poniedziałek 06.07.2020

Imieniny: Dominiki Gotarda

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Zarząd Powiatu z absolutorium

Zarząd Powiatu z absolutorium

08.06. 2020

9 radnych za i 8 wstrzymujących się to wynik głosowania za udzieleniem absolutorium dla Zarządu Powiatu w Środzie Śląskiej. Sesja absolutoryjna odbyła się 28 maja.


Część absolutoryjną poprzedziło rozpatrzenie i debata nad raportem o stanie Powiatu Średzkiego za 2019 rok. Raport przygotowuje zarząd i stanowi on podsumowanie jego działalności, w szczególności realizację strategii, programów oraz uchwał rady powiatu podjętych w 2019 roku. Obowiązek jego przygotowywana wynika z nowelizacji ustawy o samorządzie powiatowym, i pierwszy raz rozwiązanie to wprowadzono w minionym roku.

Ocena raportu stanowi podstawę do podjęcia uchwały w sprawie udzielenia lub nieudzielenia wotum zaufania zarządowi powiatu. Radni powiatu stosunkiem głosów: 9 za, 8 wstrzymujących udzielili Zarządowi Powiatu w Środzie Śląskiej wotum zaufania.

Po tych punktach rozpoczęła się część absolutoryjna. Skarbnik powiatu odczytała opinię Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu odnośnie przedłożonego sprawozdania z wykonania budżetu powiatu za 2019 rok. Po niej radni przyjęli uchwałę przyjmującą sprawozdanie finansowe Powiatu Średzkiego za 2019 rok oraz sprawozdanie z wykonania budżetu Powiatu za 2019 rok.

Następnie przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Agnieszka Wiatrzyk odczytał wniosek w sprawie udzielenia absolutorium. Komisja oceniła wykonanie budżetu pozytywnie i wnioskowała o udzielenie absolutorium zarządowi powiatu. Wniosek Komisji Budżetowej otrzymał pozytywną opinię Składu Orzekającego RIO. Ostatnim punktem było podjęcie uchwały absolutoryjnej. Za jej przyjęciem było 9 radnych, 8 wstrzymało się od głosu.

– Gratuluję panie starosto, gratuluję zarządowi tego absolutorium. Radnym dziękuję za opinie w tej sprawie – podsumował głosowanie przewodniczący rady Artur Bogucki.

Na majowej sesji przyjęto jeszcze dwie uchwały:
- w sprawie określenia zadań, na które przeznaczone zostaną środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,
- w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2020 r.

(rfp)

4809 swsja 20.1

4810 20 sesja rp

 

 
Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Słabiutko to wygląda panie starosto, oj słabiutko. Mam jeszcze pytanie do radnego z Lutyni. Prosze oddac mandat, bo startując z listy PiS ludzie oczekiwali że nie będzież pan popieral obecnie rządących. A co pan robi??? Tak że oszukał nas pan. Proszę się zdecydować jakie ma pan poglądy, bo teraz to kpi pan z nas, wyborców!

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Trochę *******..... I głupoty parę razy chciałem dojechać autobusem z miekini i nie było tego busa! ...
Wolność w Internecie to gwarancja Andrzeja Dudy. Wy z Playformy Obywayelskiej chcecie nam Polakom ...
Wiekszosc dzieci komunistów i Tajnych współpracowników reżimu komunistycznego, ksztalcilo się na zac...
no to teraz czeka co tam będzie czy z projektu pana PH nieszczęsnego czy inne rozwiązanie ..??...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.06.2020 13:04 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przedwojenne, w każdym stanie, bez specyf…

29.06.2020 11:20 wrote:

Sprzedam dom wolnostojący, piętrowy, podpiwniczony o powierzchni 125 m2 ulokowany  na działce o rozmiarze 22 arów. Dom znajduje się  w miej…

24.06.2020 11:34 wrote:

Sprzedam bujaczek dla niemowlaka stan bardzo dobry tel.kontaktowy 607 139 663…

23.06.2020 08:22 wrote:

Zatrudnię mechanika samochodowego, wymagane doświadczenie w naprawie aut osobowych.  Numer kontaktowy 694 340 622…