niedziela 07.03.2021

Imieniny: Tomasza Felicyty

Zanim wyjedziesz na wakacje zadbaj o bezpieczeństwo swojego domu i mieszkania

Zanim wyjedziesz na wakacje zadbaj o bezpieczeństwo swojego domu i mieszkania

Cz, 09.07.2020 15:34

Trwają wakacje, a wraz z nimi sezon urlopowy. Wyjeżdżamy i nie zawsze pamiętamy o należytym zabezpieczeniu naszego domu, czy mieszkania. Dlatego też średzcy policjanci przypominają, o czym należy pamiętać przed wyjazdem, aby po powrocie nie czekała na nas przykra niespodzianka. Mając na uwadze możliwy wzrost zagrożenia przestępstwami przeciwko mieniu funkcjonariusze w ramach kampanii informacyjnej "Stop włamaniom do domów" apelują o zabezpieczenie swojego dobytku.Do kradzieży najczęściej dochodzi podczas urlopu, okresów świątecznych, przedłużonych weekendów, a także, kiedy jesteśmy w pracy.

Sprawcy tych czynów mają rozeznanie, gdzie pracujemy, czy mieszkamy sami. Wiedzą też o naszych stałych nawykach. To, ile ukradną, zależy również od tego, ile mają na to czasu. Niekiedy jest to tylko zabranie leżących na wierzchu przedmiotów, czasem możemy wrócić do domu, gdzie zostały tylko puste ściany.

Dlatego też średzcy policjanci apelują o właściwe zabezpieczenie swojego mieszkania, czy domu.

Przypominamy:

 • Zwróć uwagę na nieznane osoby, kręcące się po klatkach schodowych i w pobliżu domu. Zapytaj kogo szukają, dobrze im się przyjrzyj, jak wyglądają i w co są ubrani.
 • Współdziałaj z sąsiadami, zwracaj uwagę także na ich mieszkanie i dobytek. Podczas nieobecności sąsiadów zainteresuj się bliżej „odwiedzającymi" ich obcymi osobami. Staraj się ustalić przyczynę pukania, stukania, szczekania psa. Oni z pewnością odwdzięczą się tym samym Tobie.
 • Zadbaj o techniczne elementy zabezpieczenia - zamontuj odpowiednie zamki w drzwiach i zawsze ich używaj. Chwila nieuwagi może Cię wiele kosztować. Nie pozostawiaj kluczy pod wycieraczką, w doniczce itp miejscach.
 • Zainstaluj domofon, alarm, w przypadku domów jednorodzinnych wykonaj solidne ogrodzenie i załóż oświetlenie na podwórku.
 • Nie opowiadaj nigdy, co posiadasz w domu i gdzie. I niech nie robią tego Twoje dzieci.
 • Oznakuj w sposób dyskretny swoje przedmioty wartościowe, bądź zrób im zdjęcia, spisz numery seryjne.
 • Większe sumy pieniędzy, cenniejszą biżuterię, akcje bądź obligacje przechowuj w banku.
 • Sprawdzaj tożsamość i wiarygodność nieznajomych osób próbujących złożyć Ci niezapowiedzianą wizytę, nie wpuszczaj do środka osób podających się za akwizytorów, rozdających ulotki, podających się za konserwatorów do różnego rodzaju napraw. Pamiętaj że spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty zawsze o nadchodzących naprawach powiadamiają wcześniej.

Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska
powrót na górę
 • też wyborca powiedział(a) Więcej
  to prawda, ile lat się już słyszy o tej drodze między Środą Śląską a Jastrzębcami.... żenada i... 2 minut temu
 • kibic v2 powiedział(a) Więcej
  Transmisja zrealizowana dzięki wsparciu gminy => 237 000,00 PLN to 75,95% wartości całego projektu =>... 35 minut temu.
 • Kibic powiedział(a) Więcej
  Proszę, przestań komentować ? 44 minut temu
 • Ho Ho powiedział(a) Więcej
  Bardzo mnie to boli , że ten amator Woytek pisze o historii Środy Ślaskiej i Polski. A historycy z... 3 godziny temu.
 • Mordo powiedział(a) Więcej
  Ależ bardzo wyraźnie mówi Pan, który z nich według Pana ma rację. Przykre, że w tych czasach obywatele... 3 godziny temu.
 • Jojo powiedział(a) Więcej
  Mimo to sugerujesz, że "maseczka bez filtra noszona dłużej niż 1 godzinę szkodzi",  mówisz też "po co... 4 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …