czwartek 02.04.2020

Imieniny: Władysława Franciszka

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Złodzieje bez fantów, ale za to z zarzutami

Złodzieje bez fantów, ale za to z zarzutami

17.03. 2020

Najpierw ukradli z samochodu katalizator, by następnie wyrzucić go do przydrożnego rowu. Zamiarem sprawców miał być łatwy zarobek ze sprzedaży skradzionego mienia. Finał sprawy okazał się jednak zupełnie inny.

Średzcy policjanci w wyniku podjętych działań operacyjnych ustalili, że osobami, które mogą mieć związek z kradzieżą katalizatora z pojazdu, do jakiej doszło na początku marca w jednej z miejscowości na terenie gminy Środa Śląska, są mieszkańcy powiatu jaworskiego.

W związku ze sprawą funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 18, 30 i 31 lat. Śledczy ustalili również miejsce, gdzie znajduje się skradziony katalizator. Jak się okazało sprawcy, pomimo takiego zamiaru, nie sprzedali skradzionego mienia, lecz po dokonaniu przestępstwa wyrzucili przedmiot do przydrożnego rowu, uznając, że nie przedstawia on żadnej wartości.

Odzyskane mienie, którego wartość oszacowano na kwotę 800 złotych, zwrócono właścicielowi.

Średzcy policjanci na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili dwóm zatrzymanym w wieku 18 i 31 lat zarzut przywłaszczenia mienia. Ponadto 31-latek odpowie za kradzież katalizatora z innego pojazdu, do jakiej doszło również na początku marca na terenie powiatu średzkiego.

Mężczyzna musi liczyć się również z konsekwencjami nie stosowania się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Jak się bowiem w trakcie prowadzonych czynności okazało, 31-latek dokonując przestępstw przeciwko mieniu poruszał się samochodem wbrew zakazowi prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Przestępstwo kradzieży oraz nie stosowania się do orzeczonych przez sąd środków karnych zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(ms) / fot. policja.pl, zdj. ilustracyjne

 
 

 
Komentarzy (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

Może i zostanie wymierzona im kara adekwatna do czynów, ale kto zwróci za wszelkie straty właścicielowi auta? Podobną sytuacje miałem ja... Powiedział mi prawnik abym sprawę cywilną założył i domagał się zadość uczynienia... Sprawa trwała ponad rok, by w końcu usłyszeć że postępowanie zostaje umorzone....

This comment was minimized by the moderator on the site

ja nie moge padłem gang olsena średzki ha ha

This comment was minimized by the moderator on the site

Odzyskaliśmy Pana katalizator, proszę sobie przyspawać

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Ostatnio komentowane artykuły

To nie jest pasja!!Żaden z nich to nie pasjonat.Porostu zwracają na swe złomy uwagę. Pasję można mieć gdy się ...
Zastanawiam się dlaczego trzymają go w szkole.Wyrzucić na zbity pysk.Mam nadzieję że ci jego pseudorodzice to ...
Apel do mieszkańców!!Proszę w miarę możliwośći spisywać nr.rejestracyjne tych złomów.Zgłaszać na Policję, poni...

Lokalne ogłoszenia drobne

01.04.2020 09:09 wrote:

  Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legityma…

31.03.2020 17:20 wrote:

Oferuję wiercenie studni głębinowej do 30 metrów. Metoda płuczkowa. Środa Śląska i okolice. Wiecej informacji pod nr 530836378.…

22.03.2020 14:24 wrote:

-Witam państwa zwracam się z prośba do wasz o pomoc ja wiem ze każdy pracuje by mieć wiem ze nie powinienem tak zebrać panuje wirus każdy p…