piątek 23.02.2024

Imieniny: Romany Damiana

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Żółte tablice rejestracyjne zadebiutują w Polsce od czerwca

SkomentujOd czerwca 2024 roku polscy fani motorsportu i entuzjaści samochodów wyścigowych będą mieli okazję zobaczyć coś nowego. Tablice rejestracyjne dedykowane właśnie dla tej kategorii aut. Inicjatywa ta ma na celu podkreślenie prestiżu i unikalności sportowych modeli oraz promowanie kultury motoryzacyjnej w kraju.


Fot. mpr Fot. mpr


Ministerstwo Infrastruktury wydało projekt rozporządzenia w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów sportowych. Nowe tablice rejestracyjne będą koloru żółtego z czerwoną czcionką. Samochody te nie będą dopuszczone do ruchu drogowego, a zobaczyć je będziemy mogli na drogach tylko podczas wyścigów sportowych. Rozporządzenie ma na celu także ułatwienie rejestracji, a także promowanie kultury motorsportu w Polsce.

Europejskie standardy

Żółte tablice rejestracyjne dla samochodów wyścigowych to krok w stronę ujednolicenia przepisów z europejskimi standardami, gdzie wiele krajów już od dłuższego czasu korzysta z podobnych rozwiązań.

- Ułatwią identyfikację tych pojazdów, będą przydatne również w kontrolowaniu i utrzymaniu bezpieczeństwa na drogach, eliminując ewentualne wątpliwości związane z poruszaniem się pojazdów wyścigowych - mówi Artur Kopania, Prezes Poleasingowe.pl

Decyzja o wprowadzeniu specjalnych tablic dla pojazdów przeznaczonych do ścigania wynika z rosnącej popularności motorsportu w Polsce oraz potrzeby dostosowania przepisów do rzeczywistych potrzeb użytkowników tego typu pojazdów.

Koniec z badaniami technicznymi

Auta będą zarejestrowane czasowo do 12 miesięcy i nie będą przechodzić okresowych badań technicznych.

Wprowadzenie żółtych tablic rejestracyjnych dla samochodów wyścigowych w Polsce to z pewnością krok w dobrym kierunku. Pozwoli to na lepsze dostosowanie przepisów do realiów współczesnego świata motoryzacji oraz stworzy sprzyjające warunki dla rozwoju kultury motorsportu w kraju.

Czerwiec 2024 roku może okazać się przełomowym momentem dla wszystkich miłośników szybkiej jazdy i adrenaliny na polskich drogach.

(mpr)

mat. canva2

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

Lokalne ogłoszenia drobne

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po …

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

05.01.2024 15:56 wrote:

Chciałbym wynająć garaż w Środzie śląskiej, nawet od zaraz. Tel. 732 557 764…

Nie przegap tych artykułów.