sobota 04.12.2021

Imieniny: Barbary Krystiana

Fot. ilustracyjne / policja.pl Fot. ilustracyjne / policja.pl

Wzmożone działania średzkich policjantów w listopadowy długi weekend

Cz, 11.11.2021 10:35
 •  

W dniach od 11 do 14 listopada w powiecie średzkim nad bezpieczeństwem czuwać będzie zwiększona liczba patroli policyjnych. Mundurowi zadbają o bezpieczeństwo na drodze, a kierujący, którzy wsiądą za kierownicę m.in. po alkoholu lub pod wpływem narkotyków albo rażąco przekroczą prędkość muszą, liczyć się z poważnymi konsekwencjami. To również czas pandemii. Dlatego dla bezpieczeństwa nas wszystkich nie można zapomnieć o obowiązujących ograniczeniach.


W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policjanci będą egzekwować od kierujących pojazdami m.in. przestrzegania ograniczeń prędkości i właściwego zachowania wobec niechronionych uczestników ruchu. Ponadto realizowane będą badania stanu trzeźwości, w celu wyeliminowania kierujących pojazdami znajdujących się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka. Policjanci zwracać będą również uwagę na korzystanie przez użytkowników pojazdów z pasów bezpieczeństwa, a także właściwe przewożenie dzieci w pojazdach.

Pamiętajmy, że na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego wpływa wiele czynników m.in. sprawność pojazdu, stan psychofizyczny kierujących pojazdami, pogoda, a przede wszystkim respektowanie przepisów przez uczestników ruchu drogowego. Ponadto, bardzo ważna jest kultura jazdy, wzajemny szacunek i brak agresji, które wpływają na poczucie bezpieczeństwa, co w konsekwencji może przełożyć się na mniejszą liczbę zdarzeń w ruchu drogowym.

Listopad to nadal czas, kiedy walczymy z pandemią koronawirusa i w Polsce obowiązują wprowadzone ograniczenia. Od samego początku średzcy policjanci wspólnie z innymi służbami prowadzą wzmożone działania, których celem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa. Podczas wspólnych akcji mundurowi kontrolują m.in. osoby objęte kwarantanną domową. Nasze działania zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa kontynuowane będą również w czasie „listopadowego weekendu”.

W tych dniach na ulicach całego powiatu pojawi się też więcej patroli policyjnych, które zadbają o bezpieczeństwo mieszkańców i osób poruszających się ulicami miast oraz gminnych miejscowości. Ponadto funkcjonariusze w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach oraz wyposażeni w urządzenia do pomiaru prędkości będą obecni na głównych trasach komunikacyjnych.

Podczas prowadzonych kontroli policjanci zwrócą szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia dzieci, a kierujący, którzy wsiądą za kierownicę m.in. po alkoholu lub narkotyków albo rażąco przekroczą prędkość muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

mł. asp. Karol Dudziak
Komenda Powiatowa Policji w Środzie Śląskiej

 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

powrót na górę

Najczęściej komentowane

 • Wiki powiedział(a) Więcej
  Przyjedź do Proszkowa zobaczysz jak wygląda "wizytówka" wsi 3 godziny temu.
 • SEBIX powiedział(a) Więcej
  TO SAMO DZIEJE SIĘ ZE SPERMĄ,TEŻ SĄ BRAKI 3 godziny temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  nie znam stawu w Proszkowie,ale jeśli chodzi o staw w Juszczynie, to nigdy nie wysychał i... 6 godzin temu.

Najnowsze artykuły

piątek / 03.12.2021 / 23:18

Dom Kultury zaprasza na grudniowe wydarzenia

Dom Kultury w Środzie Śląskiej przygotował na grudzień wiele kulturalnych nowości związanych ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

Lokalne ogłoszenia drobne

30.11.2021 15:53 wrote:

Witam. Szukam garażu do wynajęcia na terenie Środy Śląskiej. Nie musi mieć kanału. Potrzebuję do parkowania auta. Lokalizacja nie ważna, m…

26.11.2021 13:52 wrote:

Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Popiersia, …

16.11.2021 14:34 wrote:

VW Passat B5,1.9 Tdi,130 KM,kombi,po lifcie ,2002 r,przebieg 325 tys. km, czarny metalik,zadbany,stan techniczny bardzo dobry, serwisowany …

28.10.2021 17:18 wrote:

Kupię Auto  może być uszkodzone Tel 693544030…