wtorek 18.01.2022

Imieniny: Małgorzaty Piotra

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP

Zakończyła się największa inwestycja drogowa Powiatu

Wt, 21.12.2021 10:30

Zakończyła się przebudowa dróg powiatowych 2052D i 2057D relacji Prężyce - Lenartowice - Księginice. Wczoraj inwestycję oficjalnie odebrano.


Zadanie objęło modernizację 5,2 km dróg, budowę chodników na brakujących odcinkach, remont trzech skrzyżowań, budowę kanalizacji deszczowej oraz budowę oświetlenia w Lenartowicach i Prężycach. Prace kosztowały łącznie 6,83 mln zł. 4,57 mln wyniosła pozyskana przez Powiat dotacja z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostała kwota została pokryta z budżetów Powiatu (1 mln 92 tys. zł) oraz Gminy Miękinia  (1 mln 169 tys. zł).

Wczoraj włodarze Powiatu i Gminy, w asyście m.in. posła Pawła Hreniaka, sołtysów, radnych oraz przedstawicieli wykonawcy oficjalnie odebrali inwestycję.

– W tak trudnym okresie, jakim był rok 2020 i 2021, udało się pomyślnie zrealizować największą drogową inwestycję w historii naszego Powiatu. To powód do zadowolenia i satysfakcji. W naszej inwestycji ujęliśmy także zadanie własne Gminy w postaci wykonania oświetlenia ulicznego w Lenartowicach i Prężycach. Dodatkowo Gmina z własnych środków sfinansowała budowę chodników w miejscowości Prężyce, a Powiat w Lenartowicach. Wszystko to sprawi, że północna część Gminy Miękinia staje się coraz atrakcyjniejszym miejscem do zamieszkiwania i życia – podkreślał starosta powiatu Krzysztof Szałankiewicz. – Dziękuję wójtowi Janowi Grzegorczynowi za partnerstwo i współpracę. Po raz kolejny sprawdziło się powiedzenie, że zgoda buduje.

Wykonawcą zadania była spółka Berger Bau.

(RFP)

5633 droga na www

 • 5
 • 0
 • 0
 • 0
 • 1
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Adam powiedział(a) Więcej
  Jeszcze wyższe zróbcie te progi. Nie można normalnego zrobić, żeby możliwe było... 6 minut temu.
 • Spostrzegawczy# powiedział(a) Więcej
  To już kolejna inwestycja z pieniędzy gminy, która nie jest dopilnowana przez kierownika... 35 minut temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  po prostu potrafie logicznie myslec !!! 10 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…

20.12.2021 17:30 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

17.12.2021 11:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - GOTÓWKA - ZADZWOŃ NAJLEPSZE CENY - SKUP ANTYKÓW !!!!!!!!!! - Stare Malarstwo : Obrazy, Grafiki, …

10.12.2021 10:48 wrote:

Za darmo oddam dwa foteliki samochodowe dla dzieci w wieku do lat 5 w bardzo dobrym stanie. Miejscowość Środa Śląska - odbiór własny. Konta…