piątek 22.10.2021

Imieniny: Filipa Korduli

Fot. ilustracyjne / policja.pl Fot. ilustracyjne / policja.pl

Znęcał się nad żoną. Został aresztowany

Śr, 19.05.2021 15:34
 •  

Trzy najbliższe miesiące w tymczasowym areszcie spędzi 61-letni mężczyzna, któremu średzcy policjanci przedstawili zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad żoną.


Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zatrzymali 61-latka w związku z kolejną interwencją, której był sprawcą. Mężczyzna nie zmieniał swojego zachowania, pomimo wielokrotnego informowania go przez funkcjonariuszy o konsekwencjach karnych, jakie mu grożą. W rodzinie prowadzona była również procedura Niebieskie Karty. Ponadto wobec mężczyzny sąd wydał postanowienie o nakazie opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego otoczenia i zakazie zbliżania się do niego, do którego zatrzymany się nie stosował.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili 61-latkowi pięć zarzutów. Usłyszał zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad osobą najbliższą, a także za naruszenie jej nietykalności i znieważenie. Zatrzymany odpowie również za nie stosowanie się do sądowego postanowienia, za kradzież oraz kierowanie wobec innej osoby gróźb pozbawienia życia.

Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przestępstwo znęcania się fizycznego lub psychicznego nad osobą najbliższą zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska
KPP w Środzie Śląskiej

 • 0
 • 0
 • 0
 • 2
 • 2
 • 2


Najnowsze komentarze

 • Eugeniusz powiedział(a) Więcej
  Po kostce brukowej rowerem??hahaha ..jesteś chyba tym co jeździ sciezka rowerową autem.Bzdura totalna  7 godzin temu.
 • To ja powiedział(a) Więcej
  CHODZI PO WOLNOŚCI I CIESZY SIĘ WIDOKAMI BO DAJE Z UCHA A BIEDAK SKRZYWDZONY TYLKO SUFIT... 8 godzin temu.
 • Pakto powiedział(a) Więcej
  Dobrze prawisz kolego. Teraz ludzie stają na głowie, pieką ciasta, robią jakieś licytacje,... 9 godzin temu.
 • Kuba powiedział(a) Więcej
  Ponoć ma się dobrze i nadal cieszy się życiem i wolnością. Co mu tam, że kumpel... 9 godzin temu.

Najnowsze artykuły

czwartek / 21.10.2021 / 16:49

Nowe bramy remizy OSP Bukówek zamontowane

Ochotnicza Straż Pożarna w Bukówku we wrześniu br. otrzymała 15,7 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we…

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

28.09.2021 13:24 wrote:

Kupię Antyki - Starocie - Stare Pamiątki, Wartościowe Drobiazgi itp. ZA GOTÓWKĘ - ŚRODA ŚLĄSKA i okolice ... Mniejsze Meble, Obrazy i Obr…

0
RAZEM