sobota 31.10.2020

Imieniny: Urbana Saturnina

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Zarząd Powiatu z absolutorium

Zarząd Powiatu z absolutorium

08.06. 2020

9 radnych za i 8 wstrzymujących się to wynik głosowania za udzieleniem absolutorium dla Zarządu Powiatu w Środzie Śląskiej. Sesja absolutoryjna odbyła się 28 maja.


Część absolutoryjną poprzedziło rozpatrzenie i debata nad raportem o stanie Powiatu Średzkiego za 2019 rok. Raport przygotowuje zarząd i stanowi on podsumowanie jego działalności, w szczególności realizację strategii, programów oraz uchwał rady powiatu podjętych w 2019 roku. Obowiązek jego przygotowywana wynika z nowelizacji ustawy o samorządzie powiatowym, i pierwszy raz rozwiązanie to wprowadzono w minionym roku.

Ocena raportu stanowi podstawę do podjęcia uchwały w sprawie udzielenia lub nieudzielenia wotum zaufania zarządowi powiatu. Radni powiatu stosunkiem głosów: 9 za, 8 wstrzymujących udzielili Zarządowi Powiatu w Środzie Śląskiej wotum zaufania.

Po tych punktach rozpoczęła się część absolutoryjna. Skarbnik powiatu odczytała opinię Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu odnośnie przedłożonego sprawozdania z wykonania budżetu powiatu za 2019 rok. Po niej radni przyjęli uchwałę przyjmującą sprawozdanie finansowe Powiatu Średzkiego za 2019 rok oraz sprawozdanie z wykonania budżetu Powiatu za 2019 rok.

Następnie przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Agnieszka Wiatrzyk odczytał wniosek w sprawie udzielenia absolutorium. Komisja oceniła wykonanie budżetu pozytywnie i wnioskowała o udzielenie absolutorium zarządowi powiatu. Wniosek Komisji Budżetowej otrzymał pozytywną opinię Składu Orzekającego RIO. Ostatnim punktem było podjęcie uchwały absolutoryjnej. Za jej przyjęciem było 9 radnych, 8 wstrzymało się od głosu.

– Gratuluję panie starosto, gratuluję zarządowi tego absolutorium. Radnym dziękuję za opinie w tej sprawie – podsumował głosowanie przewodniczący rady Artur Bogucki.

Na majowej sesji przyjęto jeszcze dwie uchwały:
- w sprawie określenia zadań, na które przeznaczone zostaną środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,
- w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2020 r.

(rfp)

4809 swsja 20.1

4810 20 sesja rp

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Słabiutko to wygląda panie starosto, oj słabiutko. Mam jeszcze pytanie do radnego z Lutyni. Prosze oddac mandat, bo startując z listy PiS ludzie oczekiwali że nie będzież pan popieral obecnie rządących. A co pan robi??? Tak że oszukał nas pan. Proszę się zdecydować jakie ma pan poglądy, bo teraz to kpi pan z nas, wyborców!

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Kiedyś na studiach rozmawialiśmy o eugenice i o tym jak eliminowano niepełnosprawnych z społeczeństw...
Przedsiebiorca skomentował/a Spacer średzianek (transmisja na żywo)
Od poniedziałku zaczną się zwolnienia z pracy .Po co komu zadymiarze jeszcze założą związki zawodowe...
Gdyby natura chciała. To slowa Goski Kidawy - Błądzącej . To by wam dała rozum czerwone blyskawice ....
Ż takim zasobem słów i kulturą to ta młodzież ma marne szanse na godne życie w Europie.

Lokalne ogłoszenia drobne

27.10.2020 22:15 wrote:

szukam pracy . mężczyzna lat 36 prawo jazdy kat b uprawnienia na suwnice utd uprawnienia na wózki widłowe utd .dyspozycyjny bez nalogów pod…

22.10.2020 21:05 wrote:

Sroda Slaska ul. Skłodowskiej Curie -znaleziono młoda kotkę z białym brzuszkiem. Bardzo przyjazna. tel. 690282606 …

18.10.2020 18:20 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przed i powojenne, w każdym stanie, bez s…

13.10.2020 08:55 wrote:

S k u p u j ę ~ A n t y k i ~ płacę Gotówką - zadzwoń - kupię Antyki ! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Plater…

Artykuły sponsorowane

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.