czwartek 08.12.2022

Imieniny: Marii Światozar

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Zwłoki kobiety w mieszkaniu, kilka osób poszkodowanych w wypadkach [raport strażaków]

Od 6 do 12 czerwca br. w rejonie działania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej doszło do 16 zdarzeń - 7 pożarów,  8 miejscowych zagrożeń i 1 izolowanego zdarzenia ratownictwa medycznego.Fot. WK | ilustracyjne Fot. WK | ilustracyjne


06.06.2022 w Szczepanowie doszło do zderzenia samochodu osobowego ze skuterem. Jedna osoba została poszkodowana. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu pomocy medycznej osobie poszkodowanej do czasu przyjazdu karetki pogotowia ratunkowego. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG Środa Śląska oraz OSP Brodno.

07.06.2022 strażacy zostali zadysponowania do otwarcia mieszkania w miejscowości Rakoszyce. Po otwarciu mieszkania przez strażaków ujawniono zwłoki starszej kobiety.

09.06.2022 na DK 94 w miejscowości Błonie doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowały 2 osoby - jeden z kierowców został poszkodowany. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej i odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. W zdarzeniu udział brały zastępy z JRG Środa Śląska, JRG 7 Wrocław oraz OSP Miękinia.

10.06.2022 na terenie opuszczonej fabryki (stara papiernia) w Malczycach doszło do kolejnego podpalenia znajdujących się tam śmieci. Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy – OSP Malczyce oraz OSP Rusko podały jeden prąd wody w natarciu na palącą się powierzchnię. Po ugaszeniu pożaru nie stwierdzono innych zarzewi ognia. Na miejsce przybył patrol Policji.

10.06.2022 koło zakładu ceramicznego w Środzie Śląskiej doszło do zapalenia się słomy, opon oraz pozostałości roślinnych. Działania straży polegały na podaniu dwóch prądów wody oraz piany ciężkiej na palącą się powierzchnię. Na miejscu działały zastępy z JRG Środa Śląska, OSP Bukówek, OSP Rakoszyce, OSP Cesarzowice oraz OSP Brodno. Przybył również patrol Policji.

11.06.2022 na autostradzie A4, na wysokości miejscowości Jarostów, doszło do zderzenia samochodu osobowego z busem. Pojazdami podróżowało 5 osób - jedna osoba została poszkodowana. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy medycznej osobie poszkodowanej, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach i zabezpieczeniu pojazdów do czasu przyjazdu patrolu Policji. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG Środa Śląska, OSP Jarosław oraz OSP Ujazd Górny.

11.06.2022 na drodze krajowej nr 5, na wysokości miejscowości Osiek, doszło do zderzenia dwóch  samochodów osobowych, którymi podróżowały trzy osoby. Działania  jednostek straży pożarnej działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy wszystkim podróżującym. Zespół ratownictwa medycznego zabrał poszkodowanych z miejsca zdarzenia do szpitala. Po zakończeniu działań przez wszystkie zastępy na miejscu pozostała Policja, która prowadziła dalsze czynności.

KP PSP Środa Śląska

Najnowsze komentarze:
 • Dom Kultury w Środzi... powiedział(a) Więcej
  Już wkrótce relacje z odwiedziń w miejscowościach wiejskich, jak również spotkanie dzieci i... 7 godzin temu.
 • Brawo Jasiu! powiedział(a) Więcej
  W jednej z wsi z terenu gminy lokalna firma przeznaczyła na zadrzewienie kilka tysięcy złotych a... 8 godzin temu.
 • IwanGelik powiedział(a) Więcej
  Nie mają!
  Synek policjanta kilka lat temu wyciął orła samochodem, ewidentnie jego wina, sprawę... 8 godzin temu.
 • Ludzie to jest drama... powiedział(a) Więcej
  Niedługo któraś z firm będzie się chwalić , że przekazała puste puszki po konserwach dla Seniorów. 8 godzin temu.
Komentarze najlepiej oceniane:
 • Jacek powiedział(a) Więcej
  Droga że Środy śl do Szczepanów zaj...ba ..na..blotem przed PKP powinna SM walić mandaty wykonawcy...
 • Bo ten powiedział(a) Więcej
  Dokładnie - ciężarówy naniosły błota na całej długości. Podobnie za Szczepanowem w stronę...
 • jjaa powiedział(a) Więcej
  Wy tak serio? No mądrego w zarządzaniu tym miastem nie ma! Co trzeci dzień! Podaj jeszcze...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

26.11.2022 10:52 wrote:

ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM - KUPIĘ ANTYKI ! Kupię stare Obrazy, Ikony, mniejsze Meble, Sztućce, Srebro, Plate…

24.10.2022 08:48 wrote:

Kupię garaż w Środzie Śląskiej. Stan techniczny bez znaczenia. Telefon kontaktowy 794 759 440.…

12.10.2022 08:57 wrote:

SKUP OBRAZÓW - KUPIĘ OBRAZY - STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - SKUP ANTYKÓW - GOTÓWKA !!!!!!!!Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy…