czwartek 02.07.2020

Imieniny: Jagody Urbana

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Zakład XEOS oficjalnie otwarty

Zakład XEOS oficjalnie otwarty

01.10. 2019

27 września 2017 r. na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej koło Środy Śląskiej wmurowano kamień węgielny. W grudniu 2018 r. zakończono budowę zakładu.

Wczoraj odbyło się uroczyste otarcie Centrum Serwisowania i Napraw Silników Lotniczych XEOS.  Udział w wydarzeniu wzięli najwyżsi rangą przedstawiciele spółek, Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polski oraz polskiego rządu, ambasador Republiki Federalnej Niemiec, a także lokalni samorządowcy i pracownicy firmy. - Chcemy zostawić swój ślad w historii lotnictwa i przyczynić do rozwoju opartej na wiedzy nowoczesnej gospodarki, której jednym z filarów jest przemysł lotniczy. Piszemy tę historię z całym naszym zespołem, czerpiąc z dziedzictwa naszych spółek założycielskich i stawiając czoła potrzebom branży oczekiwaniom klientów i wyzwaniom związanych z równoważonym rozwojem technologicznym i ochroną środowiska – mówił na otwarciu Stefan Schmuck, dyrektor operacyjny.

XEOS jest wspólnym przedsięwzięciem dwóch globalnych liderów rynku lotniczego Lufthansy Technik oraz GE Aviation. Nowy zakład naprawia silniki produkcji GE Aviation używane w samolotach pasażerskich linii lotniczych oraz przedsiębiorstw transportu lotniczego – Zdecydowaliśmy się stworzyć wspólnie nowoczesne centrum serwisowe dla silników lotniczych GEnx-2B oraz GE9X. Dziś spełniamy to marzenie i z dumą stawiamy czoła dalszym wyzwaniom. XEOS to nowoczesne technologie światowej klasy rozwiązania oraz najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa – wyjaśniał Thomas Böttger, dyrektor zarządzający XEOS.

Zakład składający się z hali serwisowej, budynku socjalnego oraz otaczającej infrastruktury powstał w rekordowym czasie - 16 miesięcy. Budowę rozpoczęto  w sierpniu 2017 roku, a pracownicy wprowadzili się do obiektu na początku grudnia 2018 roku. Po kilku miesiącach próbnego rozruchu, podczas którego testowano specjalistyczne urządzenia oraz efektywność procesów i procedur, w kwietniu 2019 roku przyjęto do naprawy pierwszy komercyjny silnik. - W 2019 roku do naprawy trafi tu około 20 silników. Po osiągnięciu dojrzałości w 2023 roku zakład rocznie będzie naprawiał ich ponad 200 – informuje zarząd.

Obecnie trwa budowa własnej komory testowej, która usprawni pracę firmy,  a oddana do użytku zostanie na początku roku 2021. – Komora testowa silników XEOS będzie w stanie przygotować i testować w jednym miejscu silniki GEnx, a w przyszłości także GE9X. Nasza komora jest pierwszą i jak na razie jedyną na świecie zbudowaną celowo do testowania silnika GE9X, największego silnika na świecie. 13-metrowy budynek będzie jedną z najcichszych komór testowych na świecie z dwuścienną konstrukcją betonową - podkreślają członkowie zarządu.

Docelowo zakład zatrudni 600 pracowników. Obecnie zespół XEOS liczy ich 300. Są to osoby nie tylko ze Środy Śląskiej i Dolnego Śląska, ale z całej Polski i świata – o 12 narodowościach. - Duża cześć kadry produkcyjnej to osoby, które dopiero w centrum XEOS uczą się nowej branży. Umożliwia im to 1,5-roczne szkolenie teoretyczne i praktyczne prowadzone we własnym Centrum Szkoleniowym na wrocławskich Bielanach oraz podobnych zakładach za granicą – wyjaśniają pracownicy administracji.

XEOS oferuje swoim pracownikom nowoczesne i atrakcyjne środowisko pracy z zachowaniem najsurowszych standardów w zakresie bezpieczeństwa pracy i wymaganych kwalifikacji. Długoterminowa perspektywa zatrudnienia jest jednym z kluczy do sukcesu firmy, która będzie ściśle współpracować z uczelniami wyższymi w regionie.

(kb) / fot. kb

 

 
Komentarzy (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

Już zapomniałeś jeden z drugim jak całymi dniami wystawałeś pod urzędem pracy i jak z każdej rodziny ktoś niemcowi tyłki wycierał Idą oj idą te czasy szybko zapomnieliscie

This comment was minimized by the moderator on the site

Czy ta firma płaci podatki w Polsce? Oprócz miejsc pracy, co jeszcze oferuje naszej gminie?

This comment was minimized by the moderator on the site

Niedługo Średzka Woda zapewne podniesie nam wszystkim opłatę za wodę i ścieki, żeby utrzymać ten zakład na 300 osób.
Zasoby wody bardzo się skurczą i wszyscy to odczujemy Wielki Q rwa sukces!

This comment was minimized by the moderator on the site

No to życzę im powodzenia w szukaniu Niewolników.
Tania siła robocza już taka tania nie jest, jak się marzyło wujkowi Dolkowi w latach 40 tych .
Nie ma komu robić za śmieszne pieniądze. A i lojalki na kilka lat z groźbą weksla na 50 tys złotych to też nie lada odstraszacz, tak że teeeego

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Bardzo pięknie, ale teraz te wszystkie osoby tam obecne powinny na swój koszt przebadać się na covid...
Bóg pasterzem i gospodarzem. Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę. Bo Ty - Boże jes...
Msze???... w prawosławiu są SŁUŻBY, LITURGIE!!!
Święty Boże. Od powietrza, głodu, ognia , wojny i Rafała. Wybaw nas Panie.

Lokalne ogłoszenia drobne

29.06.2020 13:04 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przedwojenne, w każdym stanie, bez specyf…

29.06.2020 11:20 wrote:

Sprzedam dom wolnostojący, piętrowy, podpiwniczony o powierzchni 125 m2 ulokowany  na działce o rozmiarze 22 arów. Dom znajduje się  w miej…

24.06.2020 11:34 wrote:

Sprzedam bujaczek dla niemowlaka stan bardzo dobry tel.kontaktowy 607 139 663…

23.06.2020 08:22 wrote:

Zatrudnię mechanika samochodowego, wymagane doświadczenie w naprawie aut osobowych.  Numer kontaktowy 694 340 622…