środa 16.06.2021

Imieniny: Aliny Benona

Zdjęcia dwunastu Pań trafią do kalendarza Powiatu

Zdjęcia dwunastu Pań trafią do kalendarza Powiatu

Pt, 26.03.2021 13:31
 •  

Jeszcze tylko do końca marca można oddawać głosy na zdjęcia pań, które znajdą się w przyszłorocznym kalendarzu Powiatu zatytułowanym „Kobiety Ziemi Średzkiej".


Pomysł na wystawę zdjęć średzianek oraz wykorzystanie ich w kalendarzu narodził się w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej podczas tworzenia programu na Dzień Kobiet.

Do udziału w projekcie udało się bez większych trudności namówić 45 pań. Na fotografiach znajdziemy mieszkanki powiatu średzkiego, w różnym wieku, z różnych miejscowości, wykonujące różne zawody lub oddające się swoim różnym pasjom. Piosenkarka, rolniczka, lekarka, kolarka, piłkarka, rolniczka czy urzędniczka to niektóre z nich.

Głosownie, które odbyło się w podczas Dnia Kobiet (każda uczestniczka miała do rozdysponowania cztery głosy) zapewniło miejsce w kalendarzu siedmiu paniom:

Małgorzacie Boguckiej (artystka)

Karolinie Elenie Sapiei (krawcowa)

Uli Żerdzińskiej (komendantka hufca)

Izie Kuczy (lekkoatletka)

Ewelinie Łuczyckiej (tancerka i pracowniczka salonu urody)

Asi Kłosowskiej (kolarka)

Annie Żłobińskiej (fotografka)

O tym, kto zajmie pozostałe pięć miejsc zadecydują internauci. Konkurs trwa do końca marca. Fotografie znajdziemy na profilu CeKA na portalu społecznościowym, a głosowanie polega na oddaniu lajka lub innej reakcji pod wybranym zdjęciem.

Aktualnie w rankingu prowadzą: Zdzisława (emerytka) – 806 głosów, Natalia (policjantka) – 520, Teresa (mors) – 377, Wanda (uczestniczka Uniwersytetu Trzeciego Wieku) – 324 oraz Marzena (przedszkolanka) – 306. Bez względu na wynik głosowania internetowego na okładce pojawią się wszystkie panie.

Wszystkie bohaterki galerii spotkają się w grudniu w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej na uroczystej gali, w trakcie której wręczone zostaną kalendarze oraz fotografie. - Już wiemy, że w przyszłym roku powtórzymy ten projekt. Całkiem możliwe, że podzielimy go wówczas na dwie części. Jedna z fotografiami pań, a druga panów. Oczywiście mieszkańców powiatu – dodają pracownicy centrum.

OLO / fot. rfp

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


 • Policjant powiedział(a) Więcej
  Skad ty pajacu mozesz wiedziec oczym gadaja bezmózgi jeti ktory zazdrosci bo sam nic niema... 3 godziny temu.
 • igi powiedział(a) Więcej
  Może i dobrze się złożyło - pan N, będzie miał aż i tylko dwa lata aby pokazać kto on.... 5 godzin temu.
 • bolekilolek powiedział(a) Więcej
  nie ma na kogo głosować ... maryja jak zostanie wybrany to będzie przez skype zdalnie się... 6 godzin temu.
 • bolekilolek powiedział(a) Więcej
  nie ma na kogo głosować ... maryja jak zostanie wybrany to będzie przez skype zdalnie się... 6 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…

06.06.2021 10:40 wrote:

Zlecę remont pokrycia dachowego dach płaski hala magazynowa około 750 m2, w Środzie Śląskiej tel. 502386734 marekszu@wp.pl  …

06.06.2021 08:40 wrote:

Wynajmę mieszkanie w centrum Środy Śląskiej,  56 m2- 3 pokoje, kuchnia, osobna łazienka i toaleta. Mieszkanie ciepłe, słoneczne, umeblowane…