piątek 27.05.2022

Imieniny: Augustyna JulianaZ pomocą poszkodowanym: zatrzymanie krążenia, pożary i wypadki [raport strażaków]
Od 06.12.2021r. do 12.12.2021 r. w rejonie działania Komendy Powiatowej PSP w Środzie Śląskiej doszło do 20 zdarzeń: 6 pożarów, 8 miejscowych zagrożeń, 6 fałszywych alarmów.

Fot. ilustracyjne Fot. ilustracyjne

06.12.2021 doszło do zatrzymania krążenia u mieszkanki Środy Śląskiej. Strażacy z JRG zostali zadysponowani do zdarzenia z powodu braku wolnego zespołu ratownictwa medycznego. Ratownicy przystąpili do udzielenia poszkodowanej pomocy poprzez udrożnienie dróg oddechowych i rozpoczęto masaż serca. Po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego, ratownicy przejęli czynności prowadzone przez strażaków. Po kilkudziesięciu minutach prowadzonej resuscytacji krążeniowo oddechowej kobiety nie udało się uratować. Udział w tej akcji brały 2 zastępy z JRG Środa Śląska.

07.12.2021 w godzinach nocnych w miejscowości Wilkszyn doszło do wypadku. Strażacy po dojeździe na miejsce stwierdzili, że samochód marki Suzuki uderzył w przydrożną latarnię. Samochodem podróżowała kobieta, która  nie odniosła obrażeń i opuściła pojazd przed przybyciem zastępów JOP. W wyniku tego zdarzenia całkowitemu zniszczeniu uległa lampa oświetleniowa ulice. Na miejscu zdarzenia pracowały strażacy z JRG Środa Śląska, JRG nr 7 Wrocław, oraz OSP Miękinia.

10.12.2021 ok godz. 9:00 w Wilkszynie doszło do pożaru budynku gospodarczego, w którym znajdowały się zwierzęta hodowlane. Do zdarzenia zostały zadysponowane 3 jednostki: JRG Środa Śląska, JRG nr 7 Wrocław, OSP Miękinia. Na palący się budynek gospodarczy strażacy podali jeden prąd wody, groźnie wyglądający pożar został szybko ugaszony przez strażaków. Żadne ze zwierząt nie ucierpiało podczas pożaru.

10.12.2021 w jednej z miejscowości w gminie Miękinia doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Strażacy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia musieli się zmagać nie tylko z pożarem komina, ale również z obecnością w tym miejscu osób na kwarantannie jak również osoby, u której był potwierdzony COVID-19. Strażacy za pomocą lancy gaśniczej skutecznie ugasili pożar sadzy w kominie. Po ugaszeniu pożaru budynek został przewietrzony, następnie sprawdzono wszystkie pomieszczenia pod kątem obecności tlenku węgla. Stwierdzono brak zagrożenia. W akcji brały udział zastępy z JRG Środa Śląska, JRG Kąty Wrocławskie, OSP Lutynia.

10.12.2021 na drodze krajowej nr 5 w okolicy autostrady A4 doszło do zderzenia 3 samochodów, którym łącznie podróżowały 4 osoby.  Jedna z osób doznała obrażeń głowy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej, odłączeniu akumulatorów w samochodach oraz oświetleniu miejsca zdarzenia. Droga krajowa nr 5 przez kilka godzin była całkowicie zablokowana.  Na miejscu pracowali strażacy z JRG Środy Śląskiej, OSP Kostomłoty, OSP Osiek.

11.12.2021 na węźle łączącym autostradę A4 oraz drogę krajową nr 5 doszło do zderzenia dwóch pojazdów, z których wylały się płyny eksploatacyjne. W wyniku tego zdarzeniu została poszkodowana jedna osoba. Zadania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,  udzieleniu KPP osobie poszkodowanej, odłączeniu akumulatorów. W Akcji brali udział Strażacy z JRG Środy Śląskiej, JRG Kąty Wrocławskie, OSP Kostomłoty.                                           

                                                               Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej
w Środzie Śląskiej

  • dsr powiedział(a) Więcej
    Autor ma rację! Sami śmiecą a później narzekają że syf w mieście - taka średzka rzeczywistość niestety... 33 minut temu
  • Putin powiedział(a) Więcej
    Znowu znikają komentarze. Władza czuwa. 6 godzin temu.
  • Banan powiedział(a) Więcej
    Owocowe Środy. 7 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …