sobota 29.01.2022

Imieniny: Franciszka Józefa

Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej

Zatrzymano dwóch mężczyzn w trakcie transakcji narkotykowej

Śr, 19.05.2021 15:09
 •  

Policjanci zatrzymali dwie osoby w związku z przestępczością narkotykową i zabezpieczyli środki odurzające. Dzięki temu na rynek nie trafi blisko 4700 porcji narkotyku.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w ramach realizacji sprawy operacyjnej zatrzymali na terenie powiatu średzkiego dwóch mężczyzn w wieku 32 i 43 lat w trakcie transakcji narkotykowej. Funkcjonariusze przy jednym z nich pod ubraniem ujawnili foliowy pakunek z zawartością, jak się później okazało marihuany. Podobny pakunek znajdował się na tylnym siedzeniu samochodu.

W wyniku dalszych czynności funkcjonariusze podczas przeszukania miejsca zamieszkania 43-latka ujawnili kolejne narkotyki.

W związku ze sprawą zabezpieczono łącznie blisko 4700 porcji marihuany oraz żywicy konopi o łącznej szacunkowej wartości rynkowej blisko 68 tysięcy złotych.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego średzcy policjanci przedstawili dwóm zatrzymanym trzy zarzuty. Obaj odpowiedzą za posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Ponadto 43-letni mieszkaniec powiatu legnickiego odpowie za wprowadzenie tych środków do obrotu.

Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej zastosował wobec obu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przestępstwo posiadania wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii środków odurzających zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli przedmiotem czynu jest znaczna ilość takich środków zagrożenie karą wzrasta do lat 10.

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska
KPP w Środzie Śląskiej

 • 5
 • 0
 • 2
 • 1
 • 3
 • 2

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • RWM powiedział(a) Więcej
  Panowie-proponuję wziąć flaszeczkę  a jak mało to dwie ,usiąść w spokojnym miejscu i dogadać się jak chłop z chłopem. 18 minut temu.
 • Kristof powiedział(a) Więcej
  Gabriel jeździ,puścili dziada...gówno 16 lat,bez prawka i ile fabryka dała główną drogą!A na dodatek dziwnym trafem zaczęły znikać katalizatory.. 31 minut temu.
 • wolontariusz powiedział(a) Więcej
  Sztab WOŚP Domu Kultury w Środy Śląskiej  oraz sztab WOŚP z Wilkszyna połączyły siły przed zbliżającym się finałem WOŚP i razem... 2 godziny temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

25.01.2022 11:58 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztuć…

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …