sobota 20.08.2022

Imieniny: Bernarda Samuela

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Zatrzymano dwóch mężczyzn w trakcie transakcji narkotykowej
Policjanci zatrzymali dwie osoby w związku z przestępczością narkotykową i zabezpieczyli środki odurzające. Dzięki temu na rynek nie trafi blisko 4700 porcji narkotyku.

Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w ramach realizacji sprawy operacyjnej zatrzymali na terenie powiatu średzkiego dwóch mężczyzn w wieku 32 i 43 lat w trakcie transakcji narkotykowej. Funkcjonariusze przy jednym z nich pod ubraniem ujawnili foliowy pakunek z zawartością, jak się później okazało marihuany. Podobny pakunek znajdował się na tylnym siedzeniu samochodu.

W wyniku dalszych czynności funkcjonariusze podczas przeszukania miejsca zamieszkania 43-latka ujawnili kolejne narkotyki.

W związku ze sprawą zabezpieczono łącznie blisko 4700 porcji marihuany oraz żywicy konopi o łącznej szacunkowej wartości rynkowej blisko 68 tysięcy złotych.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego średzcy policjanci przedstawili dwóm zatrzymanym trzy zarzuty. Obaj odpowiedzą za posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Ponadto 43-letni mieszkaniec powiatu legnickiego odpowie za wprowadzenie tych środków do obrotu.

Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej zastosował wobec obu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przestępstwo posiadania wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii środków odurzających zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli przedmiotem czynu jest znaczna ilość takich środków zagrożenie karą wzrasta do lat 10.

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska
KPP w Środzie Śląskiej

 • S. powiedział(a) Więcej
  Przytocze cytat dotyczacy komentarzy"Polska piekny Kran,tylko ludzie ku...wy" 33 minut temu
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  ŚŚ to jak ćwierć ćwierci mojej dzielnicy we Wrocławiu , TY MIASTOWY JESTEŚ .

  7 godzin temu.
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  Zamieszkałem gdzieś w okolicy i to co widuję na tutejszych drogach przeraża . Tu się jeździ jak po swojej stodole . Sforki... 8 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…