niedziela 23.06.2024

Imieniny: Wandy Zenona

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Żółte tablice rejestracyjne zadebiutują w Polsce od czerwca

SkomentujOd czerwca 2024 roku polscy fani motorsportu i entuzjaści samochodów wyścigowych będą mieli okazję zobaczyć coś nowego. Tablice rejestracyjne dedykowane właśnie dla tej kategorii aut. Inicjatywa ta ma na celu podkreślenie prestiżu i unikalności sportowych modeli oraz promowanie kultury motoryzacyjnej w kraju.


Fot. mpr Fot. mpr


Ministerstwo Infrastruktury wydało projekt rozporządzenia w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów sportowych. Nowe tablice rejestracyjne będą koloru żółtego z czerwoną czcionką. Samochody te nie będą dopuszczone do ruchu drogowego, a zobaczyć je będziemy mogli na drogach tylko podczas wyścigów sportowych. Rozporządzenie ma na celu także ułatwienie rejestracji, a także promowanie kultury motorsportu w Polsce.

Europejskie standardy

Żółte tablice rejestracyjne dla samochodów wyścigowych to krok w stronę ujednolicenia przepisów z europejskimi standardami, gdzie wiele krajów już od dłuższego czasu korzysta z podobnych rozwiązań.

- Ułatwią identyfikację tych pojazdów, będą przydatne również w kontrolowaniu i utrzymaniu bezpieczeństwa na drogach, eliminując ewentualne wątpliwości związane z poruszaniem się pojazdów wyścigowych - mówi Artur Kopania, Prezes Poleasingowe.pl

Decyzja o wprowadzeniu specjalnych tablic dla pojazdów przeznaczonych do ścigania wynika z rosnącej popularności motorsportu w Polsce oraz potrzeby dostosowania przepisów do rzeczywistych potrzeb użytkowników tego typu pojazdów.

Koniec z badaniami technicznymi

Auta będą zarejestrowane czasowo do 12 miesięcy i nie będą przechodzić okresowych badań technicznych.

Wprowadzenie żółtych tablic rejestracyjnych dla samochodów wyścigowych w Polsce to z pewnością krok w dobrym kierunku. Pozwoli to na lepsze dostosowanie przepisów do realiów współczesnego świata motoryzacji oraz stworzy sprzyjające warunki dla rozwoju kultury motorsportu w kraju.

Czerwiec 2024 roku może okazać się przełomowym momentem dla wszystkich miłośników szybkiej jazdy i adrenaliny na polskich drogach.

(mpr)

mat. canva2

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...
Gosc mega inteligentny, zadal im konkretne pytanie, dlaczego radni nie beda pracowac charytatywnie dla miasta jako ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

warsztat 336224 px

Nie przegap tych artykułów.