wtorek 22.09.2020

Imieniny: Tomasza Maurycego

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Zerwane linie energetyczne i dachy, powalone drzewa...

Zerwane linie energetyczne i dachy, powalone drzewa...

11.02. 2020

Wczoraj strażacy z naszego powiatu kilkukrotnie wyjeżdżali usuwać skutki silnych wiatrów.

10.02.2020 r. o godzinie 04:15 straż pożarna w Środzie Śląskiej otrzymała zgłoszenie dot. uszkodzonej linii energetycznej, która stwarza zagrożenie pomiędzy miejscowościami Udanin – Gościsław.- Strażacy podjęli rutynowe działania mające na celu zabezpieczenia linii oraz wezwano pogotowie energetyczne – wyjaśnia rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej, Dariusz Domaradzki.

Kolejne zgłoszenie dyżurny odebrał około godziny 12:00. W miejscowości Konary drzewo powaliło się na linię energetyczną. - Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu powalonego drzewa, w tym celu na miejsce wezwano pogotowie energetyczne, które odłączyło prąd – mówi rzecznik prasowy.

Zerwane dachy

W miejscowości Błonie silny wiatr spowodował zerwanie dachu na blaszanym garażu Podobne zgłoszenie strażacy otrzymali około godziny 08:30. W Jugowcu wiatr zerwał około 10 metrów kwadratowych dachu z pomieszczeń gospodarczych.

Powalone drzewa

Kilka minut po godzinie 07:00 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej został poinformowany o powalonym drzewie, które blokuje przejazd pomiędzy miejscowościami Kryniczno – Wojczyce.

Kolejne zgłoszenie o godzinie 11:20 dotyczyło powalonego drzewa na budynek mieszkalny w miejscowości Juszczyn. Na dom runął świerk o wysokości około 10 metrów. Straty oszacowano na około 2000 złotych.

Niebezpiecznie na drogach

Przed godziną 14:00 dyżurny KP PSP został powiadomiony o uszkodzonej infrastrukturze drogowej przy obwodnicy Miękini przez kierującego samochodem ciężarowym. Prawdopodobnie wskutek niedostosowania prędkości jazdy do warunków atmosferycznych, kierowca stracił panowanie nad pojazdem, który uderzył w znak i barierki.

(kb) / fot. OSP Cesarzowice

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
Charytatywny Wrak Race 2020

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

O! Dobre pytanie! Popieram. Zamiast tłuc się przez Internet, warto porozmawiać na żywo.
Im bliżej tym dalej a gdzie jeszcze personel skompletować. W Nowej Rudzie szpital stoi pusty bo leka...
To się dotyczy dwóch stron, takie to mało profesjonalne. Jeden chce dać ale ma warunki (nie analizow...
Pytanie tylko po co powiat sprzedał za mniej by odkupić za więcej?

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.