niedziela 28.02.2021

Imieniny: Romana Ludomira

Zmiana na stanowisku I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Środzie Śląskiej

Zmiana na stanowisku I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Środzie Śląskiej

Pn, 25.01.2021 11:20

Od 23 stycznia 2021 r. obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Środzie Śląskiej pełni komisarz Piotr Marcinów, dotychczasowy Naczelnik Wydziału Prewencji średzkiej jednostki. Zastąpił on na tym stanowisku młodszego inspektora Dariusza Matuszczyka, który po blisko 32-letniej służbie w Policji odszedł na emeryturę.W piątek w sali odpraw średzkiej komendy odbyła się uroczystość, podczas której Komendant Powiatowy Policji w Środzie Śląskiej podinspektor Dariusz Smoliński podziękował swojemu zastępcy, młodszemu inspektorowi Dariuszowi Matuszczykowi za współpracę w związku z odejściem na emeryturę.

Młodszy inspektor Dariusz Matuszczyk służbę w Policji rozpoczął w 1990 roku jako funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego KWP we Wrocławiu. W kolejnych latach awansował na stanowiska asystenta, specjalisty oraz eksperta i w 2013 roku objął stanowisko Zastępcy Wydziału Ruchu Drogowego KWP we Wrocławiu. W 2014 r. mł. insp. Dariusz Matuszczyk powołany został na stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji KWP we Wrocławiu. Od kwietnia 2018 roku pełnił obowiązki I Z-cy Komendanta Powiatowego Policji w Środzie Śląskiej, następnie powierzono mu obowiązki Komendanta Powiatowego w Wołowie, by ostatecznie wrócić do średzkiej jednostki, gdzie pracował do 2021 roku.

Wręczenie rozkazu odbyło się w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, gdzie inspektor Dariusz Wesołowski, Komendant Wojewódzki odwołał dotychczasowego I Zastępcę średzkiej jednostki młodszego inspektora Dariusza Matuszczyka ze stanowiska i zwolnił z dalszego pełnienia służby w Policji w związku odejściem na emeryturę.

Jednocześnie Komendant Wojewódzki wręczył rozkaz o powierzeniu obowiązków na stanowisku I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Środzie Śląskiej komisarzowi Piotrowi Marcinów, dotychczasowemu Naczelnikowi Wydziału Prewencji.

Komisarz Piotr Marcinów wstąpił w szeregi Policji w 1995 roku. Służbę rozpoczął w Oddziałach Prewencji Policji we Wrocławiu. W średzkiej jednostce pracuje od 2000 roku, gdzie przeszedł przez wszystkie szczeble pionu prewencji, by następnie objąć stanowisko Naczelnika Wydziału Prewencji. W 2021 roku objął pełnienie obowiązków na stanowisku I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Środzie Śląskiej.

 Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej

431 71594
powrót na górę
 • Wyborca powiedział(a) Więcej
  Może zorganizujemy komitet przygotowania głosowania nad odwołaniem Pana A.Rucinskiego z funkcji... 30 minut temu.
 • Ada powiedział(a) Więcej
  Półtora kadencji A nasz wójt dalej nic nie rozumie. Dopiero gość z Warszawy musi mu tłumaczyć. Kończ... 4 godziny temu.
 • obserwator powiedział(a) Więcej
  Przy takiej p wójt to raczej zwijać gminę nie rozwijać. 4 godziny temu.
 • obserwator powiedział(a) Więcej
  a zechcesz podać choćby jeden przykład na swoją tezę? Ostatnie rankingi gmin dotyczące rozwoju pokazują... 4 godziny temu.
 • Łysa Loszka powiedział(a) Więcej
  No przecież skoro ten pan/pani nie wraca po północy, to oznacza że nikt nie wraca, nie? Czego nie rozumiesz XD 
  5 godzin temu.
 • Klaudia powiedział(a) Więcej
  Z tych komentarzy widać, że mieszkańcy nie są zadowoleni z pracy straży miejskiej.
  Dlaczego nie widać... 6 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM