sobota 20.08.2022

Imieniny: Bernarda Samuela

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Znęcał się nad żoną. Został aresztowany
Trzy najbliższe miesiące w tymczasowym areszcie spędzi 61-letni mężczyzna, któremu średzcy policjanci przedstawili zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad żoną.

Fot. ilustracyjne / policja.pl Fot. ilustracyjne / policja.pl


Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zatrzymali 61-latka w związku z kolejną interwencją, której był sprawcą. Mężczyzna nie zmieniał swojego zachowania, pomimo wielokrotnego informowania go przez funkcjonariuszy o konsekwencjach karnych, jakie mu grożą. W rodzinie prowadzona była również procedura Niebieskie Karty. Ponadto wobec mężczyzny sąd wydał postanowienie o nakazie opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego otoczenia i zakazie zbliżania się do niego, do którego zatrzymany się nie stosował.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili 61-latkowi pięć zarzutów. Usłyszał zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad osobą najbliższą, a także za naruszenie jej nietykalności i znieważenie. Zatrzymany odpowie również za nie stosowanie się do sądowego postanowienia, za kradzież oraz kierowanie wobec innej osoby gróźb pozbawienia życia.

Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przestępstwo znęcania się fizycznego lub psychicznego nad osobą najbliższą zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska
KPP w Środzie Śląskiej

 • S. powiedział(a) Więcej
  Przytocze cytat dotyczacy komentarzy"Polska piekny Kran,tylko ludzie ku...wy" godzinę temu.
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  ŚŚ to jak ćwierć ćwierci mojej dzielnicy we Wrocławiu , TY MIASTOWY JESTEŚ .

  8 godzin temu.
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  Zamieszkałem gdzieś w okolicy i to co widuję na tutejszych drogach przeraża . Tu się jeździ jak po swojej stodole . Sforki... 8 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…