poniedziałek 09.12.2019

Imieniny: Wieslawa Leokadii

 
Zatrzaśnięte drzwi, nieprzytomny mężczyzna... - Raport straży pożarnej

Zatrzaśnięte drzwi, nieprzytomny mężczyzna... - Raport straży pożarnej

27.09. 2018

W jakich zdarzeniach brali udział w ostatnich dniach strażacy?

Skutki wiatru

25 września w godzinach porannych dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej otrzymał zawiadomienie z miejscowości Zakrzyce o drzewie, które stwarza zagrożenie.

- Nad linią średniego napięcia znajdował się przechylony świerk, który stwarzał zagrożenie. Na miejsce wezwano pogotowie energetyczne, które odłączyło napięcie w linii. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pocięciu przechylonego drzewa i usunięciu zagrożenia  – wyjaśnia rzecznik prasowy KP PSP w Środzie Śląskiej, Dariusz Domaradzki.

Zatrzaśnięte drzwi

26 września około godziny 15:15 średzka straż otrzymała zgłoszenie od mieszkanki Malczyc o utrudnionym wejściu do domu.

- Na miejsce wysłano zastęp straży pożarnej, który ustalił, że drzwi do mieszkania są zatrzaśnięte, a kobieta potrzebuje podać leki choremu dziecku, które są w środku. Działania strażaków polegały na wejściu mieszkania przy pomocy drabiny. Strażak dostał się tam przez jedno z otwartych okien i otworzył drzwi od wewnątrz  – informuje rzecznik prasowy KP PSP.

Nieprzytomny mężczyzna

26 września około godziny 10:00 do KPP SP w Środzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie o nieprzytomnej osobie znajdującej się na pl. Wolności w Środzie Śląskiej.

- Na miejscu ustalono, że na chodniku przy ratuszu leży 50-letni mężczyzna, który był przytomny, jednak kontakt z nim był utrudniony, nie odpowiadał na zadawane pytania. Działania strażaków polegały m.in. na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, ułożeniu mężczyzny na desce i zabezpieczeniu jego ciała przed utratą ciepła. Następnie osobę poszkodowaną przekazano ratownikom Zespołu Ratownictwa Medycznego, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia  – wyjaśnia D.  Domaradzki.

(kb) fot. wk / zdj. ilustracyjne

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację