poniedziałek 01.03.2021

Imieniny: Albina Antoniego

Znieważył policjantów. Trafił do aresztu

Znieważył policjantów. Trafił do aresztu

Pn, 01.06.2020 13:19

Do policyjnego aresztu trafił 28-letni mieszkaniec powiatu średzkiego, który podczas i w związku z podejmowanymi przez funkcjonariuszy czynnościami służbowymi znieważył ich.Policjanci interweniowali w związku z nieporozumieniem sąsiedzkim. Obie strony konfliktu awanturowały się, nawzajem się przekrzykując, nie zważając przy tym na obecność mundurowych.

Kiedy funkcjonariusze przywrócili ład i porządek na miejscu, a zwaśnione strony udały się do swoich miejsc zamieszkania, jeden z mężczyzn obecnych na miejscu zaczął zachowywać się względem policjantów agresywnie. Nie reagował na ich polecenia. Nie chciał też podać swoich danych.

W pewnym momencie, pomimo zobowiązania go do zachowania zgodnego z prawem, 28-latek zwrócił się do interweniujących policjantów słowami powszechnie uznanymi na obelżywe. W związku z popełnionym przestępstwem znieważenia funkcjonariuszy publicznych mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Kiedy wytrzeźwiał, został przesłuchany. Przyznał się do zarzucanego mu czynu, a swoje zachowanie tłumaczył spożytym alkoholem. Przeprowadzone bowiem przy zatrzymaniu przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

28-latek odpowie za znieważenie słowami wulgarnymi i powszechnie uznanymi za obelżywe umundurowanych funkcjonariuszy podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych.

Przestępstwo to zagrożone jest karą do roku pozbawienia wolności.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
powrót na górę
 • JURI BOJKA powiedział(a) Więcej
  bardzo zabawne jest to co pisowcy robią z ludźmi powiedzmy w jaki sposób nas tresują szalika nie możesz... 13 minut temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  p.Wojtka rownież czytam i osobiscie znam-dobrze jest miec szerokie spektrum zainteresowan. 2 godziny temu.
 • Kleks powiedział(a) Więcej
  Jak ktoś chce się do czegoś doczepić, to zawsze znajdzie argument :) Zakrywanie twarzy zmniejsza ryzyko... 10 godzin temu.
 • Peppers powiedział(a) Więcej
  Gdzieś się zgubiło "Miękinia, otwórz się na zdrowy klimat"....... 10 godzin temu.
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To znaczy, że wcześniej gdy zalecali noszenie tych przyłbice, szalików ,chustek itp narażeni nas na niebezpieczeństwo? 11 godzin temu.
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To jak te "śmieszne przyłbice i ten szajs" dobre były przez rok pandemii i dopiero teraz minister zdrowia i... 11 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM