środa 26.02.2020

Imieniny: Miroslawa Aleksandra

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Zatrzymani za włamania i kradzieże

Zatrzymani za włamania i kradzieże

15.02. 2019

Średzcy policjanci zatrzymali cztery osoby w związku z licznymi przestępstwami przeciwko mieniu, jakie miały miejsce na terenie powiatu średzkiego. Sprawcy spowodowali straty w łącznej wysokości blisko 24 tysięcy złotych.

- W wyniku realizacji sprawy operacyjnej policjanci zatrzymali cztery osoby w związku z włamaniami do zbiorników z paliwem poprzez nawiercanie w nich otworów. Trzej sprawcy w wieku 34-40 lat wpadli podczas kontroli pojazdu, w którym funkcjonariusze podczas przeszukania ujawnili kanistry na paliwo, wkrętarkę, przewody do spuszczania paliwa, kominiarkę oraz tablice rejestracyjne na obcych numerach. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Podobnie jak kolejna osoba, która została zatrzymana jeszcze tego samego dnia - informuje oficer prasowy KPP, asp. sztab. Marta Stefanowska.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy ustalili, iż sprawcy realizowali swój przestępczy proceder na terenie powiatu średzkiego na przełomie grudnia 2018 i stycznia 2019 r. powodując straty w łącznej wysokości blisko 24 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze udowodnili trzem zatrzymanym popełnienie kilkunastu przestępstw. Sprawcy odpowiedzą za włamania do zbiorników z paliwem, przywłaszczenie pojazdu, włamania do pomieszczeń gospodarczych i kradzież narzędzi oraz zniszczenie mienia.

- Policjanci przedstawili zatrzymanym łącznie 17 zarzutów. Wobec 40-latka Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej na wniosek prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy - dodaje policjantka.

(rol/ms) / fot. KPP

 

 
Komentarzy (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

pisze że powiatu -policja tajemnicza jest wiosek nie podaje :-)

This comment was minimized by the moderator on the site

A skąd pochodzą Ci złodzieje? I na jakim terenie grasowali?

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

pelka baner

allago reklama kino Obszar roboczy 1

handlo trans

taxi stas

hydrotech do gazety nowa reklama

 

Serwis

stihl

drewno kominkowe

 

komnet internet

0001

panele 5kw

zuk baner

58543632 295375021394617 475021145259638784 n