czwartek 23.09.2021

Imieniny: Bogusława Tekli

Zdjęcia dwunastu Pań trafią do kalendarza Powiatu

Zdjęcia dwunastu Pań trafią do kalendarza Powiatu

Pt, 26.03.2021 13:31
 •  

Jeszcze tylko do końca marca można oddawać głosy na zdjęcia pań, które znajdą się w przyszłorocznym kalendarzu Powiatu zatytułowanym „Kobiety Ziemi Średzkiej".


Pomysł na wystawę zdjęć średzianek oraz wykorzystanie ich w kalendarzu narodził się w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej podczas tworzenia programu na Dzień Kobiet.

Do udziału w projekcie udało się bez większych trudności namówić 45 pań. Na fotografiach znajdziemy mieszkanki powiatu średzkiego, w różnym wieku, z różnych miejscowości, wykonujące różne zawody lub oddające się swoim różnym pasjom. Piosenkarka, rolniczka, lekarka, kolarka, piłkarka, rolniczka czy urzędniczka to niektóre z nich.

Głosownie, które odbyło się w podczas Dnia Kobiet (każda uczestniczka miała do rozdysponowania cztery głosy) zapewniło miejsce w kalendarzu siedmiu paniom:

Małgorzacie Boguckiej (artystka)

Karolinie Elenie Sapiei (krawcowa)

Uli Żerdzińskiej (komendantka hufca)

Izie Kuczy (lekkoatletka)

Ewelinie Łuczyckiej (tancerka i pracowniczka salonu urody)

Asi Kłosowskiej (kolarka)

Annie Żłobińskiej (fotografka)

O tym, kto zajmie pozostałe pięć miejsc zadecydują internauci. Konkurs trwa do końca marca. Fotografie znajdziemy na profilu CeKA na portalu społecznościowym, a głosowanie polega na oddaniu lajka lub innej reakcji pod wybranym zdjęciem.

Aktualnie w rankingu prowadzą: Zdzisława (emerytka) – 806 głosów, Natalia (policjantka) – 520, Teresa (mors) – 377, Wanda (uczestniczka Uniwersytetu Trzeciego Wieku) – 324 oraz Marzena (przedszkolanka) – 306. Bez względu na wynik głosowania internetowego na okładce pojawią się wszystkie panie.

Wszystkie bohaterki galerii spotkają się w grudniu w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej na uroczystej gali, w trakcie której wręczone zostaną kalendarze oraz fotografie. - Już wiemy, że w przyszłym roku powtórzymy ten projekt. Całkiem możliwe, że podzielimy go wówczas na dwie części. Jedna z fotografiami pań, a druga panów. Oczywiście mieszkańców powiatu – dodają pracownicy centrum.

OLO / fot. rfp

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Obserwator powiedział(a) Więcej
  no niesamowite... Budżet obywatelski w wykonaniu Adasia.... Śmiech na sali!!! Kpina?! To za... 11 godzin temu.
 • abc powiedział(a) Więcej
  Pani Hela, legenda przedszkola w Ciechowie. Wszystkiego najlepszego ! 11 godzin temu.
 • Uczeń powiedział(a) Więcej
  Czy Pan Burmistrz też był tak wyróżniany jako uczeń średzki? 12 godzin temu.
 • Gal Anonim powiedział(a) Więcej
  A kto to ci dwaj z łańcuchami z USC? 12 godzin temu.

Najnowsze artykuły

środa / 22.09.2021 / 15:03

Mnóstwo zajęć w średzkim Domu Kultury!

Domu Kultury w Środzie Śląskiej w sezonie 2021/2022 przygotował szereg zajęć rozwijających talenty i umiejętności. Zachęcamy do zapoznania się z…

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…