poniedziałek 10.08.2020

Imieniny: Bogdana Borysa

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Zanim wyjedziesz na wakacje zadbaj o bezpieczeństwo swojego domu i mieszkania

Zanim wyjedziesz na wakacje zadbaj o bezpieczeństwo swojego domu i mieszkania

09.07. 2020

Trwają wakacje, a wraz z nimi sezon urlopowy. Wyjeżdżamy i nie zawsze pamiętamy o należytym zabezpieczeniu naszego domu, czy mieszkania. Dlatego też średzcy policjanci przypominają, o czym należy pamiętać przed wyjazdem, aby po powrocie nie czekała na nas przykra niespodzianka. Mając na uwadze możliwy wzrost zagrożenia przestępstwami przeciwko mieniu funkcjonariusze w ramach kampanii informacyjnej "Stop włamaniom do domów" apelują o zabezpieczenie swojego dobytku.

Do kradzieży najczęściej dochodzi podczas urlopu, okresów świątecznych, przedłużonych weekendów, a także, kiedy jesteśmy w pracy.

Sprawcy tych czynów mają rozeznanie, gdzie pracujemy, czy mieszkamy sami. Wiedzą też o naszych stałych nawykach. To, ile ukradną, zależy również od tego, ile mają na to czasu. Niekiedy jest to tylko zabranie leżących na wierzchu przedmiotów, czasem możemy wrócić do domu, gdzie zostały tylko puste ściany.

Dlatego też średzcy policjanci apelują o właściwe zabezpieczenie swojego mieszkania, czy domu.

Przypominamy:

  • Zwróć uwagę na nieznane osoby, kręcące się po klatkach schodowych i w pobliżu domu. Zapytaj kogo szukają, dobrze im się przyjrzyj, jak wyglądają i w co są ubrani.
  • Współdziałaj z sąsiadami, zwracaj uwagę także na ich mieszkanie i dobytek. Podczas nieobecności sąsiadów zainteresuj się bliżej „odwiedzającymi" ich obcymi osobami. Staraj się ustalić przyczynę pukania, stukania, szczekania psa. Oni z pewnością odwdzięczą się tym samym Tobie.
  • Zadbaj o techniczne elementy zabezpieczenia - zamontuj odpowiednie zamki w drzwiach i zawsze ich używaj. Chwila nieuwagi może Cię wiele kosztować. Nie pozostawiaj kluczy pod wycieraczką, w doniczce itp miejscach.
  • Zainstaluj domofon, alarm, w przypadku domów jednorodzinnych wykonaj solidne ogrodzenie i załóż oświetlenie na podwórku.
  • Nie opowiadaj nigdy, co posiadasz w domu i gdzie. I niech nie robią tego Twoje dzieci.
  • Oznakuj w sposób dyskretny swoje przedmioty wartościowe, bądź zrób im zdjęcia, spisz numery seryjne.
  • Większe sumy pieniędzy, cenniejszą biżuterię, akcje bądź obligacje przechowuj w banku.
  • Sprawdzaj tożsamość i wiarygodność nieznajomych osób próbujących złożyć Ci niezapowiedzianą wizytę, nie wpuszczaj do środka osób podających się za akwizytorów, rozdających ulotki, podających się za konserwatorów do różnego rodzaju napraw. Pamiętaj że spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty zawsze o nadchodzących naprawach powiadamiają wcześniej.

Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Nikt nie przebije biedronki
Biedronki nikt nie przebije
Bohdan Urbankowski - Gniazdo Polskie. Wydawnictwo Biały Kruk. Wspaniałe eseje o Polsce i Polakach. G...
100%%%popieram. Brakuje nazista rządzącym przy****sow do zakładania ludziom pampersów na twarz......

Lokalne ogłoszenia drobne

29.07.2020 10:26 wrote:

Witam, zlecę rozbiórkę murowanych komórek lokatorskich. Jako formę zapłaty proponuję odbiór cegieł z rozbiórki. Czerwona cegła wypalana. Zap…

29.07.2020 06:23 wrote:

Kupię dom wolnostojący / szeregówka. W związku ze zmianą pracy poszukuję domu na terenie Środy Śląskiej. Tel 785 558 716…

27.07.2020 11:15 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! Interesują mnie do kupienia stare: Obrazy, Ik…

26.07.2020 12:46 wrote:

Zginął 3 letni kocurek- Edek. Bury pręgowany na bokach wzór kół. białe łapy, miauczy donośnie i upierdliwie. Proszę o pomoc.…