hasłem Dobro to wynik dzielenia niesie pomoc tysiącom Polakom kolejny rok z rzędu. 


Fot. Szlachetna Paczka Fot. Szlachetna Paczka


Pomóc można na 3 różne sposoby:

  1. Wpłacając określoną kwotę jednorazowo lub ustawiając stałe zlecenie. Organizacja przekazuje zebrane środki na pomoc ubogim rodzinom, dzieciom, seniorom i chorym.
  2. Wspierając finansowo wybrane przez siebie dziecko, które dzięki zebranej kwocie będzie miało możliwość uczęszczania na spotkania z tutorem. Dzieci dzięki temu będą mogły odzyskać wiarę w siebie i mieć lepszy start w dorosłym życiu
  3. Przygotowując paczkę 

Szlachetna paczka najbardziej kojarzy się właśnie z coroczną, przedświąteczną akcją przygotowywania paczek dla najbardziej potrzebujących rodzin w Polsce. Cały proces tego przedsięwzięcia jest bardzo prosty. 

Wystarczy wejść na ich stronę internetową i wybrać lokalizację, w której mieszkamy z dokładnością powiatową. Następnie ukazuje nam się lista rodzin, z których możemy wybierać. Opis każdej rodziny składa się z ich krótkiej historii oraz, co najważniejsze, z wyszczególnionymi potrzebami, które jako darczyńcy w pewien sposób zobowiązujemy się umieścić w paczce. Są to przeróżne rzeczy, od zupełnych podstaw jak żywność i ciepła odzież na zimę po pralki, kuchenki, rowery. Po wybraniu swojej rodziny należy przez formularz zostawić swoje dane kontaktowe, na które skontaktuje się wolontariusz i udzieli więcej potrzebnych informacji. 

Ostateczna wartość paczki może być dość spora, dlatego decydując się na wsparcie wybranej rodziny należy upewnić się czy spełnimy jej wszystkie prośby. Paczkę mogą wspólnie przygotowywać rodziny, grupy przyjaciół czy całe zakłady pracy. Koszty się wtedy rozkładają, a wspólne czynienie dobra potrafi bardzo zjednoczyć ludzi. 

Na przygotowanie paczki darczyńcy mają czas do tzw. Weekendu Cudów, który będzie miał miejsce w dniach 10 - 11 grudnia. W tym terminie należy przywieźć wszystkie prezenty do wyznaczonych punktów, z których powędrują już one do potrzebujących. 

Aktualnie na terenie powiatu średzkiego na pomoc oczekuje pięć rodzin, ale ta liczba cały czas się zmienia ponieważ do bazy na bieżąco zgłaszane są nowe osoby. 

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. W okresie przedświątecznym szczególnie ważne jest zwrócenie uwagi na potrzeby innych ludzi, którym życiowe przeciwności zgotowały ciężki los. 

(jk)

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


ile w takich obozach pracy mozna zarobic - 800 czy 1000 euro net max miesiecznie? Wyzysk ...
Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

handlo

glory

Nie przegap tych artykułów.