poniedziałek 04.03.2024

Imieniny: Arkadiusza Eugeniusza Kazimierza


Czym jest przyczepa burtowa, jak jest zbudowana i jakie ma zastosowania?
W praktyce przyczepa burtowa jest rodzajem przyczepy ciężarowej, która dzięki konstrukcji dobrze zabezpiecza ładunek podczas czynności transportowych. Sprawia to, że jest jedną z najpopularniejszych, jeśli chodzi o właśnie o przewozy ładunków. Sprawdź, jak jest zbudowana oraz kiedy zdecydować się na niej zakup. Serdecznie zachęcamy do lektury oraz poznania szczegółowych informacji!


Budowa przyczepy burtowej od A do Z

Jak zbudowana jest typowa przyczepa burtowa? Zazwyczaj wykonana jest z metalowej platformy ładunkowej, na której umieszczane są towary oraz z burt bocznych wykonanych z aluminium lub stali. Boki są zwykle wysokie na około 50-100 cm i mogą być zdejmowane, aby umożliwić łatwiejszy załadunek i rozładunek. Platforma ładunkowa przyczepy burtowej jest natomiast zwykle połączona z podwoziem przez układ amortyzatorów oraz zacisków sprężynowych.

Jakie są rodzaje przyczep burtowych?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów takich przyczep, które dopasowane są do różnych potrzeb. Najważniejsze z nich to przyczepy:

  • standardowe o różnych wymiarach,
  • z widną,
  • z podnośnikiem hydraulicznym,
  • z układem chłodniczym.

Wariantów jest więc jak widać wiele, a kluczem jest to, aby dopasować odpowiedni do potrzeb prowadzonej działalności.

Jakie są ich zalety?

Istotna jest oczywiście kwestia zalet, która zawsze ma ogromne znaczenie dla nabywców. Oto najważniejsze z nich:

1. Duża pojemność ładunkowa

Przyczepy burtowe są zwykle większe niż przyczepy bez burt, co oznacza, że ​​mogą pomieścić większe ładunki. Zapewnia to również oszczędności, bowiem podczas jednego transportu można przewieźć dużą ilość materiału.

1. Ochrona ładunku

Burty na przyczepie zapewniają dodatkową ochronę dla przewożonego ładunku. Chronią go przed wypadnięciem i uszkodzeniem, ale także przed kradzieżą, szczególnie w przypadku dłuższych tras.

1. Łatwy załadunek i rozładunek

Co istotne, burty na przyczepie można otworzyć, co ułatwia załadunek i rozładunek towarów. Dzięki temu można umieścić towar np. z pomocą wózka widłowego.

1. Uniwersalność

Przyczepa burtowa może być wykorzystywane w różnych branżach (o czym więcej dowiesz się już za chwilę), co oznacza, że ​​są one bardziej uniwersalne niż niektóre inne rodzaje przyczep.

1. Właściwości aerodynamiczne

W niektórych przypadkach przyczepy burtowe są bardziej aerodynamiczne niż przyczepy bez burt, co może pomóc zmniejszyć zużycie paliwa podczas jazdy na autostradzie.

1. Solidność wykonania

Dodatkowym atutem takich konstrukcji jest ich solidność wykonania. Sprawia ona, że przyczepa może być używana przez wiele lat, bez obawiania się o jej uszkodzenie.

Jakie są obszary zastosowań przyczep burtowych?

Przyczepy burtowe są szeroko stosowane w różnych branżach. Są popularnym wyborem dla firm transportowych, które przewożą różnego rodzaju towary, takie jak żywność, materiały budowlane, produkty przemysłowe czy maszyny. Ze względu na swoją konstrukcję, przyczepy burtowe zapewniają bowiem łatwy dostęp do ładunków i ich bezpieczne przemieszczanie na duże odległości.

Przyczepy burtowe są również popularne w branży budowlanej. Są w niej używane m.in. do przewozu materiałów budowlanych, takich jak cegły, beton, kruszywa czy drewno.

Dodatkowym obszarem zastosowań są usługi komunalne. W tym przypadku przyczepy te sprawdzają się m.in. podczas odbioru odpadów oraz sprzątania ulic.

Jak doskonale widać, przyczepy burtowe to przede wszystkim funkcjonalna budowa, dzięki której znajdują one zastosowanie w wielu różnych branżach. Gwarantują jednak łatwiejszy i bardziej sprawny transport różnego rodzaju ładunków, dzięki czemu są obecnie tak chętnie wykorzystywane.

Artykuł sponsorowany


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

bus baner

ekogroszek baner

stihl

Nie przegap tych artykułów.