sobota 25.09.2021

Imieniny: Aurelii Ładysława

Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej

Zatrzymano dwóch mężczyzn w trakcie transakcji narkotykowej

Śr, 19.05.2021 15:09
 •  

Policjanci zatrzymali dwie osoby w związku z przestępczością narkotykową i zabezpieczyli środki odurzające. Dzięki temu na rynek nie trafi blisko 4700 porcji narkotyku.


Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w ramach realizacji sprawy operacyjnej zatrzymali na terenie powiatu średzkiego dwóch mężczyzn w wieku 32 i 43 lat w trakcie transakcji narkotykowej. Funkcjonariusze przy jednym z nich pod ubraniem ujawnili foliowy pakunek z zawartością, jak się później okazało marihuany. Podobny pakunek znajdował się na tylnym siedzeniu samochodu.

W wyniku dalszych czynności funkcjonariusze podczas przeszukania miejsca zamieszkania 43-latka ujawnili kolejne narkotyki.

W związku ze sprawą zabezpieczono łącznie blisko 4700 porcji marihuany oraz żywicy konopi o łącznej szacunkowej wartości rynkowej blisko 68 tysięcy złotych.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego średzcy policjanci przedstawili dwóm zatrzymanym trzy zarzuty. Obaj odpowiedzą za posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Ponadto 43-letni mieszkaniec powiatu legnickiego odpowie za wprowadzenie tych środków do obrotu.

Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej zastosował wobec obu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przestępstwo posiadania wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii środków odurzających zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli przedmiotem czynu jest znaczna ilość takich środków zagrożenie karą wzrasta do lat 10.

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska
KPP w Środzie Śląskiej

 • 5
 • 0
 • 2
 • 1
 • 3
 • 2


Najnowsze komentarze

 • Demon powiedział(a) Więcej
  A ja powiem tak jeba....wszystkich dilerów w Malczycach co diluja i uznają się za wielkich... 3 godziny temu.
 • Acab powiedział(a) Więcej
  To jest początek grubszej akcji, oni po numerach telefonów namierzają. Lepiej przeczekać. 8 godzin temu.
 • Acab powiedział(a) Więcej
  Na komendzie przyklepią mu nie jedno, nagle się okarze, że to diler albo co. Będzie robił... 8 godzin temu.
 • Też Michał powiedział(a) Więcej
  Dobre pytanie na końcu Twojego postu. AR stwierdził, że FB Serwis nie wywiązywało się z... 9 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…