poniedziałek 06.04.2020

Imieniny: Izoldy Ireneusza

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Zerwane linie energetyczne i dachy, powalone drzewa...

Zerwane linie energetyczne i dachy, powalone drzewa...

11.02. 2020

Wczoraj strażacy z naszego powiatu kilkukrotnie wyjeżdżali usuwać skutki silnych wiatrów.

10.02.2020 r. o godzinie 04:15 straż pożarna w Środzie Śląskiej otrzymała zgłoszenie dot. uszkodzonej linii energetycznej, która stwarza zagrożenie pomiędzy miejscowościami Udanin – Gościsław.- Strażacy podjęli rutynowe działania mające na celu zabezpieczenia linii oraz wezwano pogotowie energetyczne – wyjaśnia rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej, Dariusz Domaradzki.

Kolejne zgłoszenie dyżurny odebrał około godziny 12:00. W miejscowości Konary drzewo powaliło się na linię energetyczną. - Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu powalonego drzewa, w tym celu na miejsce wezwano pogotowie energetyczne, które odłączyło prąd – mówi rzecznik prasowy.

Zerwane dachy

W miejscowości Błonie silny wiatr spowodował zerwanie dachu na blaszanym garażu Podobne zgłoszenie strażacy otrzymali około godziny 08:30. W Jugowcu wiatr zerwał około 10 metrów kwadratowych dachu z pomieszczeń gospodarczych.

Powalone drzewa

Kilka minut po godzinie 07:00 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej został poinformowany o powalonym drzewie, które blokuje przejazd pomiędzy miejscowościami Kryniczno – Wojczyce.

Kolejne zgłoszenie o godzinie 11:20 dotyczyło powalonego drzewa na budynek mieszkalny w miejscowości Juszczyn. Na dom runął świerk o wysokości około 10 metrów. Straty oszacowano na około 2000 złotych.

Niebezpiecznie na drogach

Przed godziną 14:00 dyżurny KP PSP został powiadomiony o uszkodzonej infrastrukturze drogowej przy obwodnicy Miękini przez kierującego samochodem ciężarowym. Prawdopodobnie wskutek niedostosowania prędkości jazdy do warunków atmosferycznych, kierowca stracił panowanie nad pojazdem, który uderzył w znak i barierki.

(kb) / fot. OSP Cesarzowice

 
 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Ostatnio komentowane artykuły

no tak,fryzjer czyli "tempa" BRZYTWA.
Aga to nie wypada tak drwić z chrześcijan. Kulturą to ty nie "grzeszysz".
Co Ty pieprzysz człowieku!!!! Będziesz wył ze strachu, gdy się okaże, że jesteś dodatni i nie na kto się Tobą ...

Lokalne ogłoszenia drobne

01.04.2020 09:09 wrote:

  Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legityma…

31.03.2020 17:20 wrote:

Oferuję wiercenie studni głębinowej do 30 metrów. Metoda płuczkowa. Środa Śląska i okolice. Wiecej informacji pod nr 530836378.…

22.03.2020 14:24 wrote:

-Witam państwa zwracam się z prośba do wasz o pomoc ja wiem ze każdy pracuje by mieć wiem ze nie powinienem tak zebrać panuje wirus każdy p…