sobota 10.04.2021

Imieniny: Michała Makarego

Zdjęcia dwunastu Pań trafią do kalendarza Powiatu

Zdjęcia dwunastu Pań trafią do kalendarza Powiatu

Pt, 26.03.2021 13:31
 •  

Jeszcze tylko do końca marca można oddawać głosy na zdjęcia pań, które znajdą się w przyszłorocznym kalendarzu Powiatu zatytułowanym „Kobiety Ziemi Średzkiej".Pomysł na wystawę zdjęć średzianek oraz wykorzystanie ich w kalendarzu narodził się w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej podczas tworzenia programu na Dzień Kobiet.

Do udziału w projekcie udało się bez większych trudności namówić 45 pań. Na fotografiach znajdziemy mieszkanki powiatu średzkiego, w różnym wieku, z różnych miejscowości, wykonujące różne zawody lub oddające się swoim różnym pasjom. Piosenkarka, rolniczka, lekarka, kolarka, piłkarka, rolniczka czy urzędniczka to niektóre z nich.

Głosownie, które odbyło się w podczas Dnia Kobiet (każda uczestniczka miała do rozdysponowania cztery głosy) zapewniło miejsce w kalendarzu siedmiu paniom:

Małgorzacie Boguckiej (artystka)

Karolinie Elenie Sapiei (krawcowa)

Uli Żerdzińskiej (komendantka hufca)

Izie Kuczy (lekkoatletka)

Ewelinie Łuczyckiej (tancerka i pracowniczka salonu urody)

Asi Kłosowskiej (kolarka)

Annie Żłobińskiej (fotografka)

O tym, kto zajmie pozostałe pięć miejsc zadecydują internauci. Konkurs trwa do końca marca. Fotografie znajdziemy na profilu CeKA na portalu społecznościowym, a głosowanie polega na oddaniu lajka lub innej reakcji pod wybranym zdjęciem.

Aktualnie w rankingu prowadzą: Zdzisława (emerytka) – 806 głosów, Natalia (policjantka) – 520, Teresa (mors) – 377, Wanda (uczestniczka Uniwersytetu Trzeciego Wieku) – 324 oraz Marzena (przedszkolanka) – 306. Bez względu na wynik głosowania internetowego na okładce pojawią się wszystkie panie.

Wszystkie bohaterki galerii spotkają się w grudniu w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej na uroczystej gali, w trakcie której wręczone zostaną kalendarze oraz fotografie. - Już wiemy, że w przyszłym roku powtórzymy ten projekt. Całkiem możliwe, że podzielimy go wówczas na dwie części. Jedna z fotografiami pań, a druga panów. Oczywiście mieszkańców powiatu – dodają pracownicy centrum.

OLO / fot. rfp
powrót na górę
 • Bogdan powiedział(a) Więcej
  Wstydu nie mają te średzkie milicjanty za.dilerow by... godzinę temu.
 • Zenobia powiedział(a) Więcej
  Nie chcę się czepiać. Ale parki i skwery średzkie... 2 godziny temu.
 • Darek powiedział(a) Więcej
  Jeszcze nigdzie w ŚŚ nie widziałem na pólkach wina... 2 godziny temu.
 • Doceniam powiedział(a) Więcej
  Widać już kandydatów na burmistrza
  :cheer: 2 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

30.03.2021 09:27 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, DOMU, KOLEKCJI - GOTÓWKA od ręki - SZYBKI KONTAKT i DOJAZD ! Kupię Stare Obrazy, Obr…

29.03.2021 04:41 wrote:

Oferuję:- wycinkę drzew,- zrąbkowane gałęzi z wywozem,- przygotowywanie działek pod inwestycję,- karczowanie pni,- usługi melioracyjne,- tr…

18.03.2021 11:20 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! ZDECYDOWANIE KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE od ręk…

14.03.2021 17:54 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. po likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadz…