wtorek 21.01.2020

Imieniny: Agnieszki Jaroslawa

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Złodzieje przyłapani na gorącym uczynku

Złodzieje przyłapani na gorącym uczynku

02.10. 2018
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Do policyjnego aresztu trafiło trzech mężczyzn w związku z kradzieżą złomu. Wpadli, gdy z „fantami” opuszczali teren nieczynnego zakładu produkcyjnego na terenie powiatu średzkiego.

 - Średzcy policjanci otrzymali informację o podejrzanym samochodzie zaparkowanym w pobliżu nieczynnego zakładu produkcyjnego. Po krótkiej obserwacji zauważyli, jak dwóch mężczyzn opuszcza teren zakładu i kieruje się do zaparkowanego pojazdu, w którym siedziała trzecia osoba, a  tuż obok stał wózek wypełniony metalowymi elementami konstrukcyjnymi i miedzianym kablem – wyjaśnia asp. sztab. Marta Stefanowska rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Zdaniem policjantki mężczyźni w wieku 28, 33 i 35 (mieszkańcy Legnicy), lat nie potrafili w logiczny sposób wytłumaczyć funkcjonariuszom, co robią w tym miejscu i jak weszli w posiadanie złomu. Zmieniali wersje, by ostatecznie przyznać się do kradzieży metalowych elementów wraz z wózkiem.

- Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili całej trójce łącznie 3 zarzuty. Jak się bowiem okazało, mężczyźni kilka razy wchodzili na teren zakładu skąd kradli metalowe elementy, które następnie sprzedawali w skupie złomu. W sumie śledczy udowodnili zatrzymanym kradzież blisko 2 ton złomu o wartości ponad 7 tysięcy złotych - podkreśla policjantka.

Wszyscy zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Przypominamy, że przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(red) fot. zdj. ilustracyjne

 

 

 
Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

a który to opuszczony zakład?? Może ten złom nikomu już nie potrzebny a chłopaki się przysłużyli i posprzątali ;-)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację