niedziela 07.03.2021

Imieniny: Tomasza Felicyty

Zaatakował śpiącego mężczyznę. Trafił do aresztu

Zaatakował śpiącego mężczyznę. Trafił do aresztu

Wt, 09.06.2020 14:56

Wtargnął do mieszkania wbrew woli właścicielki, a następnie zaatakował jej syna. Jeszcze tego samego dnia został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej i trafił do policyjnego aresztu. - Średzcy policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu średzkiego, który wtargnął do cudzego mieszkania, gdzie następnie zaatakował śpiącego na kanapie mężczyznę. Sprawca najpierw odepchnął kobietę, która otworzyła mu drzwi, wszedł do jej mieszkania, a następnie zaczął bić pięściami i kopać leżącego na kanapie jej syna. W wyniku tej napaści pokrzywdzony korzystał z pomocy medycznej - informuje asp. szt. Marta Stefanowska, rzecznik średzkiej policji.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego średzkiej komendy jeszcze tego samego dnia zatrzymali sprawcę ataku i doprowadzili do jednostki policji. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jak wyjaśnił powodem jego zachowania miały być pieniądze, których nie zwrócił mu pokrzywdzony.

- Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili zatrzymanemu dwa zarzuty. 26-latek odpowie za naruszenie miru domowego oraz naruszenie nietykalności cielesnej pokrzywdzonego - wyjaśnia policjantka.

Przestępstwo naruszenia nietykalności cielesnej, tj. naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

(rol/kpp) / fot. zdj. ilustracyjne
powrót na górę
 • taka jest powiedział(a) Więcej
  Jak patrzę na te komentarze jedno mi się nasuwa - historia jest historią i nie zmienicie jej 8 godzin temu.
 • Pasazer powiedział(a) Więcej
  Dobrze się dogadują tylko autobusów coraz mniej w tym roku nie ma możliwości komunikacji miało być... 9 godzin temu.
 • XD powiedział(a) Więcej
  Synem swojej matki 9 godzin temu.
 • Lipiec powiedział(a) Więcej
  Jak się służy wrogom i okupantom Polski . To jakim jest się synem.? 10 godzin temu.
 • Równowaga powiedział(a) Więcej
  A ty co za dużo na weekend samogonu pokosztowałeś? Pisz wyraźnie o co ci chodzi, bo bełkotu czytać nikt nie chce! 10 godzin temu.
 • Arek powiedział(a) Więcej
  Połowa stacji Tvn to dzieci i wnuki ubeków. To ci nie przeszkadza? . Chodzi o to czy dzieci potępiają złe... 11 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …