piątek 24.03.2023

Imieniny: Marka Gabriela


Opieka nad osobą starszą w Berlinie – czy warto pracować w stolicy Niemiec?
Berlin to miasto przyciągające nowoczesnością, dużymi możliwościami zawodowymi i klimatem. Na pracę tam decyduje się wielu specjalistów, a także osoby, które po raz pierwszy wyjeżdżają do Niemiec za przysłowiowym chlebem. W stolicy naszych zachodnich sąsiadów pracę znajdują kelnerki, kurierzy, sprzedawcy, a jak jest z opiekunkami osób starszych? Czy w Berlinie mogą one liczyć na wyższe pensje i lepsze warunki zatrudnienia?


Oferty pracy dla opiekunek seniorów w Berlinie

Berlin dla opiekunek osób starszych jest niezwykle atrakcyjnym miejscem pracy. Zatrudnienie znaleźć można tu bardzo łatwo, o czym przekonują oferty pracy dla opiekunek w Niemczech publikowane na stronie felizajob.pl. Wśród propozycji pojawiają się te proponujące zatrudnienie na kilkanaście miesięcy lub czasowe – na zastępstwo. Duża ilość ofert wynika przede wszystkim z tego, że stolicę Niemiec zamieszkuje znaczna liczba seniorów, która każdego roku się zwiększa.

vlad sargu itphh2lgzui unsplash

Dla kogo jest praca opiekunki seniora w Berlinie?

Wymagania w stosunku do opiekunek seniorów chcących pracować w Berlinie są takie same jak w przypadku innych miast i regionów. Osoba podejmująca się opieki powinna być odpowiedzialna, cierpliwa, empatyczna. In plus poczytywane jest doświadczenie oraz kierunkowe wykształcenie lub co najmniej kursy np. z zakresu udzielania pierwszej pomocy. W Berlinie pracę opiekunki najszybciej i najłatwiej znajdą osoby biegle mówiące po niemiecku lub porozumiewające się w tym języku w minimum stopniu komunikatywnym. Duże zapotrzebowanie jest również na opiekunki seniorów z uprawnieniami zawodowymi Altenpflegerin.

O pracy w Berlinie powinny również pomyśleć osoby, które dopiero uczą się języka niemieckiego. W mieście tym funkcjonuje sporych rozmiarów Polonia – licząca ok. 50 tysięcy, a także mieszka wiele osób pochodzenia polskiego. Wiele z nich dla seniorów rodu szuka opiekunki mówiącej w języku polskim.

jen theodore fqkamzegk7e unsplash

Dlaczego warto szukać pracy jako opiekunka osoby starszej w Berlinie?

Do podjęcia zatrudnienia w Berlinie zachęca nie tylko spora liczba ofert, ale także ich atrakcyjność. W stolicy zarabia się więcej niż w pozostałych regionach kraju. Dla opiekunki oznacza to możliwość odłożenia większych sum, szczególnie że nie musi ona płacić za mieszkanie.

Do zalet pracy w stolicy Niemiec zalicza się też łatwą komunikację z Polską. Jazda pociągiem na trasie Berlin – Poznań to tylko 2,5 godziny, do Warszawy dotrzeć można natomiast w 5,5 godziny. Z Berlina do Polski dojechać można również autobusem, samolotem, samochodem. Pozwala to na częste odwiedziny u rodziny w Polsce. Wiele opiekunek niechętnie chce jednak wyjeżdżać z Berlina, bowiem miasto to proponuje wiele atrakcji i rozrywek dla osób w każdym wieku.

Artykuł sponsorowany   


Lokalne ogłoszenia drobne

09.03.2023 18:03 wrote:

Sprzedam dom w trakcie remontu w miejscowości Wilczków. Powiat średzki. Powierzchnia 77,40 m2 (3 izby plus łazienka i toa…

09.03.2023 16:12 wrote:

Sprzedam mieszkanie do remontu o powierzchni 50 m kw. (2 pokoje, kuchnia, łazienka, toaleta, przedpokój). Mieszkanie znajduje się w dobrym …

02.03.2023 10:45 wrote:

SZYBKI KONTAKT - KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - ZADZWOŃ ~!~SKUPUJĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy…

28.02.2023 22:11 wrote:

Wynajmę pomieszczenia o łącznej powierzchni 77 m2 w miejscowości Wilczków gmina Malczyce. Bezpośredni dostęp do drogi publicznej. Okna i dr…

baner w

przyjeciapozegnalne postfb

handlo trans