sobota 02.07.2022

Imieniny: Jagody Urbana

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Złodzieje bez fantów, ale za to z zarzutami
Najpierw ukradli z samochodu katalizator, by następnie wyrzucić go do przydrożnego rowu. Zamiarem sprawców miał być łatwy zarobek ze sprzedaży skradzionego mienia. Finał sprawy okazał się jednak zupełnie inny.


Średzcy policjanci w wyniku podjętych działań operacyjnych ustalili, że osobami, które mogą mieć związek z kradzieżą katalizatora z pojazdu, do jakiej doszło na początku marca w jednej z miejscowości na terenie gminy Środa Śląska, są mieszkańcy powiatu jaworskiego.

W związku ze sprawą funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 18, 30 i 31 lat. Śledczy ustalili również miejsce, gdzie znajduje się skradziony katalizator. Jak się okazało sprawcy, pomimo takiego zamiaru, nie sprzedali skradzionego mienia, lecz po dokonaniu przestępstwa wyrzucili przedmiot do przydrożnego rowu, uznając, że nie przedstawia on żadnej wartości.

Odzyskane mienie, którego wartość oszacowano na kwotę 800 złotych, zwrócono właścicielowi.

Średzcy policjanci na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili dwóm zatrzymanym w wieku 18 i 31 lat zarzut przywłaszczenia mienia. Ponadto 31-latek odpowie za kradzież katalizatora z innego pojazdu, do jakiej doszło również na początku marca na terenie powiatu średzkiego.

Mężczyzna musi liczyć się również z konsekwencjami nie stosowania się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Jak się bowiem w trakcie prowadzonych czynności okazało, 31-latek dokonując przestępstw przeciwko mieniu poruszał się samochodem wbrew zakazowi prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Przestępstwo kradzieży oraz nie stosowania się do orzeczonych przez sąd środków karnych zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(ms) / fot. policja.pl, zdj. ilustracyjne

  • sołtys powiedział(a) Więcej
    Wioletta Borkowska obnażyła fałsz Gruchy, w końcu 2 godziny temu.
  • Michał powiedział(a) Więcej
    Brawo Arkadiusz Paweł i Mirek...... Reszta do wymiany..... Dupo wlaxy..... Wiola a ty już się nie wypowiadaj proszę.... 6 godzin temu.
  • Ujazd gorny powiedział(a) Więcej
    Nie było widać w górnym policji a staw był pełny aż brakowało miejsca i ludzie odjeżdżali 11 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2022 14:13 wrote:

Kupię używany, sprawny akordeon w dobrym stanie.  Kontakt pod nr tel. 696132306. …

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…